Ali Ay son dakikada başvurabilir

08 Haziran 2019 10:23

Bursaspor'da 15-23 Haziran tarihleri arasında yapılacak olağanüstü genel kurul öncesi olası başkan adayları başvurularını bugün yapacak. Adaylığını açıklayan herhangi bir isim yok. Aday çıkmaması halinde Ali Ay 6 aylığına görevine devam edecek.

Bursaspor'da 1-23 Haziran tarihlerinde yapılacak olağanüstü genel kurul için olası başkan adayları başkanlık başvurularını bugün Divan Başkanlığı'na teslim edecek. Başvuru teslimi 13.00-17.00 saatleri arasında Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde yapılacak. Başkan adaylarının başvurularının işleme alınması için genel kurulda oy kullanma hakkına sahip olan en az 100 üye tarafından imzaları noter onaylı bir dilekçeyi Divan Başkanlığı'na teslim etmesi gerekiyor. Bu dilekçenin olmaması halinde başkanlık başvuruları kabul edilmeyecek. Kulislerde hareketli saatlerin yaşandığı Bursaspor'da başkan adaylığını açıklayan isim yok.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik'in adaylığının konuşulduğu bu süreçte son kongrenin başkan adayı Hüseyin Akdemir ve AK Parti eski milletvekili Hüseyin Şahin'in isimleri ön plana çıktı. Bugün herhangi bir başkan adayının başvuruda bulunmaması halinde Tüzüğün 18'inci maddesi hükümleri devreye girecek. Buna göre mevcut Ali Ay yönetimi 6 ay içinde yeni bir kongre yapma durumunda kalacak. Bu süreçte Ali Ay yönetimi mevcut görevlerini sürdürecek. Ancak mevcut başkan Ali Ay'ın bu duruma sıcak bakmadığı ve böyle bir durum olması halinde son dakikada adaylık başvurusunda bulunabileceği konuşuluyor.

Kaynak:Bursa Hakimiyet

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (1)

Yorum Ekle

Bursasporlu

08 Haziran 2019 10:59
Artık öyle bir duruma geldik ki son olarak Ali ay olmasında kim olursa olsun diyorum.

Olur Olur

08 Haziran 2019 16:04
Kesin başvurur o ibine.. Bugün saat 17.00'yi bekliyordur zaten. 5'e bir kala üst kattanaşağı iner, divan başkanına kağıdı verir. Hadi geçmiş olsun. BAL Ligine doğru bay bay amk.

Asi0616

08 Haziran 2019 12:08
Ali AY bizi BAL ligine düsürmeye and içmiş.

Gbs

08 Haziran 2019 12:01
Sayın başkan takımı sahipsiz bırakma

enveri

08 Haziran 2019 10:35
Maksat Bursasporsa gerisi teferruat
İlginizi Çekebilir
Kongre sonrasına kalamaz mıydı?Mustafa Tunçakın'ın bugünkü köşe yazısı.
Bursaspor'da tüm takımlara KappaBursaspor'da forma konusunda resmi açıklama geldi.
Aytaç'tan ihtarname jestiBursaspor'da geçmiş dönemden birikmiş alacağı bulunan birçok futbolcu kulübe ihtarname çekerken, halen vatani görevini yapan Aytaç Kara'nın böyle bir davranış sergilemediği ortaya çıktı.