Bursaspor nasıl kurtulur?

21 Şubat 2019 06:32

Beytullah Süat, Bursaspor'un durumunu eski futbolcularına sordu.

Farklı düşünceler, öneriler iyi olur, doğru yönlendirir diye sahanın içinden gelenlere soralım dedik

Hakan Aslantaş’ın “‘Takımdaki abilerin  devreye girmesi şart ancak Bursasporda Yusuf haricinde bu işi yapacak isim yok” cümlesi her şeyin özeti gibi. Serdar Kurtuluş, Ali Tandoğan ve  Ömer Erdoğan’ın görüşleri de oldukça önemli.

Bursaspor’da kritik bir sürece girildi.

Kadromuz iyi değil, fisktükolay değil, futbolcuların içinde bulunduğu durum içacıcı değil, camia olarak da psikolojimiz iyi değil.

Peki, şu an içinde bulunduğumuz bu durumdan nasıl çıkılır, tablo nasıl düzelir?

Kiminle görüşsek, dertleşsek, fikir alsak zorluklardan bahsediyor.

Ancak herkes tek bir noktada birleşiyor. Şu an bütünleşmeye ihtiyaç var.

Aslında bunu sağlamak zor bir olay değil.

Camia bir şekilde bir araya gelip, takıma destek çıkacaktır.

 

İŞİÖZETİ ŞUAN BU...

 

Fakat takım içersindeki birleşme çok önemli.

Ve bunu yapacak birileri olmalı.

Sayın Başkan 3 yıldır bu işi yapamadı, bundan sonra yapamaz. Hiç elini sürmeye kalkışmasın bence.

Çünkü yanındakilerle birlikte bugüne kadar her şeyi berbat etti.

Antrenman seyretmeyi,  futbolcuyla görüşmeyi bir şey zannettiler tablo bu oldu.

Aşağıda göreceksiniz ama Hakan Aslantaş’ışu cümlesini iyi okumanızı tavsiye ederim: “Bu gibi durumlar tecrübe ister. Takımdaki abilerin  devreye girmesi şart ancak Bursasporda Yusuf haricinde bu işi yapacak fazla isim yok”

İşin özeti aslında bu cümlede yatıyor.

 

SİZ YOK DESENİZ DE VAR!

 

Hakikaten takım içersinde bir lider, bir abi yok.

İşte o abiyi, o tecrübeliyi sizin bulup takımın içine sokmanız gerekiyor Sayın Başkan.

Adına menajer mi derseniz, yoksa sportif direktör mü bilmem.

Sizin hiçbir şekilde işe karışmayacağıve tüm yetkiyi bırakacağınıbir isim.

Kadroyu değiştiremeyeceğinize, şu an için teknik kadronun da arkasında olduğunuza göre geç de kalsanız bu hamleyi mutlaka yapmalısınız.

Çünkü Ertuğrulsakinleştirecek , oyuncuların sorunlarıyla ilgilenecek, onları birleştirecek ve kaynaştıracak birisine Bursaspor’un mutlaka ihtiyacı var.

Siz yok deseniz de var Sayın Başkan.

Bursaspor nasıl kurtulur  sorusuna farklı farklı isimlerle de cevap aramak istedik.

Düşünceler, öneriler iyi olur, doğru yönlendirir diye sahanın içinden gelenlere soralım dedik.

Bu görüşlerden herkesin çıkaracağı dersler var diye düşüyorum.

 

Serdar Kurtuluş: İç saha maçları çok önemli

 

serdar.jpg“Şu anki durum oldukça sıkıntılı. Fisktür de kolay değil. Bursaspor’un acilen maç kazanması gerekiyor. Takıma mutlaka bir özgüven lazım. Maç kazanıldığı takdirde oyuncular da kendine gelecektir. Taraftarı da yanına çekebilmek önemli. Bu saatten sonra kesinlikle iç sahada rakip kim olursa olsun puan vermemek lazım. Dış sahadan da bir şeyler getirebilmek gerekiyor. İyi futbol artık çare değil. Hamza Hoca döneminde belki iyi futbol oynamıyorduk fakat maç kazanıyorduk. Bursaspor’un şu an buna ihtiyacı var. Tabelada 1-0 yazması önemli. Oyuncuları da anlıyorum. Kolay bir durum değil. Geçmişi bir kenara bırakıp, sünger çekip maçlara konsantre olmaları gerekiyor”

 

Hakan Aslantaş:Yusuf Erdoğan devreye girmeli

 

hakan.jpg“Bu gibi durumlarda biraz tecrübe lazım. Düşme hattı bambaşka bir psikolojidir. Ben bunu çok defa yaşadım. Takım içersindeki büyüklerin, abilerin devreye girmesi gerekiyor. Şu an böyle oyuncular Bursaspor’da çok fazla yok. En son Kayserisporda yaşadıklarım buna örnektir. O dönem takım olarak içiçeydik. Bursaspor’da şu an tecrübeli olarak yerli isim sadece Yusuf Erdoğan var. Yusuf iyi futbolcu. Son maçta yaşadıklarından kurtulmalı, takımın kurtuluşu için devreye girmeli. Yusuf’u kazanmak lazım. Tepki her yerde olur, önemli olan ayağa kalkabilmektir. Seyircinin de devrede olması gerekiyor. Bundan sonra eleştiriden ziyade moral önemli. “

 

Ömer Erdoğan:Var mı başka seçeneğimiz?

