Gelecek altyapıda!

21 Nisan 2017 14:25

Yeni tüzüğümüzün getirmiş olduğu yeniliklerden birisi olan Gençlik Geliştirme Kurulu, Vakıfköy Orhan Özselek Tesislerimizde yapılan toplantıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Tanıtım toplantısına Başkanımız Ali Ay, İkinci Başkanımız Ali Ademoğlu, Bursastore’dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Osman Dinsever ve Kurulda görev yapacak olan Kulübümüzün eski yöneticilerinden İlyas Acar, eski futbolcularımızdan Dr. Recai Özdemir,  Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri öğretim görevlisi Prof. Dr. Tahir Baştaymaz katıldı.

Başkanımız Ali Ay: “ Bursaspor’un geleceği altyapıda”

Başkanımız Ali Ay, yeni tüzük ile beraber oluşturulan Gençlik Geliştirme Kurulu’nun tanıtımında yaptığı konuşmada Bursaspor’un geleceğinin Vakıfköy’de olduğunu belirtti.  

Başkanımız Ali Ay tanıtım toplantısında şu konuşmayı gerçekleştirdi.

“Tüzüğümüzün 52.maddesine göre artık Bursaspor altyapısında yönetici olmayacak. Başkan danışmanı olarak 3 tane arkadaşımız ile anlaştık. Bu üç arkadaşımıza öncelikle çok teşekkür ediyorum. Çünkü bizleri kırmadılar ve bu görevi kabul ettiler. Gönüllük esasına göre çalışacaklar. Asıl olan Bursaspor’un başarısı ve geleceği. Bursaspor’un geleceğinin de altyapıda olduğunu her zaman söylüyoruz.. Bursaspor takımında en az 4-5 oyuncunun direkt oynamasını gerektiğini savunuyoruz. Bizim şuandaki bütçelerimiz ile bu işin üstesinden gelinemeyeceğini, tekrar şampiyon olmamız için de 4-5 oyuncunun olması gerektiğini defalarca söyledim.

Kurul Vakıfköy’de Başkanı Temsil Edecek

Adnan Hocamız da çok iyi çalışmalar yaptı. Biz artık egolarımızı filen bir kenara bırakalım. Bizim önceliğimiz Bursaspor’un altyapısı.  Recai Hoca’nın bu konu ile ilgili epey çalışmaları var. Tahir Hocamızın da ona keza. İlyas Bey’i zaten daha önce biliyorsunuz. Yeşil Bursa ve kulübümüzde görev yaptı. Bu arkadaşlarımız Adnan Hocamız ile beraber beni temsil ederek görev yapacaklar. Görev tanımlamasını ilerleyen günlerde yapacağımız toplantıda kararlaştıracağız. Tekrar söylüyorum Başkan olarak beni burada temsil edecekler.

İkinci Başkanımız Ali Ademoğlu ise yaptığı kısa konuşmada, “Gerçekten tarihi bir olay. Bursaspor’un geleceği altyapıda. Ben kurulda görev alacak tüm arkadaşlarımıza sonsuz başarılar diliyorum” dedi.

Recai Özdemir: “ Gönüllülük esasıyla güzel işler yapacağımıza inanıyoruz”

“Sayın Başkanımızın söylediği gibi tüzük gereği böyle bir kurulunun oluşması gerekiyordu. Bu kulübün eski bir futbolcusu olarak. Yaklaşık 20 yıldır göreve gelen her yönetime böyle bir kurulda görev alabileceğini ifade etmiştim. Başkanımızın teklifini gönüllülük esasıyla seve seve kabul ettik. Biz buraya yeniden keşif yapmaya gelmedik. Bizim amacımız sadece ve sadece farklı bakış açısıyla konuya yaklaşmak. Bursaspor’un geleceği olan gençlerimizi belli bir sıralamayla Bursaspor’a kazandırmak. Eğer bunu yapamazsak Bursaspor’un geleceği tehlikede.  Herkes kendi bilgi birikimi ortaya koyarak yeni görev tanımlamaları yaparak, Gençlik Geliştirme Kurulu’nun Bursaspor’a yakışır bir şekilde yapmak ve ona göre çağdaş tüm kurumların yaptığı gibi dokümantasyon ile pratiğe dökerek  Bursaspor’a yardımcı olmak. Tahir Hocam’ a ve İlyas Bey’e teşekkür ediyorum. Umarım sizleri utandırmayacağız. Çok amatör bir ruhla ve çok severek bu işi yapacağız. Bursaspor Gençlik Geliştirme Kurulu’nda çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum.”

Tahir Baştaymaz: “ Kendi kaynaklarımızı harekete geçirmek”

Prof. Dr. Tahir Baştaymaz ise basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Kulüpler ve kurumlar tarihleriyle övünürler. Gurur duyarlar. Ama kurumların daha fazla övündüğü şeyler yaptıkları organizasyonlar. Daha büyük başarılara ulaşmak için kendi kaynaklarımızı harekete geçirmek zorunda olduğumuzu düşünüyorum. Bizim yapacağımız şey sadece ve sadece Bursaspor’un başarısı için yardım etmek. İnşallah bu konuda başarılı oluruz” dedi.

İlyas Acar:  “ Bu kurulun özerk hale getirilmesi gerekiyor”

Eski yöneticilerimizden ve yeni kurulun üyelerinden İlyas Acar ise “ Görevi kabul etmeden Recai hocam ile görüşme yaptım. Bu kurulda ne yapılabilir diye konuştuk. Bu kurulunun özerk hale getirilmesi gerekiyor. Bütçesiyle, her türlü haliyle elimizden ne geliyorsa her türlü desteği yapacağız. Bursaspor’a yük olmadan sponsorlarıyla,  çalışanların kalitesi ve eğitimiyle sürekliliği sağlamak için  elimizden geleni yapacağız” dedi.

Kaynak: Bursaspor.org.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

İlginizi Çekebilir
Korkmaz'dan boşalan koltuğa Şengül oturduFaruk Korkmaz'ın istifasıyla boşalan Bursaspor Gençlik Geliştirme Program Sorumluluğu görevine Ümit Şengül getirildi.
Altyapıya kim düşünülüyor?A takımın ardından en çok gündemde olan yer Vakıfköy...
Vakıfköy'de yaprak dökümüGençlik Geliştirme Kurulu'nun ardından Altyapı Koordinatörü Faruk Korkmaz'ın da yönetimle görüşüp istifasını vereceği öğrenildi.