"Bu da mı gol değil?" diye devam etmek

23 Eylül 2018 09:34

Merak ediyorum.Yere yüzüstü düşerken, ellerini arkaya bağlayan veya bunu aklından geçiren 1 kişi çıkar mı acaba bu dünyada?

Mustafa Tunçakın'ın bugünkü köşe yazısından alıntıdır.

Merak ediyorum.Yere yüzüstü düşerken, ellerini arkaya bağlayan veya bunu aklından geçiren 1 kişi çıkar mı acaba bu dünyada?
Üzerinde durulması gereken bir olay bu.
Hem Sakho, hem Bursaspor, hem de VAR için büyük şanssızlıktır, topun vücuda destek amacıyla mecburen yere inmekte olan ele çarpma pozisyonu.
VAR ile Bursaspor'un yokluk çekeceği belli oldu artık ama yapacak bir şey yok.
Rahmetli Sadri Alışık'ın dediği gibi,"Bu da mı gol değil?" diye haykırıp, yenilerinin peşinde koşmaktan ve yeni goller atmaktan başka çare de yok.
Bu oyunla, Bursaspor'un mutlaka özlenen galibiyete ulaşacağı, arkasının da geleceğinin sinyallerini alıyoruz artık. Ayrıca 2 sezondur bir türlü başedemediğimiz Başakşehir'den bu defa puan almak da önemliydi.
Samet Aybaba'nın ilk 11'de yer vermediği Furkan ve Yusuf'un bundan sonra daha dikkatli olmaları halinde başarının artacağı da bir gerçek.
Başakşehir'in kazandığı penaltıya söylenecek tek kelime dahi yok.
Ancak burada Hakem Ümit Öztürk için söylenecek şeyler var. Bence Öztürk burada kurnazlık yaptı ve net penaltıya rağmen tribünlere, "Bakın Bursaspor'un golünde VAR'a gittim ama, penaltı pozisyonunda da yine VAR'a danışıyorum" mesajı ile işi yumuşatmaya çalıştı.
Bu penaltıyı kurtaran Okan ise, şimdiden Süper Lig'in yıldız kalecileri arasına demir atmış oldu. Savunmanın Visca ve Adebayor'a fırsat vermemesi sevindirici bir gelişme ama, gereksiz geri pas girişimlerinden vazgeçmek de zorunlu hale geldi.

Kaynak: Bursa Hakimiyet

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

MSener

23 Eylül 2018 18:43
Bursasporun beklediği penaltı pozisyonunda , Başakşehirli oyuncu ellerini arkasına bağlasada bilerek topa dirseğiyle mudahale ediyor. Benim ellerini bağlasa da eliyle topu kesiyor görüşüm penaltı.

Çeçen Andaç

24 Eylül 2018 14:45
Demek ki SAKHO Çok FENA KOYMUŞ Ki CAN I Acımış Bazı KAHPE BİZANSLILARIN!

emmi

27 Eylül 2018 11:36
ben bu haberi okurken kim yada kimler bakmadım ilk başta başlık için okudum ve eğer bu durum hücum oyuncusu olsaydı gol derdim yani karşı takımın golünü sayardım savunmacı oluncada bu duruma penaltı vermem öyleyse bu ounculara takam kol yaptıralım sahaya girerken kollarını çıkartıp girsinler oyuna.eskiden derlerdiki toele gitti el topa gitti diye bir yorum var sen var.a baksanda ard niyet olursa war.da yok. yok.ta yok bu hakemlere ne icat etsende hikaye allah belalarını versin taarfsız bakamıyorlar bi türlü kayserininde canı yanıyor anadolu takımların kaderi bu

Umit Yiğit

23 Eylül 2018 13:13
Maçtan sonrak tv reportajlarında Tunay Torun un üzerinde neden Bursaspor a ait bir kıyafet yoktu.Atlanmaması gereken çok önemli bir konu bence, Bursasporda ki idari boşluk kendini burada da göstermiş
İlginizi Çekebilir
'1 deplasman masrafı benden'Bursaspor'un eski yönetim kurulu üyesi Hakan Dinçtürk de yaptığı konuşmada, yeni sezonda 1 deplasmanın masrafını üstleneceğini söyledi.
İmza aşamasına getirdiğimiz oyuncular ve teknik direktörler varBursaspor'un yeni başkanı Mesut Mestan
Bursaspor şirketleşmek zorundaÖztürk Yazıcı'nın kongre konuşması