Ali Ay: Mali anlamda sıkıntılıyız!

08 Kasım 2018 09:50

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay mali konular hakkında konuştu.

Ali Ay'ın mali durum hakkındaki ifadeleri şöyle: "Bizim federasyondan gelip kasamıza gelen bir para yok. Tüm para krediler nedeniyle bankalara gidiyor. Geçmiş futbolcu ve teknik ekip alacakları yaklaşık 3 milyon Euro civarında. Yıl sonun kadar olan ihtiyacımız ise 100 milyon TL.

Transfer yasağı ile ilgili tüm kulüplerin sorunu var. Oyuncuların menajerleri UEFA yerine Uyumsuzluk Çözüm Kurulu "UÇK'ya" giderek şikayet ediyorlar. UEFA'da alacak meselesi 1 senede çözülürken UÇK'da ise 2-3 ayda bitiyor. Bizim burada ihtiyacımız aslında zaman. Personel alacakları nedeniyle çok üzgünüm. üç ay geriden geliyoruz. İnşallah iyi bir yerden paramız geldiğinde bunu bir kerede çalışanlarımıza ödemek istiyoruz." 

Kaynak: Bursa.com

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Kelinilacı

08 Kasım 2018 10:40
Öyle oldu böyle oldu orasını hepimiz biliyoruz bu adam cebinden para vermeye başladı bu sırada sportif başarı gelmedi para vermeye devam etti stat bitmedi dükkanlar kiralamaları para gelmedi bu adam yine devam etti. Bu şehrin sanayicileri btsosu da alıştı kombine alıp kurtuluyor. Bursaspor sıkıştı Ali ay ne de olsa verir moduna girdi tüm şehir. Bu noktaya nasıl geldik o farklı mesele ama bu durumdan nasıl çıkarızı düşünmek gerek. Gelecekte Başkan adayı olmayı düşünenleri şimdiden mali olarak görmek gerek. Mantıken bakınca Bursaspor transfer yasağı alırsa Ali ay istifa edip giderse yerine gelecek adam çekecek bu sıkıntıyı. Bence o gelecek adam bu sıkıntıyı şimdiden çözsün.... nakit sıkıntısının hat safhada olduğu ülkemiz ekonomisinde işimiz çok çok zor Allah Bursaspor’un yardımcı olsun!

Dedeeee

08 Kasım 2018 14:37
Sen önce yakandaki yamuk rozeti düzelt be ya

1060

08 Kasım 2018 14:36
Hee hee. Dede. Sen diyosan doğrudur

İbrahim

08 Kasım 2018 15:38
100 milyon TL 16 milyon euro yapar...Bu parayı stad isim hakkı dükkanlar vs satılmadan yerine konması imkansız. Sponsor ve oyuncu satışı ile bu gelir elde edilir ise bursaspor önümüzdeki yıllarda bu sıkıntıyı yaşamaz.

Ali Ay

08 Kasım 2018 11:11
Akli anlamdaki sıkıntını çöz önce

YLN

08 Kasım 2018 12:37
YALAN SÖYLÜYORSUN NAYIR YALAN SÖYLÜYORSUN NAYIR YALAN SÖYLÜYORSUN NEVET YALAN SÖYLÜYORUM...
İlginizi Çekebilir
Timsah, Kasımpaşa'da galibiyeti unuttuBursaspor, Kasımpaşa deplasmanında çıktığı son 6 Süper Lig maçının sadece birini kazanabildi.
Timsah'ın umudu 'suskun golcüsü' SakhoBursaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal'ın Kasımpaşa maçında en büyük gol silahı Diafra Sakho olacak.
Bakkal'ın 5'inci farklı takımıBursaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal Süper Lig kariyerinde Kasımpaşa Teknik Direktörü Mustafa Denizli karşısında 5'inci kez farklı takımın başında sahaya çıkacak.