"Gece uyku uyuyamadım."

18 Nisan 2016 18:52

Yönetim Kurulumuz, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e makamında iade-i ziyarette bulundu.

Nilüfer Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey, ziyarette yaptığı konuşmada Bursaspor’un uzun yıllar boyunca ayakta tutulabilmesi için kentin her kesiminin yönetimlere destek olması gerektiğini vurguladı.

BOZBEY: HER ZAMAN BURSASPOR’UN YANINDAYIZ

Nilüfer Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey ziyarette şu konuşmayı gerçekleştirdi;

“Bursaspor yönetimi olarak her zaman ifade ettiğim gibi. Bursaspor bizim en büyük değerimiz ve birleştirici gücümüz. Ama bu gücün maalesef Bursa’da yaşayanlar farkında değil. Destek konusunda da ayakları hep geri gidiyor. Bunu çözmemizin yollarını bulmamız lazım. Eğer bu kenttin dünyada tanına bir kent olmasını istiyorsak öncelikle genel yöneticiler olmak üzere ve daha sonra sanayicilerimiz, odalarımız ve esnafımızın küçük veya büyük katkısı olması lazım. Başka türlü Bursaspor’u uzun süre ayakta tutabilmemiz mümkün değil. Daha sonra nerede hata yaptık diye düşünürüz ama iş işten geçmiş olur. Kim yönetici seçilirse seçilsin onun etrafında toplanılmalı destek verilmeli. Bursaspor’un tarih yapacak süreçlere girmesi lazım. İhracatta ikinci kentsiniz. Ekonomik bir değere sahipsiniz ama tanınmıyorsunuz. Neden? Çünkü bir marka değeriniz yok. Alın size Bursaspor gibi bir marka var. Sizi dünya çapında sizi tanıtacak bir marka. Renault olsun, TOFAŞ olsun diğer gruplar olsun. Biz gittiğimiz zaman bazı yerlere diyoruz ki; “ Bizim kentimizde Renault fabrikası var. Tofaş fabrikası var” diyoruz bize “ O zaman sporda çok başarılı bir futbol takımınız vardır” diyorlar ama gerçeğe baktığımızda hiç destek yok.  Bu anlamda ben tekrar huzurlarınızda tüm Bursalıların Bursaspor’a sahip çıkmasını diliyorum. Bizler hep Bursaspor’un yanında yer aldık. Bugün de yer aldık yarın da alacağız. Bursaspor yönetimleri bizim neler yaptığımızı biliyorlar. Bizim anlatmamıza gerek yok. Birçok konuda öncülük yaptık. Daha sonra diğerleri de geldi. Yetiyor mu? Yetmiyor. Bunu 3 milyonluk nüfusa yaymak lazım. Tekrar size başarılar diliyorum. Son maça bakmayalım. Olabilir, insanlar zaman zaman yolda giderken kaza yapabilir. Bursaspor’un kazasına Barcelona’da kendi evinde uğradı. Fark beklerken mağlup oldular. Bunun için futbol seviliyor. Top Önümüzdeki sezon çok daha başarılı bir Bursaspor olacağına inanıyorum. Sizlere başarılar diliyorum yuvarlak. Dünkü olayı geçici bir kısmetsizlik diyorum.”

BAŞKAN ALİ AY: PLANLAMAMIZI İYİ YAPACAĞIZ

Başkanımız Ali Ay ziyarette yaptığı konuşmasına Bursaspor için her zaman desteklerini esirgemeyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e teşekkür ederek başladı.

Başkanımız Ali Ay şu açıklamalarda bulundu; “Bu konuşmalar ile bizim hislerimize tercüman oldunuz. Tekrar teşekkür ediyorum. İade-i ziyarette bulunmak için geldik. Siz başkan olarak Bursaspor’a yapılan yardımlarda öncülük etmiş olan bir başkansınız. Size ne kadar teşekkür etsek azdır. Çok doğru şeyler söylediniz. Bursa’da çok büyük fabrikalar var. Türkiye’nin en büyük sanayi şehri, ihracat şehri. Nerede bizim sanayiciler diye soruyorum. Henüz yeterli desteği görmedik. Bu desteği görebilmek için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Firmalar ile görüşülüyor ama hala başarılı olmuş değiliz. Neticede bu bizim cebimize girmiyor Bursaspor’a faydası olacak şeyler. Aslında ne gerekiyorsa yapılıyor. İşi biraz zamana bırakıyorum. Kendileri gelecekler. Ne olur bize loca, kombine satın diye gelecekler. Allah o günleri de gösterecek inşallah.

"GECE UYKU UYUYAMADIM"

Dünkü maçta ben çok üzüldüm. Gece uyku uyuyamadım. 25 bine yakın taraftarımız gelmişti. Her zaman şunu söylüyorum; Biz yenilebiliriz de bizden daha az bütçeli takımlara da yenilebiliriz ama öncelikle futbolcularımızın o hırslarını sahada göstermeleri lazım. Ben maalesef dün o hırsı sahada görmedim. Taraftarımız Türkiye’de futbolu en iyi bilen taraftar.  Taraftarımızda bunu istiyor ama maalesef biz bu işi dün yapamadık. Ben taraftarımızdan özür diliyorum. Bizim dünkü maçı kazanmamız lazımdı. Çünkü Avrupa’ya gidebilmemiz için bu maçın kazanılması şarttı. Akhisar başkanıyla görüştüm. Akhisar’ın yıllık bütçesi 50 milyon TL. En pahalı futbolcuları Rodallega 800 bin TL ücretle oynuyor. İkinci ligde oynayan basketbol takımları da var. Dün bizim futbolcularda gördüler. Bizim futbolcular onlara göre dört misli daha pahalı. Buradan herkesin ders çıkarması lazım. Bizlerde dersler çıkartıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl planlamamızı ona göre yapacağız. Çok başarılı bir Bursaspor kurmak için çalışıyoruz.”   

Kaynak: bursaspor.org.tr

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

İlginizi Çekebilir
Cenk Ergün Bursaspor'da iddiası!Bursaspor Başkanı Ali Ay'ın sportif direktörlük görevi için Galatasaray'dan ayrılan Cenk Ergün'le anlaştığı iddia edildi.
Bursaspor'da 20 milyon TL kredi kasadaBursaspor bir süredir kullanmak için girişimde bulunduğu kredi konusunda beklediği olumlu haberi aldı.
İki tane Dünya yıldızı ile anlaştıkBursaspor Kulübü'ne resmi olarak başkanlığa adaylığını koyan Ahmet Bozdemir, "Kendimizden 55-60 milyon Euro'yla geliyoruz. Sponsorluk anlamında da 90 milyon Euro'luk anlaşma sağladık. 2 dünya, 8 Türk yıldızla da el sıkıştık" dedi. Bozdemir ayrıca Rus yetkililerle yaptığı 15 milyon Euro'luk anlaşmanın belgesini gösterdi.