Aşama kaydettik!

10 Ekim 2018 07:39

Geçen sezon rakipler oynar, Bursaspor seyrederdi. Yeşil beyazlılar, bu dönem ise ilk 8 haftada yüzde 47'lik topa sahip olma oranını yakaladı.

Milli maçlar nedeniyle lige ara verilirken, ilk galibiyetini Ankaragücü karşısında elde eden Bursaspor, ilk 8 haftada puan olarak beklentilerin oldukça altında kaldı. 8 puanı bulunan yeşil beyazlılar, ilk 6 haftada futbol anlamında camiaya umut aşıladı. Ancak Sivasspor karşısında ortaya konulan vasat görüntü herkesi şaşırtırken, kazanılan Ankaragücü karşılaşmasındaki futbol da tartışılmıştı.

GERİSİNDE KALMADI

Bursaspor'un zorluklarla geçen sezon en çok eleştirildiği konuların başında topu rakibine verip, kendi sahasında beklemesiydi. Ancak Samet Aybaba'nın göreve gelmesinden sonra yeşil beyazlılar, bu konuda ilerleme kaydetti. 8 maçın ortalamasında yüzde 47'lik bir topa sahip olma oranı yakalayan Bursaspor, rakiplerinin gerisinde kalmadı. Yeşil beyazlıların geçen sezon topa sahip olmada yüzde 20 ile 30 arası oynadığı karşılaşmalar olmuştu. 

Kaynak: Olay

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

RUA

10 Ekim 2018 10:57
Vakıfköy'den 10 tane genç kadroya girebiliyor, üstüne birçok yeni transferimiz var. Buna rağmen bir maç dışında beğenilen bir futbol oynuyor takım. Fakat bir maçlık kötü futbol başta teknik direktör olmak üzere takımla ilgili birçok olumsuz eleştiriyi getiriyor. Bir grup resmen Samet Aybaba'nın ipini çekebilmek için kötü futbolu dört gözle bekliyor, beklemeyi geçtim kötü futbolu istiyor. Bu kadar da olmaz. Böyle bir taraftar takıma destek değil, köstek olur.
İlginizi Çekebilir
'1 deplasman masrafı benden'Bursaspor'un eski yönetim kurulu üyesi Hakan Dinçtürk de yaptığı konuşmada, yeni sezonda 1 deplasmanın masrafını üstleneceğini söyledi.
İmza aşamasına getirdiğimiz oyuncular ve teknik direktörler varBursaspor'un yeni başkanı Mesut Mestan
Bursaspor şirketleşmek zorundaÖztürk Yazıcı'nın kongre konuşması