"Gerekli adımları atmazsak Bursaspor batar!

24 Mayıs 2016 18:45

Yeşil-beyazlı kulübün başkanı Ali Ay, basın mensupları ile yaptığı sohbet toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarına mali tabloyla ilgili bilgiler vererek başlayan Ali Ay, “Bana, ‘Başkan ağlıyorsun’ diyorlar. 300 milyon borçla kulübe başkan olarak seçildik. Allah’a şükür şu ana geldik. Ay sonuna kadar 13 milyon eksiğimiz kaldı. Gelecek ay 30, aşağı yukarı 43 milyon eksiğimiz var. Gündem transfer. Herkes şuna inansın. Ben kendimi herkesten fazla Bursasporlu görüyorum. Bursaspor’un menfaati neyse onu yapmaya çalışıyoruz. Geçen seneki futbolcu bütçemiz 140 küsür milyondu. Biz hocamızla oturduk nerelere transfer yapabiliriz, bütçemiz ne olacak, ne kadar harcama yapabiliriz bunları tartıştık. 8 futbolcu ile görüşme halindeyiz. Bunların 3’ü bitti. 2’sini biliyorsunuz. Diğerini yarın söyleyeceğim. Görüştüğümüz futbolcuların yüzde 90’ı bonservisi olmayan veya elinde olan futbolcular. Buna sadece ben karar vermiyorum. Hep beraber futbolcuları izliyoruz, izletiyoruz. Fransa’dan 3 futbolcu izledik. 20-25 bin Euro’ya oynayan topçu Bursaspor ismini duyunca 1 buçuk milyon istiyor. Öyle bir alışmışlar ki. Bursaspor’da 1 milyondan aşağı oynayan topçu yok. Bunu da kırmak istiyoruz. Bizim hedefimiz var. Bizim bütçemiz kdv dahil 50-55 milyon aralığında olacak” diye konuştu.

“DÜNYA KADAR GÜRÜLTÜ KOPARILDI”

Akhisar Belediyespor’dan transfer edilen Merter Yüce ve İsmail Konuk ile ilgili eleştiriler yapıldığını hatırlatan Başkan Ay, “2 tane topçu aldık. Dünya kadar gürültü koparıldı. Deniz’i aldığımızda onun da 3 golü vardı, Deniz de kendini gösterdi. Türkiye’nin en iyi golcülerinden bir tanesi. Aldıklarımız bunun kadar olmayacak tabi. Biz şu anda karakteri düzgün, kafayı tekmeye uzatabilecek, Bursaspor için kendini verebilecek, kılı döndü, dizi ağrıdı, 2-3-5 hafta ‘Ben oynamıyorum’ demeyecek futbolcuları almaya çalışıyorum. Elimizde sakat olan futbolculardan bahsetmiyorum tabi. Biz alt yapımızdan gençlerle çalışmayı istiyoruz. Gençlerle ilgili de herkeste beklenti var. Gençlerimizin 7-8 tanesini Mersin maçında oynattık. O kadar güzel şeyler yazıldı ki. Mersin İdmanyurdu 3-4 as futbolcusuyla oynadı, gerisi U21 takımıydı. Bu takım da U21’de sonuncu olmuş bir takım. Gençlerimize gaz verelim de onların da ayaklarını yere basmasını sağlamaları lazım. Onlar genç futbolcu. 52 tane topçumuz var. Gençlerimiz ve A takımda oynayan topçular. 5-6 tanesi Yeşil Bursa takımından gelen futbolcular var. 5 tanesini kiralıktı, geriye gidecek. Geriye 46 tane futbolcu kalıyor” şeklinde konuştu.

“ŞAMİL’E DE GİYDİRİLDİ”

Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu ile görüştüklerini ifade eden Başkan Ali Ay, “Hocamla görüştüm. Altyapıya çok önem veriyorum. İlçe takımlarına da bazı topçularımız gidecek. Biz transferi doğru yapmaya çalışıyoruz. Siz de göreceksiniz; bu yönetim güzel transferler yapacak. 10-15 gün içinde herkes görecek. Sizden rica ediyorum; Aldığımız futbolcular kapasitesi olmayan futbolcular olabilir ama önyargılı olmayalım. Şamil’e de giydirildi, taraftar Şamil’i ıslıkladı ama keşke bütün futbolcularımız onun gibi olsa” dedi.

