"2019'dan sonra kural masaya yatırılacak"

12 Kasım 2017 20:50

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV Spor'da katıldığı %100 Futbol programında önemli açıklamalarda bulundu.

Tüm spor camiasının merak içerisinde olduğu yabancı sınırıyla da ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Şu anda yasa neyi emrediyorsa, tüm kulüpler onu yapıyor. Kulüplerimiz futbolcuyu niçin hazırlar? Milli takım için hazırlar. Milli takıma hazır olabilmek için oyuncunun süresinin fazla olması lazım. Bir futbolcu ne kadar fazla oynarsa, milli takıma adaylık noktasında da şansı o kadar artar. En güçlü takımlarımızda istikbal vadeden futbolcularımız oynamazsa, şans yüzdemiz eksilir. 2019'a kadar anlaşmalar yapılmış. Bunun üzerine herhangi bir spekülasyon yapmaya gerek yok. 2019 sonrasına yönelik TFF, kulüplerle oturup yabancı sınırını masaya yatırmalı. Yabancı futbolcu hiç olmasın mantığı yanlış. Onların da bizim futbolumuza katacakları çok şey var. Tribünlere ayrı bir canlılık, hareket getirecektir. Bunları görmezden gelemeyiz. 

Milli ve yerli noktasında maalesef hedefi vuramıyoruz. Türkiye'nin sorunu, fiziki mekan sorunu değil. Bunları aştık. Bizdeki fiziki yapılanma, dünyanın hiçbir yerinde yok. Ne yazık ki futbolda fair-play ortamını sağlayamadık. Milletimden fair-play kurallarına uymalarını istiyorum. Futbol bir oyun, beraberlik de, galibiyet de, yenilgi de var. Yenilince galibi alkışlayacağız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: NTV Spor - Düzenleme: Bursasporum.com

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (2)

Yorum Ekle

Brandy 16

13 Kasım 2017 08:03
Niye 2019 dan önce yatirilamiyor mu masaya. Ne alaka 2019. Futbolun içine ettiniz bari siyaset malzemesi yapmayın kardeşim yeter artık. Bu ne ya onu yaparim ama bunu yaparsanız . Yapmayın kardeşim istemezuk. Hem hatayi yapin hem de düzeltcem vaadiyle millete şantaj yapın. Siz önce aktif bankin futbol üzerindeki rantına Son Verin passoligi kaldırın. Yemişim yabancı kuralını.

Kerkenez

13 Kasım 2017 14:39
Göz göre göre göz yumduğunuz Bursaya ve Bursaspora atılan kazıklara ne olacak?...Bitmeyen stad,trafik çilesi,pahalı ulaşım,doğanbey tokiler,bir b.ka yaramayan tramvaylar ve daha niceleri...ama bizim ufku ve gözü açık Bursalı ve Bursasporlu kardeşlerim kendine atılan bu kazıklara 15 senedir çok iyi cevap veriyor,nasıl iyimi böyle Bursa halkı Bursaspor taraftarları,ses geliyormu???

Atilla Kerekeş

13 Kasım 2017 10:36
Bursaspor Göztepe Maçının Gününün Değişikliği ile Özel Haber Yap Admin Gündemden Düşürmeyelim Olayı

ŞİPTAR

14 Kasım 2017 21:10
Arkadaşlar fazla gaza gelmeye gerek yok, sonuçta bu iş TFF ve KULÜPLER BİRLİĞİ'nin işi, 2019 dan önce bir karar alınmalıdır ama alınan karar 2019-2020 sezonundan sonra geçerli olacaktır, bence 6+5 ideal bir seçimdir ilk 11'de 6 yabancı, yedek kadroda da 5 yabancı bulundurma hakkı tanınmalı, nihayetinde genç gelecelk vadeden yabancılar da gelmeli ayrıca bu karar bizim kulübümüz için olumludur, alt yapıdan çıkan birçok Milli oyuncumuz var, bunları kalteli yabancılarla harmanlamak bizim için yeterli olacaktır

Bursalı

13 Kasım 2017 07:52
2019 da seçim var yabancı sınırına herkes karşı seçime kadar birşey yapamaz seçimden sonra eğer ki s çilirse 3 yabancılı günler geri gelir
İlginizi Çekebilir
Bursaspor'da 880 bin TL çöp oldu!Bursaspor'da Moussa Sow krizi yaşanıyor. Beşiktaş ve Akhisarspor gibi önemli karşılaşmalarda takımını yalnız bırakan golcü oyuncu, sakatlığı düzelmesine rağmen kuvvet eksikliği sebebiyle Galatasaray maçı kadrosuna da alınmadı. Maç başına yaklaşık 220 bin TL kazanan Sow, üç karşılaşmayı kaçırdı, oynadığı mücadelelerde ise gol atamadı.
Bursaspor taraftarı takım otobüsünü durdurdu, sözü aldı!Bursaspor taraftar, İstanbul'a hareket eden Yeşil Beyazlı kafileyi durdurarak,"Arkanızdayız. Yarın sizi destekleyeceğiz. Sizleri çok seviyoruz. 3 tane yiyin 5 tane yiyin ama oynayın, formanın hakkını verin" dedi.
Sow yine yok!Bursaspor'un büyük umutlarla kadrosuna kattığı Moussa Sow, Galatasaray maçı kadrosuna da alınmadı.