Başkan Ali Ay: ’Üçüzlerin lobisi bizde yok’

13 Nisan 2016 10:09

Sönmez Medya’ya özel demeç veren Bursaspor Başkanı Ali Ay, Fikret Orman’dan lobi faaliyetlerine, maddi destekten Recep Bölükbaşı’na, Serdar Aziz’den gündemdeki diğer konulara kadar önemli konulara değindi ve birbirinden çarpıcı ifadeler kullandı.

 FİKRET ORMAN’A YAKIŞMADI
 
Bursaspor Başkanı Ali Ay, 3-2 kaybedilen Beşiktaş maçı sonrası Sönmez Medya’ya özel açıklamalarda bulundu. Ali Ay, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu hakkında, ‘Çok asılan bir Bursaspor vardı sahada. Hamza hoca çok enteresan şekilde çok fazla istekliydi’ şeklinde sarf ettiği sözleri ‘Talihsizlik’ olarak yorumladı. Ali Ay, “Çok talihsiz bir açıklama, Fikret Orman’a yakışmadı” diye konuştu. Bursaspor Başkanı Ali Ay, gündem yaratacak açıklamalarında özellikle Yeşil Beyazlı kulübün lobi eksikliğine vurgu yaptı.
 
BEN ÜMİDİMİ KAYBETTİM
 
Ali Ay, maçın hakemi Barış Şimşek’in verdiği kararlar konusunda ellerinin güçlü olmadığından yakınırken, “Ne diyeyim. Bir konuşsak veriyorlar cezayı. TFF’de MHK’de güçlü olmamız gerekiyor. Bizim buralarda lobimiz güçlü değil. Hatta lobimiz bile yok. Üçüzlerin (Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş) nasıl lobisi varsa Bursaspor’un da olmalı. Ama olmuyor. Bu konuda çok eksiğiz. Bursaspor İstanbul’da daha güçlü bir şekilde temsil edilmeli. Ben ümidimi kaybettim. Kimsenin desteğini alamıyoruz. Bu konu beni çok üzüyor” diye konuştu.
 
SERDAR GERÇEKTEN SAKAT
 
Ligin ikinci yarısında sakatlığı gerekçesiyle forma giyemeyen ve eleştirilerin hedefi haline gelen Serdar Aziz konusuna da değinen Ali Ay, “Serdar Aziz gerçekten sakat. Kimse altında bir neden aramasın. Tedavisi devam ediyor. Serdar Aziz de Beşiktaş maçında oynamak istiyordu. Çünkü o maç tam onun maçıydı.Serdar da oynayamadığı için çok üzgün. Umarım en kısa zamanda formasına kavuşur. Sağlık ekibimiz de Serdar da çok çalışıyor” dedi.
 
DİKKATE BİLE ALMIYORUM
 
Son genel kurulda ibra edilmeyen Recep Bölükbaşı’nın Cedcid Bakambu ve Aktif bank hakkındaki açıklamalarıyla ilgili yöneltilen soruya Bursaspor Başkanı Ali Ay, “Onu dikkate bile almıyorum. Eski yönetimle ilgili bundan böyle konuşmayacağım” şeklinde yanıt verdi.
 
TOFAŞ BİZE RANDEVU VERMİYOR
 
Kamuoyunda ‘Ali Ay başkan para yok diye çok ağlıyor’ şeklinde bir algı yaratılmaya çalışıldığına vurgu yapan Bursaspor Başkanı Ali Ay, “Eğer ağlayacaksak ve bundan dolayı kulübün kasasına para girecekse ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım Bursaspor için ağlarız. Bursaspor’da hayal kırıklığına uğradım. Beşiktaş localarının tamamını satmış. Biz daha 16’dayız. Bulmuşsunuz böyle bir başkan değerlendirmiyorsunuz. TOFAŞ bize randevu vermiyor ama Beşiktaş’tan loca almasını biliyor. TOFAŞ parayı nerede kazanıyor, vergisini nerede veriyor? Bizimle yüz yüze görüşme nezaketinde bile bulunmuyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

İlginizi Çekebilir
Cenk Ergün Bursaspor'da iddiası!Bursaspor Başkanı Ali Ay'ın sportif direktörlük görevi için Galatasaray'dan ayrılan Cenk Ergün'le anlaştığı iddia edildi.
Bursaspor'da 20 milyon TL kredi kasadaBursaspor bir süredir kullanmak için girişimde bulunduğu kredi konusunda beklediği olumlu haberi aldı.
İki tane Dünya yıldızı ile anlaştıkBursaspor Kulübü'ne resmi olarak başkanlığa adaylığını koyan Ahmet Bozdemir, "Kendimizden 55-60 milyon Euro'yla geliyoruz. Sponsorluk anlamında da 90 milyon Euro'luk anlaşma sağladık. 2 dünya, 8 Türk yıldızla da el sıkıştık" dedi. Bozdemir ayrıca Rus yetkililerle yaptığı 15 milyon Euro'luk anlaşmanın belgesini gösterdi.