Başkan Ali Ay: "Şampiyonluğa oynamamız lazım ama..."

04 Mayıs 2016 08:29

Bursaspor’u sportif açıdan başarılı bulmadığını belirten Başkan Ali Ay, “Futbolculara tek tek baktığınızda bu takımın ilk 3’te olması lazım fakat biz 11’inci sıradayız. Bursaspor’un her zaman şampiyonluğa oynaması lazım” dedi.

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, Uludağ Elektrik Dağıtım Şirketi (UEDAŞ) ile yapılan protokol töreninde Yeşil Beyazlı takımın sportif durumunu değerlendirdi. Bursaspor’un sportif açıdan buralarda olmaması gerektiğine vurgu yapan Başkan Ay, “Kümede kalındı deniliyor, bunun telaffuz bile edilmemesi lazım. Burada yine fayda maliyete gireceğim. Maalesef futbolculara tek tek baktığınızda bu takımın ilk 3’te olması lazım fakat biz 11’inci sıradayız. Bu büyük hayal kırıklığı” dedi.

KURTULUŞ ALTYAPI

Bursaspor’un her zaman şampiyonluğa oynaması gerektiğini dile getiren Ali Ay şu ifadeleri kullandı; “Şampiyon olduğumuz sene en düşük maliyetli takımdık. Birliktelikle, takım ruhuyla, paraya önem vermeden, profesyonel ama amatörce mücadele ederek şampiyon olmuştuk. Maliyetimiz düşük de olsa şampiyonluğa oynamalıyız. Tekrar söylüyorum altyapı olmazsa olmaz. En az 5-6 futbolcumuzun A Takım’da olması lazım ki aidiyet duygusunun ortaya çıkması gerekiyor.”

KİMSE İÇİN TEKLİF YOK

Gidecek ve kalacak oyuncular için sezon sonunu beklediklerini belirten Bursaspor Başkanı Ali Ay, şu anda hiçbir futbolcu için teklifin olmadığını vurgulayarak, “Herhalde herkes sezonun bitmesini bekliyor. Ayrılmak istediğini ileten ya da talep eden de olmadı. Ama onlar da kendilerini biliyorlardır herhalde. Herkes küçülmek olarak algılıyor ama biz ekonomik olarak büyümek istiyoruz” dedi.

Kaynak: Bursa Hakimiyet - Ozan Demir

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Mrt

04 Mayıs 2016 18:50
Başkan şunu hiçbir zaman unutma ekonomisi güçlü olan güçlü takımdır ... Rahmetli yazıcının izinden yürü boş transfer boş paralar harcama mümkünse kendin izle alacagın futbolcuyu teknik direktöre de bırakma ...

sonuç

04 Mayıs 2016 10:55
sonuç nedir ali başkan hem tektek baktığımızda ilk üç diyorsun hemde eski yönetim çöpleri toplamış diyorsun hangisine inanalım
İlginizi Çekebilir
Cenk Ergün Bursaspor'da iddiası!Bursaspor Başkanı Ali Ay'ın sportif direktörlük görevi için Galatasaray'dan ayrılan Cenk Ergün'le anlaştığı iddia edildi.
Bursaspor'da 20 milyon TL kredi kasadaBursaspor bir süredir kullanmak için girişimde bulunduğu kredi konusunda beklediği olumlu haberi aldı.
İki tane Dünya yıldızı ile anlaştıkBursaspor Kulübü'ne resmi olarak başkanlığa adaylığını koyan Ahmet Bozdemir, "Kendimizden 55-60 milyon Euro'yla geliyoruz. Sponsorluk anlamında da 90 milyon Euro'luk anlaşma sağladık. 2 dünya, 8 Türk yıldızla da el sıkıştık" dedi. Bozdemir ayrıca Rus yetkililerle yaptığı 15 milyon Euro'luk anlaşmanın belgesini gösterdi.