2 sezondur 'tık' yok

15 Haziran 2019 06:25

2016-17 sezonunun transfer döneminde altyapıdan yetişen Serdar Aziz ve Mehmet Zeki Çelik'ten gelir elde eden Bursaspor'un, son 2 sezondur siftahı yok.

Özellikle altyapısıyla ün salan Bursaspor'un yetiştirdiği pek çok oyuncu profesyonel liglerde görev alıyor. Geçtiğimiz sezon milli takımlara da en fazla oyuncu gönderen ekip olan yeşil beyazlı kulüp, buna karşın son yıllarda altyapısından çıkardığı oyunculardan gelir elde etmekte zorlanıyor. Son olarak 2016-17 sezonunda Serdar Aziz ve Mehmet Zeki Çelik'ten gelir elde eden Bursaspor, son 2 sezonda ise altyapıdan para kazanamaz oldu. 

YENİDEN GÖZDE OLDULAR 

2017-18 sezonunda transferden kazanç sağlayamayan Timsah, geçtiğimiz sezon ise 8 milyon 230 bin Euro'luk transfer geliri elde etmesine karşın, bunların hiçbiri, altyapı oyuncularından gelmedi. Önümüzdeki sezon yoluna Spor Toto 1. Lig'de devam etmesi nedeniyle transferde yeşil beyazlı oyuncular gözde haline geldi. Altyapı oyuncuları Okan Kocuk, Muhammed Şengezer, Ertuğrul Ersoy ve Kubilay Kanatsızkuş gibi oyuncuların ismi birçok takımla anılıyor.

Kaynak: Olay

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Dümen

13 Temmuz 2019 19:46
Dayı amca işleri ne zaman biter o zaman kazanır övündüğümüz vakıfköy yazık ki ne yazık
İlginizi Çekebilir
Bursaspor'da seçmeler başlıyor !Kulübümüzün altyapı seçmeleri 29 Temmuz – 2 Ağustos 2019 tarihleri arasında Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde gerçekleşecek.
45 bin lira için elden kaçtı!Profesyonel sözleşme yapılması beklenen Çağrı Yağız Yasak için Çanakkale Dardanel'in 45 bin TL yetiştirme bedeli istemesi genç yeteneğin elden kaçmasına sebep oldu.
Altyapıda sürpriz değişiklikÜmit Şengül ile yollarını ayıran Bursaspor, Koray Tanrıverdi'yi göreve getirdi.