"Bursaspor Vakfı devredilmeli"

02 Aralık 2016 20:13

Olağan Divan Kurulumuz, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

16 Divan Kurulu üyesinin yanısıra Başkanımız Ali AY, Yönetim Kurulu üyelerimiz ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Faruk Çelik’in de katıldığı Divan Kurulu toplantısında kulübün idari ve mali yapısı ile yeni tüzük çalışmaları hakkında bilgilendirme verildi.   

SEVİNÇ: “BURSASPOR VAKFI ÇALIŞTIRILMALI”

Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız İdris Sevinç Divan Kurulu’nda yaptığı konuşmada Bursaspor Vakfı ve tüzük komisyonunun yapmış olduğu çalışmalar hakkında konuştu.

Başkan İdris Sevinç üyelere şu konuşmayı gerçekleştirdi;  “Sayın Bakanımıza teşekkürleri bir borç biliyoruz. İki konu hakkında sizlere ve kamuoyunda çok ufak da olsa aydınlatmak istiyorum. Bunlardan birincisi biz göreve geldiğimizde Bursaspor’da atıl vaziyette olan Bursaspor Vakfı ile ilgili çalışmaları gündeme getirdik. Kamuoyunda Divan Kurulu, Bursaspor Vakfı’nı ele geçirecek gibi söylemler oldu. Şahsım ve arkadaşlarımın hiçbir zaman bu düşünce de olmadığını özellikle söylemek istiyorum. Vakıfı oluşturan arkadaşlarımızın ya görevlerini yapmalarını veya Bursaspor Kulübü Başkanlığı’na getirip bu vakfı teslim etmelerini gerektiğini belirtiyorum. Hepsi kardeşimiz dostumuz. Çünkü Vakıf Bursaspor’un kurumsallaşmasında en önemli etkenlerden birisidir. Tüzük çalışmaları ile ilgili olarak uzun süredir çalışıyoruz. Aramızda komisyon oluşturuldu. Sayın Av. Haluk Sivri, Av. Sabri Ersavaş , Av. İsmail Acar  ve emekli emniyet müdürlerimizden Sayın İbrahim İtem ağabeylerimizden kurul oluşturduk. Bursaspor Yönetiminden Av. Hakan Dinçtürk de bu komisyonda yer aldı. Uzun sürdü belki ama gönüllük esasına göre çalışan arkadaşlarımızın da görüş ve düşüncelerini alarak tüzüğün taslak metnini oluşturmaya çalıştık. Yine kamuoyunda konuşulanlar,  “Efendim bu Divan Kurulu’nun tüzüğüymüş” ! Biz Divan Kurulu olarak sadece ve sadece tüzüğün değişmesi gerekliliğine inandığımızı ortaya koyduk ve bu yönde çalışmaları ortaya koyup Yönetim Kurulu’na 24 Ekim 2016 tarihi itibariyle teslim ettik. Bu Divan Kurulu’nun olduğu kadar buna lojistik destek sağlayan tüm arkadaşlarımızın, derneklerimizin ve camiamızın tüzüğü olarak algılıyoruz. Az sonra Haluk arkadaşımız size aktaracak. Yönetim Kuruluna sunduğumuz bu taslağı kendi oluşturdukları çerçevede değerlendiriyorlar. Bunun neticesinde de yine kendilerinin alacağı karar doğrultusunda tüzük kongresi gerçekleşmiş olacak. Biz illa biz yapalım diye bu tasarrufun içerisinde değiliz. Tüm arkadaşlarım,  ben değil biz diyen zihniyete sahibiz. Bursaspor’a neyi nasıl daha iyi kazandırabiliriz düşüncesinde olduğumuzu kamuoyuna sunuyorum” dedi.

Kaynak : Bursaspor.org.tr

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

zeki

03 Aralık 2016 20:53
gördük divanda yaptıgınız tüzügü yamadan baska bir sey degil.idris sevinc bey ve eyy yönetim yıl 2016 hicmi avrupada dünyaya maal olmus takımların tüzüklerini incelemiyosunuz bana FB den, gs dan,bjk den.(tüzügünden)
İlginizi Çekebilir
Ali Ay, "Mustafa Er son derece namuslu..."Bursaspor Başkanı Ali Ay, bir süre önce görevinden istifa eden Mustafa Er hakkında açıklamalarda bulundu.
Mustafa Er ve Ilgaz Çınar'ın görevleri açıkladı Bursasporumuz'da görev dağılımı açıklandı
Yönetim Kurulu'nda görev dağılımı yapıldıYönetim Kurulumuz 30 Mayıs 2018 tarihinde toplanarak, görev dağılımlarını gerçekleştirdi.