“30 BİN EURO İÇİN 5 BUÇUK SAAT PAZARLIK EDİLDİ”

Avusturya’da yapılacak kampa kadar transferin yüzde 95’ini bitirmeyi planladıklarını ifade eden Ay, “Daha önce yapınla hataları gördüğümüz için acele ediyoruz. Transfer komitemize de teşekkür ediyorum. Gece 11-12’ye kadar görüşüyorlar. 30 bin Euro için 5 buçuk saat pazarlık etti arkadaşlarımız. Burada sadece arkadaşlarımızın ve hocamızın bu işin üzerinde hassasiyetle durduğunu göstermek istiyorum. Ben dayanamayıp ‘gidiyorum’ dedim. Adam bize, ‘Ben Barcelona’ya da futbolcu satıyorum, siz de gelin pazarlığı beraber yapalım’ dedi. Bu futbolcuyu yarın duyacaktınız” diye konuştu.

“MALİYETİ AZ OLAN KARAKTERLİ TOPÇULARI ALMAK İSTİYORUZ”

‘Transfer teklifi alan oyuncular var ama onlar için biraz zaman erken’ diyen Bursaspor Başkanı Ali Ay, “Düşünmediğimiz topçular da inşallah giderler. Biz 7-8 oyuncu alacağız. Kimi oynatacağını karar verecek olan hoca. Burada önemli olan rekabeti sağlayabilmek. Maliyeti az olan karakterli topçuları almak istiyoruz” şeklinde konuştu.Serdar Aziz’in transfer olması durumunda bir stoper daha alınacağını söyleyen Ay, basın mensuplarının, ‘Serdar nereye gidecek?’ sorusuna, ‘Serdar Aziz’i eve götüreceğim’ yanıtını verdi. Başkan Ay’ın bu ifadesi gülüşmelere sebep oldu. Yıldız oyuncunun transfer olup olmayacağının belli olmadığını ifade eden Başkan Ay, “Gidip gitmeyeceği de belli değil. Değerini bulduktan sonra gider, değerini bulmadıktan sonra Serdar Aziz bizim futbolcumuz. Burada Bursaspor’un menfaati önemli” dedi.

“GEREKLİ ADIMLARI ATMAZSAK YEMİN EDİYORUM BURSASPOR BATAR”

Kulübün pilot takımı Yeşil Bursa’yı ellerinden çıkaracaklarını ifade eden Ay, “İyi bir müşteri bulursak elimden çıkacak. Bursaspor’a ağırlık vermek istiyorum. Voleybol, basketbol ile ilgili sponsor veya belediyeye de devredilebilir. Bunu düşünüyoruz. Biz eğer gerekli adımları atmazsak yemin ediyorum Bursaspor batar. Şöyle bir olay var. Gelir 60 milyonsa buna göre harcama yapmak zorundasınız. Bu gönül işi, topçu işi değil. Şampiyon olsan da olmasan da Bursasporluyuz diyorlar. Skora göre Bursasporluysanız Bursaspor’dan çekilsinler. 700 bilet satılmış, yazıklar olsun. Taraftar için de bir şey söyleyemiyorum. Çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Bursaspor’u seven firmalar var. 5 milyonluk daha belki sponsor alacağız. Bu firmaları çoğaltmaya çalışıyoruz. Benim 200 milyonum olsa bak nasıl takım kuruyorum. Herkes göbekten atıyor. Para yok, herkes transfer istiyor. Kombine alın, kombine yok, loca alın, loca yok. Bu takım nasıl yaşayacak? Gelir olsa basketbolu da voleybolu da 1. ligde oynatırım. Gelecek ay 4 milyon dönem faizi vereceğim. Aldığımız forma reklamı 4 milyon TL zaten. Benim içim acıyor. Kesinlikle kabullenemiyorum. Benim ilk hedefim banka borcunu sıfırlamak. Bu paraları ödemezsek Bursaspor kurtulmaz” dedi.

Tofaş firması ile görüşmelerin olumlu yönde gittiğini belirten Başkan Ay, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tofaş ile görüştük, kabul edildi. Olumlu sonuçlandı. ‘Gelin anlaşma yapalım’ dediler. Şu anda Tofaş ile çok güzel bir yere geldik. Ben en fazla ona seviniyorum, diğer firmalara da örnek olacak. Localarımızı, kombineleri, kapı isimlerini sattıktan sonra Bursaspor’u uçururuz. Kalıcı geliri düşünmemiz lazım. Gelecek sene güzel bir kadro kurmaya çalışıyoruz. Milletin cebinde akrep var. Gidiyorlar Beşiktaş’tan, Galatasaray’dan loca alıyor, orayı prestij olarak görüyor.”

