Paschal'a hayran kaldılar!

15 Şubat 2017 07:07

U-21 maçında izlenen Nijeryalı oyuncuya A Takım yolu gözüktü. Recep Atılgan ve İsmail Serbest'in Fenerbahçe'ye karşı takip ettikleri 20 yaşındaki futbolcu, profesyonel yapılmak istendi fakat transfer dönemine takıldı.

Geçtiğimiz hafta sonunda Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nde oynanan Bursaspor U21-Fenerbahçe U21 karşılaşmasının farklı bir önemi vardı. Bir süredir denenen ve amatör lisansları çıkartılan Paschal Onyedika Okoli ve Abdulrahman Taiwo bu mücadelede ilk kez yeşil beyazlı formayı giydi. Her iki futbolcuda U-21 liginde lider durumda olan Fenerbahçe karşısında başarılı bir performans göstermiş ve ilerisi için umut vermişti.

RAPOR SUNDULAR!

Mücadeleyi izleyenler arasında Teknik Direktör Mutlu Topçu'nun teknik ekibinde yer alan Recep Atılgan ve İsmail Serbest de vardı. Atılgan ve Serbest ikilisinin ön liberoda görev yapan Paschal Onyedika Okoli performansına hayran kaldıkları ve bu oyuncu için Mutlu Topçu'ya rapor sundukları ifade edildi. Yeşil beyazlıların bu gelişme üzerine hemen harekete geçerek oyuncuyu profesyonel yapmanın yollarını aramaya başladıkları öğrenildi.

Ancak, transfer dönemi bittiği için 20 yaşındaki Nijeryalı oyuncunun profesyonel sözleşmeye imza atamayacağı belirtildi. Teknik Direktör Mutlu Topçu'nun profesyonel yapılması durumunda genç oyuncuyu A takım kadrosuna dahil etmeyi düşündüğü bildirildi.

Kaynak: Olay

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (1)

Yorum Ekle

Nijerya

15 Şubat 2017 10:55
Emenike gibi psokolojik sorunlu olmasinda

Doğuş Peker

15 Şubat 2017 20:59
Bursasporumuz un geleceği 10 numara santraforudur o Paschal Onyedika Okoli.

Batu

15 Şubat 2017 18:51
Bu nasıl bir vizyonsuzluk anlamakta güçlük çekiyorum. Bu adamın madem iyi olduğu ortadaydı niye daha önce farkedilmedi? Transfer dönemindeyken profesyonel imzayı atmalıydı madem. Hadi Hamza Hoca'yı suçlayalım o görmedi farketmedi. Yahu bu takımda birisi yok mu bu adamı profesyonel yapalım hiç olmazsa anadolu kulüplerine kiralayalım ya da bi yolunu bulalım avrupaya yollayalım para kazanalım desin. Kalıcı gelirden bahsediyorsunuz hala vizyonsuzluk hala borç batağında bu takım. Yazıklar olsun!!

Doğuş Peker

15 Şubat 2017 20:07
Helal olsan aynen ele devam ADAM OLACAKSINIZ Siz beceriksiz yönetimler Siyahi Nijeryalı derem gerisi YALAN.

DOĞUŞA

16 Şubat 2017 12:05
PASCHAL ÖN LİBERO OYNUYOR SAÇMA YAZINI 6 KİŞİ BEĞENMİŞ ONLARI DA TEBRİK ETMEK LAZIM
İlginizi Çekebilir
Lemi Keskin'den Ali Ay'a sert çıkış!Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay'ın, "Hayali projeler. Gerçek olduğuna inansam adaylıktan çekilirim" sözüne başkan adayı Lemi Keskin'den sert açıklama geldi. Enbursa.com'a özel açıklamalar yapan Keskin, "Onun hayalleri, bizim gerçeklerimizi yakalayamaz" dedi.
"Sow, Shehu, Ekong ve Aziz..."Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er, Trabzonspor maçında konsantrasyon sorunu yaşayan futbolculara kendi isteği ile izin verdiğini söyledi.
Mustafa Er'den transfer açıklaması!Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er, hem yapılacak olan transferler hem de kendi geleceği ile ilgili sorulara yanıt verdi.