 

“Bu oyunculara güvenmemiz gerekiyor. Zaten kısıtlı bir kadro var.  Tepki, eleştiri olmamalı çünkü omer.jpgbaşka seçenek yok. Bu saatten sonra oyuncuların sorumluluk alması lazım. Tepki olursa eğer futbolcular da sorumluluk almaktan kaçar, top ayağına gelsin istemez. En kötü şey de bu olur. Taraftarı, camiayı da anlıyorum, beklenti var fakat bundan  sonra yapılacak olumsuz hareketlerin kimseye faydası olmaz. Bu takımı en iyi şekilde desteklemek gerekir. Tıpkı şampiyonluk sürecinde olduğu gibi. Hepimiz üzülüyoruz, kahroluyoruz ancak kenetlenme zamanı. Sezon biter, takım limana yanaşır o zaman herkes eteğindeki taşlar neyse döker.

 

Ali Tandoğan:Bu iş son haftalara kalmamalı

 

tandogan.jpg“Bursaspor’da yönetimsel anlamda hatalar oldu. Başkana etrafındakiler yanlışını söylemedi. Doğru yapılanma gerçekleşmedi. Bu saatten yapılacak olan tek şey var. Taraftarla, futbolcuları bütünleştirmek gerekiyor. Şanlıurfasporun başındayım, biz de burada birçok sıkıntıyla mücadele ediyoruz. Futbolcu grubu kesinlikle strese sokulmamalı.  Bir de son haftalara kalmamalı bu işler. Bursaspor geçtiğimiz sezonlarda işin son bölüme kalmasından dolayı ciddi problemler yaşadı. O zaman inanın ki stres daha fazla oluyor. Şimdiden işini sıkı tutacaksın ki, rahat edesin. Lider oyuncularımutlaka ön plana çıkması lazım. Bunu kim yapar bilemem ancak birileri yapmalı, taşın altına eline koymalı.”

Kaynak: Olay

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (1)

Yorum Ekle

Sedo63

22 Şubat 2019 05:41
İlk önce sizden kurtulması lazım

Avrupali Tımsah

22 Şubat 2019 01:21
Bursaspor gerçekten kurtulsun diyorsanız önce siz yani Orhangiller kendinize bir ceki düzen vermelisiniz..hatta Olay medya yı kapatın ertesi günü Bursaspor kurulmuştur...Yusuf a karşı,Kembo ya karşı yaza yaza bu ikisini harcadınız,Aytaç a da ayrı bir ayar peşindesiniz ama Aytaç olmadan olmuyor...Fazla uzattım bir susun ve gölge etmeyin yeter...

Mete16

21 Şubat 2019 17:15
Getirin ömeri, aliyi, ivakovu teknik kadro olarak.

Onur Z.

21 Şubat 2019 11:43
Bursaspor, senin patronundan kurtuldugu zaman kurtulur. Cok uzaklarda arayip kafa yormana gerek yok yani.

Yusuftan lider olmaz.

21 Şubat 2019 11:33
Aytaç belki.

Hk

21 Şubat 2019 10:40
Aytaç’a kaptanlık verilmeli ve Yusuf’a bağıranların amacı ne çorba mı yine? Kardeşim 1 tane Bursaspor var desteklemeyecekseniz stadyuma gelmeyin.

H .N.K.

21 Şubat 2019 10:31
Kuruldugundan bugüne kadarsıkıntılı sezonlar yaşadık amasizler(olay Tv_As Tv)yayın hayatına başladıgından beri ortamı geriyorsunuz.BURSASPOR ' un düşmiyecegini sizlerde biliyorsunuz.nesil gençleştikce basın ve taraftarda da kalite düşmeye başladı.Lütfen biraz daha sakin olursak BÜYÜK BURSASPOR'umuz için daha hayırlı olacaktır. Teşekkürler.

Mmdoff

21 Şubat 2019 09:45
Herkese,herşeye "Çöp" diyen bu taraftar varken bu takımın bu halde olması anarmal bir durum değil..Aslında Bursaspor şu an düşmüş durumda..Gerisi mucizelere kalmış.Taraftar böyleyken yönetim iyi mi..O da tam bir facia..Şaşkın ördek gibi ne yapacağını bilmez bir halde..Teknik kadroya da şunu söyleyelim ...Burası egoların tatmin yeri değil...Onlar anlarlar..

manas

21 Şubat 2019 08:25
beytullah suatın son zamanlarda yazdığı tek mantıklı yazı.
İlginizi Çekebilir
Bursaspor'da kriz çözüm bekliyor!Beşiktaş ve Başakşehir'in talip olduğu genç futbolcu birkaç gün içinde ödeme almadığı takdirde serbest kalma hakkını elde edecek. Muhammed'in satışından gelir bekleyen yönetim orta yolu bulamadığı takdirde önemli bir finans kaynağını daha yitirecek.
Fransa'da gündem Ertuğrul ErsoyFransız basını Bursaspor'la tüm iplerini koparan Ertuğrul Ersoy'un Metz'e transfer olacağını bir kez daha gündeme taşıdı.
Stancu ve Grozav'da problem derinleşiyor!Türkiye'de transfer sezonunun bitmesine 12 gün kaldı. Geride kalan süreçte tahtayı açamayan Bursaspor'da yönetimin kalan 12 günde neler yapacağı merakla bekleniyor.