Ali Ay: Eğer doğruysa ayıp etmişler!

20 Mart 2019 07:46

Kendilerine MHK'dan konu hakkında bir bilgi ulaşmadığını söyleyen Bursaspor Başkanı Ali Ay, "Doğruluğunu bilmiyoruz. Eğer aralarında böyle bir konuşma geçtiyse ayıp etmişler. Konuyu Kulüpler Birliği'nde gündeme taşıyacağım" dedi.

Bursaspor ile Galatasaray arasında oynanan maçın yankıları sürürken, önceki gece bir televizyon programında karşılaşmanın hakemi Suat Arslanboğa ile VAR hakemi Cüneyt Çakır arasında geçtiği iddia edilen bir konuşma yayınlandı. Ekranlara gelen konuşmada VAR hakemi Cüneyt Çakır, Diafra Sakho'nun ortasında Emre Taşdemir'in ceza sahasında elle müdahalesi hakkında Suat Arslanboğa'ya "Hocam el var. İzlemeni öneririm" dedi. Suat Arsbanboğa kendisine gelen bu uyarıya, "Pozisyonu gördüm hocam. Kol kapalı. Vücuda yapışık. Problem yok" sözleriyle karşılık verdi. Bunun üzerine, Cüneyt Çakır, "Anlaşıldı hocam" derken, Suat Ars-lanboğa da "Teşekkürler hocam" sözleriyle konuyu kapattı.

EN ÇOK BİZİM CANIMIZ YANDI

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'ndan ülke futboluna bomba gibi düşen bu iddiaya yalanlama gelmemesi dikkat çekti. Konuyla ilgili Bursa Hakimi-yet'in sorularını yanıtlayan Bursaspor Başkanı Ali Ay, "Programı izlemedim, arkadaşlar durumu izah etti. Kulübümüze VAR konuşmaları hakkında MHK'dan gelmiş bir bilgi yok. Doğrululuğunu bilmiyoruz. Eğer aralarında böyle bir konuşma geçtiyse ayıp etmişler. VAR'dan en çok canı yanan kulübüz. Şu an belki 37-38 puanlarda olacaktık. Perşembe günü (yarın) İstanbul'da Kulüpler Birliği toplantısında bu durumu yeniden gündeme taşıyacağım." diye konuştu.

Kaynak: Bursa Hakimiyet - HABER I Süha GÜRSOY

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (4)

Yorum Ekle

Hayro

20 Mart 2019 12:46
"Böyle bir konuşma geçtiyse ayıp etmişler."demeyeceksin,sayın başkan.TFFve MHK Bursasporu küme düşürmek mi istiyor acaba diye düşünmeye başladım,diyeceksin.Ulusal medya habercilerini toplayıp onların önünde yetkililere tesmen çatacaksın.Varsın sana istedikleri cezayı versinler.O zaman bu camia da senin arkanda durmasını bilir.Sular bulanmadan durulmaz.Yoksa ayıp etmişler sözünüzden sivrisinekler dahi rahatsız olmaz.Bu olay gündemden asla düşmemeli.Yerel basınımiz da bu konuyu manşetlerde her gün işlemeli.

bursalı

20 Mart 2019 09:52
ayıp etmişler adamın tepkisi bile komik kimse seni sallamaz senin gibi işbilmez sinik bir adamı bulmuşlar düşürecekler aynı ofsayt kuralı bize uygulansa en az 3-4 golümüz gitmezdi ,gs taraftarı bağırınıyordu üstelik en çok kollanan takım olmalarına rağmen seçim öncesi onları susturdular Türkiyede herşey operasyon bu ülkenin de ligin de en gribi biziz vur abalıya bursada nasılsa kaznırız bursanın bursaporun hakkını kimse savunmaz

Tmsh16

20 Mart 2019 21:12
Vay be ali ay demek konuyu gundeme taşımaya karar verdin biraz mantik yürütelim biz 3-2 yenseydik cincon bu pozisyonla macı kaybetseydi yemin olsun basın acıklamasında hakemi mhk yi tff yi topa tutardı bizim ali dede klupler birliginde gündeme taşıyacakmış Adamsın ali dede :)))

Ahmet

20 Mart 2019 10:23
Ne ayıbı başkan!! Çıkacaksın bu kulübün hakkını savunacaksın! Bu ne rezillik, bu ne aymazlıktır. Yazıklar olsun.

Ayhan ÖZGÜR

20 Mart 2019 09:35
Kulüpler birliği toplantısında hakemleri kulüplere mi şikayet etmeyi düşünüyorsunuz sayın Ali AY

Ahmet Tarla

20 Mart 2019 08:42
Kulüpler birliği de haklısın alicim al sana 10 puan diyecek.. Rahmetli Yazıcı olsa bunların 10 da birine Federasyonu yakardi

Alp

20 Mart 2019 22:12
Ahmet Çakar kadar olamadın, bu pislikler diyeceksin basiretsiz adam!!!!!!!!

zeki

20 Mart 2019 23:44
ALLAH .............nizi versin haram zıkkım olsun böyle kazandıgınız para.yazık yazık

Bengisu

21 Mart 2019 11:23
Deja vu? Sen yine de inanma başgan?!?.....
İlginizi Çekebilir
'1 deplasman masrafı benden'Bursaspor'un eski yönetim kurulu üyesi Hakan Dinçtürk de yaptığı konuşmada, yeni sezonda 1 deplasmanın masrafını üstleneceğini söyledi.
İmza aşamasına getirdiğimiz oyuncular ve teknik direktörler varBursaspor'un yeni başkanı Mesut Mestan
Bursaspor şirketleşmek zorundaÖztürk Yazıcı'nın kongre konuşması