Alt yapı denilince akla Bursaspor gelir

01 Aralık 2017 08:09

Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Kafkas, "Bursaspor Kulübü altyapısıyla Türkiye'deki diğer kulüplerimize örnek olmalı. Yabancı kuralına karşı değilim ama artık hazır alan değil üreten bir ülke olmak zorundayız" dedi.

"BURSA HERKESE ÖRNEK"

Türkiye Futbol Federasyonu Gençlik Geliştirme Direktörü ve Genç Milli Takımlar sorumlusu Tolunay Kafkas, dün Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'ne ziyarette bulundu. Gerçekleşen ziyarete Bursaspor Başkanı Ali Ay'ın yanı sıra Gençlik Geliştirme Kurulu Başkanı Recai Özdemir ve Gençlik Geliştirme Eğitim Direktörü Faruk Korkmaz da katıldı. Ziyarette açıklamalarda bulunan Tolunay Kafkas, "Türkiye'de altyapı denilince akla Bursaspor geliyor. Ancak sadece Bursaspor ile bu iş yürümez. Birçok kulübün Bursaspor'u örnek alması lazım. 23 milyon genç nüfusumuz var. Artık herkes taşın altına elini koymalı çünkü deniz bitti. Ben yabancı kuralına karşı değilim ama futbolda her zaman hazır alan değil üreten bir ülkeye dönüşmemiz gerek" dedi.

"ALTYAPI KÜLFET DEĞİL"

Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Bursaspor Başkanı Ali Ay da kulüplerin altyapı konusunda Türkiye Futbol Federasyonu ile işbirliği içinde çalışması gerektiğini söyledi. Başkan Ay, "Bazın kulüplerimiz maalesef altyapı konusunu bir külfet olarak görüyorlar. Buna çok üzülüyorum. Biz Bursaspor Kulübü olarak genç oyuncularımıza en çok süre veren takımız ama bence bu da yeterli değil. Daha fazlasını yapabilmeliyiz. Ben geldiğimden beri Kulüpler Birliği toplantılarında her takımın altyapısından çıkardığı 1 veya 2 oyuncuyu maçlarda oynatma zorunluluğu kuralı getirilmesi fikrinde olduğumu söylüyorum. Türkiye'de oyuncular A Takım'a çıktıkları zaman hazır halde olmuyorlar. Avrupa'da 16-17 yaşındaki çocuklar çok rahatlıkla hem fiziksel hem pozisyon alma açısından çok ilerideler" diye konuştu.

Kaynak: Bursa Hakimiyet 

Haber/Samet Zinciroğulları - Fotoğraflar/Özgün Doğan

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

blue

01 Aralık 2017 11:37
ilke teklifte kulup takimlarina kacan Tolunay degil mi bu? Adam 5 defa milli takimlari birakti, yine de goreve getirmisler. Cakma filozof, amator kafa, laz egosu. Ozet.
İlginizi Çekebilir
Ali Ay ve Samet Aybaba Vakıfköy'de!Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay ile teknik direktör Samet Aybaba, Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nde incelemelerde bulundu.
Bilim Kurulu OluşturulduGençlik Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin başkanlığındaki Gençlik Geliştirme Kurulumuz, Vakıfköy Vakıfbank Orhan Özselek Tesislerimizde Prof. Dr. Bilge Donuk, Dr. Öğr. Üyesi Osman Ateş, Prof. Dr. Bedrettin Akova ve Öğretim Görevlisi Mehmet Doğan’dan oluşan Bilim Kurulu ile toplantı gerçekleştirdi.
Gurur tablosuBursaspor'un geri alma hakkı olduğu oyuncular, Bursaspor'un kaleci listesi ve daha fazlası...