Bursaspor'dan karara itiraz

03 Ağustos 2019 07:53

Ali Ay y tarafından bahsi geçen Genel Kurul kararlarının iptali için açılan hukuk davasında, talep edilen tedbirler reddedilmiştir.

Kulübümüzün 23.06.2019 tarihinde yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısında,Ali Ay ve Yönetim Kurulu oy birliği ile ibra edilmemiştir. Aynı Genel Kurul’da, Ali Ay lehine Yönetim Kurulu tarafından alınan doğmuş ve doğacak gelirlere ilişkin yapılan temlik ve keşide ettikleri çekler oy birliği ile iptal edilmiştir.

Ali Ay tarafından bahsi geçen Genel Kurul kararlarının iptali için açılan hukuk davasında, talep edilen tedbirler reddedilmiştir.

Bunun üzerine aynı Yönetim Kurulu içinde yer alan 2.Başkan Cem Öztürk ve Mali Asbaşkan Adem Sakarya tarafından başka mahkemede, aynı mahiyette benzer dava açılarak, 23.06.2019 tarihinde yapılan Bursaspor Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu’nda alınan kararlara ilişkin;

Yönetim Kurulu kararlarının iptaline ilişkin 7.madde ile Genel Kurul Toplantısında alınan bir önceki Yönetim Kurulu’nun ibra edilmemesine ilişkin 8.maddenin,mahkeme tarafından tedbiren durdurulmasına karar verilmiştir. İlgili karar 01.08.2019 tarihinde Kulübümüze tebliğ olmuş, 02.08.2019 tarihinde de,Yönetim Kurulumuz tarafından ilgili tedbire ivedilikle itiraz edilmiştir.

Yönetim Kurulu olarak, Kulübümüzün menfaatlerini gözeterek, yaşanan ve yaşanacak süreçlerin takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz.

BURSASPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Murata

03 Ağustos 2019 12:12
Bu ülkenin neresinde adalet kaldı ki burada olsun , çalan - vuran - öldüren - haksız kazanç elde eden ve bir çok ahlaksızlığın olduğu ülkemde artık her şeyi normal karşılar olduk , çünkü bizi saçma sapan işler ile uyuşturdular . Atatürk ve dedelerimiz bu ülkeyi nasıl ayakta tuttular , Çanakkalede ne canlar yok oldu gitti , şimdi Çanakkalede Kaz dağlarını yabancılara peşkeş çekiyorlar , yani Atamızın ve dedelerimizin canları ve kanları ile aldıklarını bazı kansızlar elleriyle sunuyorlar .Ali dede de Bursamın canını aynı şekilde yok etti .

Sedo63

03 Ağustos 2019 08:27
Türk adaletinin geldiği nokta başka başka kararlar yazık muz cumhuriyeti sanki sana gelince ali denen alçak 3 yılda bu kulübü batırdın utanmadan para istiyorsun alamayacaksın kahrından gebereceksin utanmaz sefil herif zsmanlamaya bak adalet zaten siyasi akp li millet vekilleri devreye girme zamanı girin devreye
İlginizi Çekebilir
Ali Ay’a banka şoku!Bursaspor’dan Ali Ay’a ikinci bir şok yaşatıldı.
Yeni Yönetimimiz Mazbatasını Aldı!Olağanüstü Genel Kurul’da oy çokluğu ile başkanlığa seçilen Mesut Mestan ve ekibinin yanı sıra Bağımsız Denetleme Kurulu Başkanlığına seçilen Tayfur Serdar Güllülü, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde düzenlenen törenle mazbatalarını aldı.
Yazıcı: "Bursaspor şirketleşmek zorunda"Bursaspor eski yönetim kurulu üyesi Avukat Öztürk Yazıcı, kulübün artık şirketleşmesi gerektiğini söyledi.