Arap İşadamları Timsah Arena’yı Gezdi

04 Kasım 2016 21:45

Doğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği Başkanı Hüseyin Kırk ve Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Körfez ülkelerinin yetkililerinden oluşan 25 kişilik heyet Timsah Arena’yı ziyaret etti.

Ziyarette Başkanımız Ali Ay, İkinci Başkanımız Ali Ademoğlu, Reklam ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu üyemiz Fatih Korkmaz hazır bulundular.

Futbol turizmi üzerinde durduklarını belirten OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk, “ Ülkemizde yaşanan olaylar nedeniyle Arap turizminde %30’luk bir kayıp yaşadık. Kaybettiğimiz turizm potansiyelini spor ile karşılamak istiyoruz. Bursa’ya Bursaspor’un desteği büyük olacak. Bu iş birliğinin ilk ayağını Al Ettihad takımı ile yapmıştık. Bursa’da oynadığımız hazırlık maçı Orta Doğu’da çok ses getirdi. İyi bir reklam oldu. Sayın Başkanımız Ali Ay’ın ciddi anlamda katkısı oldu. Biz Timsah Arena’yı pazarlamak için de bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz” dedi.

Dubaili işadamı Ratep Allawana ise “Bursaspor ile Orta Doğu’daki takımlar ile birlikte çok önemli organizasyonlar yapmak istiyoruz. Büyük futbol takımlarını Bursa’ya getirmeye çalışacağız. İnşallah Bursaspor ile birlikte yararlı işler yaparız” dedi.

Başkanımız Ali Ay ise , “Biliyorsunuz Al İttihad ile oynadığımız hazırlık maçı bizim için başlangıç oldu. Biz her şeyden önce Bursa’nın özelikle de Bursaspor’un kalkınması için çalışan bir kurumuz. Bursaspor dünya markası yapak için uğraşıyoruz. Biliyorsunuz Bursaspor’un çok ürünü var. Bu ürünleri de satmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Arkadaşlarımız geldiler eksik olmasınlar. Stadyumu tanıtacağız. İsim hakkı için görüşeceğiz. Şuanda olur veya olmaz ama stadyumumuzu Arap ülkelerine tanıtabilmek istiyoruz. Bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. Ben kendilerine geldikleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: www.bursaspor.org.tr

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (1)

Yorum Ekle

Baskan

04 Kasım 2016 22:43
Helal olsun başkan
İlginizi Çekebilir
"Bursaspor’a büyük bir eser kazandıracağız"Bursaspor Başkanı Ali Ay, Spor Lisesi için Spor ve Milli Eğitim bakanlıklarıyla anlaştı... 22 Mayıs’ta protokol imzalanacak...
Bizim neyimiz eksik?İstanbul’daki maç öncesi Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nu gezdik, Bursa stadıyla kıyasladık işin ucu dönüp dolaşıp yine paraya geliyor.
Tüm biletler tükendiKonyaspor maçının biletleri tükendi, gözler artık yarına çevrildi.