“KOSKOCA ADAM NE DİYEYİM?”

Bir basın mensubunun, ‘Hamza Hamzaoğlu Galatasaray ile ilgili demeçler veriyor, tepki alıyor. Daha az konuşması yönünde uyarıyor musunuz? sorusuna da Başkan Ay, “Koskoca adam ne diyeyim. Gerekenler kendisine söyleniyor. Hamzaoğlu özünde politik davranmayan bir insan” dedi. ‘İsmail Konuk konusunda kafanızda soru işaretleri var mı?’ sorusuna da Başkan Ay, “İsmail Konuk’u futbola kazandıran Hamza Hamzaoğlu. Onunla konuştuk, alınması taraftarıydı. Kendisine onay verdik. Serdar Aziz’in Dany’in gittiğini düşünün. Sivok ve Ertuğrul Ersoy kaldı. İsmail Konuk’u aldık. Onun yanına bir 4 numara daha alacağız. Kalkıp hocaya ben bunu istemiyorum olmasın diyemem. Cebime de uygun, benim de hoşuma gitti. 2+1 yıllık anlaşma sağladık. İsmail bizim flaş transferimiz değil ki. Ozan Tufan’ı Fatih Terim oynattı, herkes acayip eleştirdi. Çocukları taraftarın önüne atmayın. Atarsanız verim alamazsınız” yanıtını verdi.

Bursa.com

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Gurbet16

24 Mayıs 2016 21:19
Allah ın izniyle sen başaracaksın bu işi başkan.gerçek taraftar herzaman yanında

Telekom Mehmet

24 Mayıs 2016 19:11
Degerli Bursasporlular lafi sozu birakalim taraftar isen seviyor isen bu sene sevginin taraftarligin olcusu kombine almak kimse neden sebep gostermeden 250tl ye kiyip kombine alicak kimse laf ebeligi mana aramasin durust olsun taraftar

ahmet u.

24 Mayıs 2016 19:04
Voleybol, Basketbol ve Yeşil Bursa'yı kapatmak mı???? Kendine gel başkan!! Yeşil Bursa'nın yılık masrafı İsmail Konuk'un yıllık maaşı etmez.

ŞEYŞUNUNBİLLURLARI

24 Mayıs 2016 20:39
Merter neysede İsmail inşallah bizi şaşırtırsın yoksa bu taraftar (bendahil) seni hemen harcar bkz: bekir-tekirler

atabey

24 Mayıs 2016 19:31
Başkan severim sayarım seni ama "Aldığımız futbolcular kapasitesi olmayan futbolcular olabilir ama önyargılı olmayalım." Bu nedir lütfen açıklar mısın ? Komik ve oldukça komik bir açıklama olmuş bu cumle

Hikmet

24 Mayıs 2016 18:58
Seviyoruz seni başkan da. bu hamza hocayı anlayamıyoruz bazen. Transferlerin isim transfer olmasına gerçekten gerek yok dediğiniz gibi. Ama başkanım rica ediyoruz sizden İsmail tarzı bir transfer olmasın lütfen bir daha.

ahmet

25 Mayıs 2016 09:20
o değilde ismail konuk oynadığı 12 lig maçında akhisar sadece 1 galibiyet almış oda kime karşı tahmin edin bursada 2-0 kazandıkları maç

asd

25 Mayıs 2016 16:35
tekmeye kafa sokacak adam teksas ta da var başkan, alınan adamlar 30 yaşlarında bitik, yeteneksiz topçular !

Alemdarli

24 Mayıs 2016 19:59
Hamza hoca ile olmaz acil yolları ayırın acillll
İlginizi Çekebilir
Kızıl: İstikrardan yanayımBursaspor'un sembol başkanlarından Kızıl, “Şu dönemde 4 adayın göreve talip olması güzel ama Bursaspor'un en çok ihtiyacı olan şey istikrar” dedi.
Ahmet Bozdemir: "Batalla'yı geri döndüreceğiz"Bursaspor Kulübü Başkan Adayı Ahmet Bozdemir'den flaş Batalla açıklaması.
Trabzonspor maçındaki göz yaşlarının hesabı sorulacak!Olağanüstü Divan Kurulumuz bugün başkan adayları ve yönetim kurullarının yanı sıra 112 Divan üyesinin katılımı ile Büyükşehir Belediye Stadı’nda yapıldı.