Bursaspor'un spor lisesinde geri sayım

15 Mayıs 2018 08:47

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Spor Toto Teşkilatı ve Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri spor lisesi projesiyle ilgili dün Vakıfköy Tesisleri'nde incelemede bulunurken projenin 10 gün içinde resmiyet kazanacağı belirtildi.

ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR

Bursaspor'un Vakıfköy'de inşa etmeyi planladığı spor lisesi için somut adımlar atılmaya başlandı. Dün Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Spor Toto Teşkilatı ve Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri birlikte spor lisesi projesiyle alakalı dün Vakıfköy'de incelemeler gerçekleştirdi. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından açıklamalarda bulunan Bur- saspor Başkanı Ali Ay, bu projeyle alakalı en büyük teşekkürü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ettiğini söyledi. Başkan Ay, "En önemli teşekkürü Cumhurbaşkanımıza etmek lazım. En sonunda hayallerimiz gerçekleşti. Okulun yanına da konaklama tesis yapılacak. Tüm masraflar onlara ait olacak" dedi

"ÇOK ÖNEMLİ BİR YATIRIM"

Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ise geleceğin futbolcularını yetiştirmek adına spor lisesi projesinin çok önemli bir yatırım olduğunu söyledi. Şahin, "Bursaspor'da geleceğin futbolcularını yetiştirme çabalarını, güzel bir çalışmayla, eyleme dönüştürüyoruz. Eğitimli ve nitelikli genç futbolcuları daha yukarıya taşıyacak Bursaspor Lisesi'nin pro-tokolünün imzalanmasıyla ilgili çalışmalar başlattık. Artık bu projeyi kamuoyuna açmak üzereyiz. Çok yakın zamanda da protokolü imzalama aşamasına getireceğiz. Teknik çalışmalar var. Milli Eğitim ve Spor Bakanlığı tarafından Yıldırım Belediyesi'nin destekleri ile bir hafta 10 gün içinde gerekli resmiyet nihayete erecek. Bu, Bursaspor yönetiminin başarısıdır" diye konuştu.

Edebali: Hayal gerçek oluyor

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de yaptığı açıklamada, "Bu iş önce hayalle başladı. Şimdi gerçeğe dönüşüyor. Sportif başarılar çok önemli. O büyük sahaların arkasındaki başarıyı Spor Lisesi ile taçlandırdığımızda, Bursaspor'un, diğer kulüpler nezdinde ayrı bir yeri olacak. Gençlerimizi spora bilimsel olarak da hazırlamak önemli olacak. Bursaspor, geçmişte olduğu gibi spor fabrikası olmaya devam edecek" şeklinde konuştu.

Kaynak: Bursa Hakimiyet

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Teacher1963

15 Mayıs 2018 12:53
Sporcu ahlâkı, disiplini, Bursasporluluk kültürü aşılayan bir kurum haline getirilmeli. Eğitim kadroları liyakat sistemine göre ince elenip sık dokunarak oluşturulmalı ve mutlaka Avrupa pazarına ulaşabilmek adına yabancı dil derslerinin çok etkili bir biçimde verilmesi gerekiyor. Camiamıza hayırlı olsun

OKan koyalak

15 Mayıs 2018 09:48
Hayatlarında spor yapmamış adamlar, lise açıyor. Ülke sporu neden gelişmez? Yandaş diye vasıfsızları getirdiğin için gelişmiyor. Yazık güzel ülkeme
İlginizi Çekebilir
Kaçan balık büyük oldu...Sayın başkanıma sesleniyorum onca kötü günden sonra yeni bir başlangıç ve yeni umutlar yeşermiş camiayı üzmeyin lütfen. Her kademenin desteğini almışken yeni bir travma yaşatmayın bu kente.
Bursaspor'un genç yeteneği iddialı! "Formayı kapacağım"90 dakika sahada kalan ve performansıyla alkış toplayan Burak Kapacak için 'Türkiye yeni bir sağbek kazandı' görüşü hakim. Genç krampon ise kendisine şans veren teknik direktörüne teşekkür ediyor ve ekliyor: 'Hedefim A Takım'da kalıcı olmak'.
Stephane Badji'nin Bursaspor taraftarından isteğiBursaspor'un sezon başında Anderlecth'ten kadrosuna kattığı ve 2 maçtır 90 dakika forma giyen Stephane Badji de Kayserispor karşılaşmasını değerlendirdi.