Doğu Türkistan'a Valillik engeli !

17 Ocak 2019 21:45

Kabul edilemez uygulama

Türk dünyasının ve İslam aleminin kanayan yaralarından olan Doğu Türkistan halkına yapılan zulüme karşı tribünlerimizin Fenerbahçe karşılaşmasında yapmak istediği koreografi Bursa Valiliği tarafından uygun bulunmadı ve yapılması engellendi.

Teksas tribün liderlerinden Sedat Yıldız bu duruma tepki gösterdi.

Yorumlar (12) / Onay bekleyen (5)

Yorum Ekle

Kadir

17 Ocak 2019 21:56
Suriye bayrağı için organizasyon yapılsa kendi ceplerinden para verirler öyle yaptırırlardı. Konu TÜRK olunca hemen engellemeye çalışıyor namussuzlar. Çinliler ile araları bozulmasın diye izin çıkmadı bu çok net belli!!! Birde bunların ayağına giden tribün liderlerimiz var onlara da yazıklar olsun!

taraftar

17 Ocak 2019 22:54
tribunler ceza alacaksa ..bole bı organızasyondan ceza alsın.. en azından namımız yurur.. verilmek ıstenen mesajda yerine daha guzel ulasır.. yınede bole bı kareografıyı dusunenlere tesekkurler...

carsamba_texas

17 Ocak 2019 22:34
ee siz aktaşla niye görüştünüz o zaman seçim öncesi.çorba için değilse arayında izin versin.

#10yearschallenge

18 Ocak 2019 00:13
2009 Bursa'da Azerbaycan bayrağı yasak. 2019 Bursa'da Doğu TÜRKistan koreografisi yasak.

Green

17 Ocak 2019 23:17
Bunlar zaten Türk düşmanı TC heryerden sildiler, pkk suriye bayrağı olsa seve seve izin verirlerdi

Forza Timsah

17 Ocak 2019 23:15
Doğu Türkistanlı kardeşlerimize Çin'e gittiğinde terörist diyenler, Türk milleti diyemeyenler bu ülkeyi yönetiyor. Türkiye-Ermemistan maçında da Azerbaycan bayrakları toplatılmadı mı? Türk'e yapılan zulme sessiz kalan bir Türkiye, hepimize yazık!

ibo

18 Ocak 2019 15:15
Guney kalede suriye mi filistin bayragi mi ne var onuda kaldirin o Zaman.

MeyNur

19 Ocak 2019 11:17
Türkistan dayanışması niye yasaklanır ki? Soydaşlarımızla ilgilenmeyelim mi?

Serhat

18 Ocak 2019 08:12
Arap tohumları size Türkistan bayrağımı açtıracak sanıyorsunuz bursasporun yaptığını kutluyorum yinede gidin suriye bayrağı açın her türlü desteği alırsınız.

Mümin

18 Ocak 2019 10:28
Tweeti atan arkadaş bilgi kirliliğinden dolayı tarafımıza iletilen kareografi iptali söz konusu değildir demiş.Yani benim anladığım hiç yasak denmemiş, yanlış anlaşılma olmuş gibi.Bahane ile Suriyelileri araya sıkıştıran çok sevgili arkadaşlara abilere selamlar olsun !!

Umut 16

17 Ocak 2019 22:28
Arkadaşlar doğu turkistandaki konu bilinenden çok daha farklı. Bundan 4-5 sene öncesine kadar barışçıl bir politika güdüyordu çin, ancak son zamanlarda oraya DEAS ve DAIS gibi terör örgütleri dadandı bizim turkistanlilara. Yani DEAS yöntemleri ile cihad adı altında savaşmaları sağlanıyor. Tabi bunun arkasında CIA ve ABD var. Onlar çinin kalkınmasını istemediği için bu unsurları aralarına sokmuşlar. O yüzden çin bizimkilere çok sert davranıyor ve yasaklar koyuyor son zamanlarda. Ayrıca bilen bilir yıllardır çin kendi ülkesindeki çocuk yapma sayısını tek çocukta sabitledi 2. Çocuğu devlet kendisi ailenin elinden alıyor. Bizimkilerde doğal olarak müslüman oldukları için çocuklarının bir çinli gibi yetişmesini istemiyorlar. Ancak çin bunu ülkesindeki bütün unsurlara ayırım gözetmeksizin yapıyor.. konu bu.. haklılar mi bizimkiler haklılar tabi ama birde işin iç yüzünü bilmekte fayda var..

Junior

17 Ocak 2019 22:49
Kim bilir ne sacmaladınız da yasakladılar.
İlginizi Çekebilir
Bursaspor'da kriz çözüm bekliyor!Beşiktaş ve Başakşehir'in talip olduğu genç futbolcu birkaç gün içinde ödeme almadığı takdirde serbest kalma hakkını elde edecek. Muhammed'in satışından gelir bekleyen yönetim orta yolu bulamadığı takdirde önemli bir finans kaynağını daha yitirecek.
Fransa'da gündem Ertuğrul ErsoyFransız basını Bursaspor'la tüm iplerini koparan Ertuğrul Ersoy'un Metz'e transfer olacağını bir kez daha gündeme taşıdı.
Stancu ve Grozav'da problem derinleşiyor!Türkiye'de transfer sezonunun bitmesine 12 gün kaldı. Geride kalan süreçte tahtayı açamayan Bursaspor'da yönetimin kalan 12 günde neler yapacağı merakla bekleniyor.