Cim Bom'un yaptığını Bursaspor yapmadı!

16 Şubat 2017 08:39

Hamza Hamzaoğlu'nun görevden ayrılmasından sonra Ali Ay yönetimi, İgor Tudor'la ilgilendi fakat etik kurallardan vazgeçmedi. Menajerler vasıtasıyla Hırvat teknik adamın sözleşmesindeki 150 bin Euro'luk fesih maddesinden haberdar olan Bursaspor yönetimine, Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut'tan onay çıkmadı.


Galatasaray'ın teknik direktörlük için İgor Tudor'la anlaşması futbol dünyasında haftanın olayı oldu. Lige yeni çıkan ve toplama bir takım olan Kardemir Karabükspor'da iyi işler yapan Hırvat teknik adamla anlaşmaya varan sarı kırmızılı kulübün bu süreçte uyguladığı strateji oldukça eleştirildi. K. Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut, gerek sarı kırmızı kulübü gerek İgor Tudor'u adeta bombardımana tutarken olayı 'Bu Türk futboluna kazınacak kara bir lekedir' şeklinde özetledi.

GÜNDEME GELDİ

Tankut ayrıca Galatasaray'ı Türkiye Futbol Federasyonu'na da şikayet edeceğini açıkladı. Tudor'un sözleşmesinde yazan fesih maddesinin ise 150 bin Euro olduğu belirtildi. İşin dikkat çekici kısmı ise Bursaspor'da Hamza Hamzaoğlu'nun görevden ayrılmasından sonra Ali Ay yönetiminin de gündemine İgor Tudor'u aldığı öğrenildi. Menajerler vasıtasıyla Hırvat teknik adamın sözleşmesindeki 150 bin Euro'luk maddeden haberdar olan Bursaspor yönetiminin etik kurallardan vazgeçmeyerek ilk önce K. Karabükspor'la temasa geçtiği belirtildi.

SÖZLEŞMESİ BİTİYORDU

Başkan Ali Ay'ın, K. Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut'la görüştüğü ve onay istediği belirtildi. Ancak Tankut'un ligler devam ederken buna karşı çıktığı ve Bursaspor yönetiminin yaşanan bu gelişme sonrası Tudor ismini rafa kaldırarak diğer alternatiflere yöneldiği belirtildi. Bilindiği gibi 38 yaşındaki teknik direktörün K. Karabükspor'la sözleşmesi sezon sonunda bitiyordu.

Kaynak: Olay

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Hasan

16 Şubat 2017 13:06
Yok biz onu yıllar önce yapmıştık. Rahmetli Nejat Biyediç'i Konyaspor'da çalışırken sezon ortasına ellerinden alıp Bursa'ya getirmiş ve Konyaspor'u yarı yolda hocasız bırakmıştık. O dönem çok tepki gelmişti Konyaspor tarafından. Haklıydı adamlar ama be ya. Ayıp ettiydik yani biraz.

Scirocco

16 Şubat 2017 10:57
Adamlık böyle birşey hiç kimsenin ahını almaya gerek yok

Samet

16 Şubat 2017 11:19
Bize yakışmazdı öyle hırsız gibi alıp arkamızdan laf söyletmek.. biz efendi gibi istemişiz vermemişler ama öbürleri sormadan almış hangisi doğru???

Mali

16 Şubat 2017 09:03
Biz de gorev basindaki adama teklif goturduk, yapmayin, Prosinecki"nin ayagina giden Zaferspor yoneticisi miydi?

bursalı

17 Şubat 2017 12:16
hareket doğru değil ama bizimkiler 150 bin euro bile vermezler o bile çok gelir şimdi açıklma yapıyorlar mutlu en doğru tercih diye 2-3 hafta yenilsin ondan kötüsü olmaz
İlginizi Çekebilir
Güray elden kaçtı !Bursaspor’un gündeminde olan Güray Vural Akhisarspor ile sözleşme imzaladı.
Vieux Sane kabusu geri geliyor!Bursaspor'un geçtiğimiz sezon Fransız ekibi Auxserre'de kiralık olarak forma giyen oyuncusu Vieux Sane geri dönüyor.
Başkan Aktaş'tan müjde!AS TV ekranlarında 24 Haziran seçimi ve kent yatırımları ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Başkan Alinur Aktaş, Atatürk Stadı'nın Millet Bahçesi'ne dönüştürülmesi için çalışmaların başladığını, içinde bir de Millet Kıraathanesi olacağını söyledi.