3 yılda 177 milyon TL zarara uğradık

24 Mart 2019 07:11

Yalçın Canbaz, Ali Ay dönemi hakkında bilgiler verdi.

Bursaspor Denetim Kurulu Başkanı Yalçın Canbaz, Olağan İdari ve Mali Genel Kurulu'nda bilgiler verdi. 'Bursaspor'u Titanik gemisine benzetiyorum. Buz dağına çarptık. Bu gemi batıyor. Birlikte olup en yakın karaya götürmemiz lazım' diyen Canbaz 'Bizim yaptığımız hesaplara göre, borç 491 milyon TL. Spor faaliyetleri borcumuz 160 milyon TL. Kısa vade borcu 201 milyon TL. Uzun vadeli futbolcu alacakları 65 milyon TL. Yönetici borçlarımız 107 milyon TL. Kamu borcumuz 39 milyon TL. Ticari borçlar 45 milyon TL. Diğer borçlar da 36 milyon TL.' dedi.

TRANSFER MALİYETİ DÜŞMELİ

Yapılan transferlerin Bursaspor'u büyük zarara uğrattığını ifade eden Yalçın Canbaz '3 yılda 177 milyon TL gibi bir zarara uğradık. Yine son 3 yılda transfer giderlerine baktığımızda, sportif başarı gelmeyince ekonomik darboğaz kaçınılmaz oluyor. En büyük gelir yayın hakkından geliyor. Ama transfer maliyeti düşmesi gerekiyor. Artan transfer kuruyla bütçenin yüzde 75'i transfere harcanmış durumda' diye konuştu.

Kaynak: Olay

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (1)

Yorum Ekle

CanG

24 Mart 2019 09:35
Denetim Kurulunun ciddi çalışmaları ile çok güzel bilgi alınan, güzel bir genel kurul oldu (sonu hariç). Profesyonel kulüp yöneticiliği, Kadro ve teknik ekip sürekliliği, sahada ve idari yönetimde sistem kurmak, giderleri azaltırken, özellikle futbolcu üretip, değerlendirip, Gelirleri arttırmak ve bu sayede borçları da ödemek durumumdayız. Gayrimenkul işi geçici çözüm, ama düşünülebilir. Ve belki %20-30 hisse ile kısmi şirketleşme dahi tartışılmalı. Herşeyin başı ptofesyonel yönetim ve Denetimin de etkin yapılması. Bravo Yalçın Cambaz ce ekibine. Teşekkürler

Yeşilçeri

24 Mart 2019 13:48
Kur yine yükseldi ve de yükselecek gibi görünüyor. Yabancı oyuncu sayısını bu dönemde(birkaç yıl) azaltmalıyız, yerli oyuncularla Türk lirası üzerinden sözleşme yapmalıyız; kulübümüz ve ülkemiz için hayırlısı bu.

Muradiyetexas

24 Mart 2019 23:36
Kaleci Muhammed lile takımı istiyor 6 milyon avro değeri,kaptan Ertuğrul Almanya da İtalyada Fransada oynar 5 milyon avro, Yusuf 3 milyon avro, Burak Kapacak 2 milyon avro evet 14 milyon avro geldi transfer tahtasını açıp en az 5 transfer yaparım...
İlginizi Çekebilir
Umut ve Ertuğrul'u istedilerBursaspor'un Fenerbahçe ile oynadığı hazırlık maçında transferde gündemdeydi.
Tahkimden kötü haber!Bursaspor Kulübü, alacaklı için Türkiye Futbol Federasyonuna başvuran Bogdan Stancu için karşı bir atak yapmıştı. Rumen futbolcunun sözleşmesini tek taraflı feshettiği yönünde Tahkim'e başvuran yeşil beyazlı yönetim, istediğini alamadı.
Yine icra yine icra!Mesut Mestan yönetimi Fenerbahçe karşılaşmanın olduğu gün yine bir icra şoku yaşadı. 'Fanatic Tour' şirketi 150 bin TL'lik alacağı için avukatlarını gönderdi ancak el konulacak mal olmadığı için memurlar tesisten boş ayrıldı.