Hamza Hoca indirime gitti !

05 Mayıs 2016 17:09

Başkan Ali Ay ile görüşme gerçekleştiren Hamza Hamzaoğlu yıllık ücretinde hatırı sayılır bir indirime gitti.

Bursa'da son zamanlarda gidecek mi kalacak mı tartışmaları yapılan Hamza Hamzaoğlu, Başkan Ali Ay ile yaptığı görüşmelerde sonucunda devam kararı çıktı ve Hamzaoğlu yıllık ücretinde indirime gidilirken 2 senelik sözleşme imzalandı. Başkanımız Ali Ay düzenlenen basın toplantısında şu cümleleri kurdu.

"Sosyal Medya ve gazetelerde 'Hamza hocayı kapıyı vurdu gitti' gibi şeyler yazılıyordu. Hamza Hoca yanımızda. Biz 19 Ocak'ta göreve geldik. Ben yönetimdeki bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Dışardan dda görünüyordur baya mesafe kattettik. Loca, tribün satışları ile ilgili güzel gelişmeler oluyor. Kombine satışları da başladı. Sene ortasında Hamza Hocamızla eski yönetim bir anlaşma yaptı, o da kulübü yukarıya taşıdı. Öncelikle Hocamıza, futbolcularımıza ve ekibine teşekkür ederim. Belki daha zor günler de geçirebilirdik. Ekonomik alanda devrim yapmak isterken sportif anlamdaki sıkıntıları en aza indirmeyi istiyoruz. Karakteri ve kariyeri konusunda en ufak bir endişemiz olmadığı Hocamızla hedeflerimiz örtüşüyor. Hocamız oluşturacağımız kadroyla sportif başarının yakalacağına inanıyor. Hocamız bu inancı yönetime ve taraftara inanıp güvenmesinden taşıyor. Ücretinde hatırı sayılır bir indirim yapması Hamza Hocanın olayı sahiplenmesini gayet iyi açıklıyor. Kendisine teşekkür ediyorum. Her şeyden önce Hocamız şampiyon bir isim, burada tüm taraftar ve sizlerin Hocamızı takdir etmesini istiyorum. Bu işin üstesinden beraber geleceğimize, Bursaspor'u bir tık daha üste taşıyacağımıza gönülden inanıyorum. Ben her zaman istikrardan yanayım. Macera aramaya gerek yok. Altyapıdan katılan isimlerle tabanca gibi bir takım olacağız. Bu 1 senede olacak iş değil fakat basamakları tek tek çıkacağız.

Daha sonra söz alan Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu ise "Bu kararımız hepimiz için hayırlı olsun. Bizlere duydukları güveni bir kez daha gösterdiler, biz de kayıtsız kalamazdık. Bursaspor'un geçmiş başarısı, camia olması, oturmuş bir düzeni olması, taraftarının ne olursa olsun takımını desteklemesi... Bu konular bizim için önemliydi. Biz başarı yaşamak isteyen bir teknik ekibiz, Bursaspor camiası da bunu istiyor. İnşallah önümüzdeki sene iyi bir yapılanma ile hedefleri yeniden yakalayacağız. Bu kararı alırken altyapıdaki oyuncuları düşündük. İnşallah bu oyuncuları kadromuzda katkı verirken göreceğiz. Burada sadece yönetim ve bizim çalışmamız yeterli değil. Camianın kenetlenmesi önemli. Recep Başkan ile bu yıl için bir anlaşmaya varmamıştık. Benim isteğim yüksek, onun düşüktü.Sene sonunda görüşürüz dedik, oturduk konuştuk. %30'un altında bir indirim oldu Bursaspor'a feda olsun." açıklamalarında bulundu. 

Kaynak : Bursasporum.com - Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Esnaf Yunus

05 Mayıs 2016 17:37
Hamza Adamdır, kesinlikle sahip çıkılmalı...

teksaslı

05 Mayıs 2016 20:23
bursalı arkadaşın yorumuna cevaben : sen çalışma hayatında başarılı bir proje gerçekleştirsen ve bunun sonucunda maaşın artsa daha sonra başka bir şirkete geçsen ve şirket batsa sen maaşında indirime gidilmesini ne kadar istersin acaba ?

Avrupali Timsah

11 Mayıs 2016 16:54
En güzel yapacagi indirim birakip gitmesi olur..Hangi takim verir Hamza ya o kadar parayi bizi enayi mi saniyorlar..sanki Google amcaya girip soramiyoruz hangi Hoca ne kadar kazaniyor Türkiye de ve tüm Dünya da..

bursalı

05 Mayıs 2016 17:31
adam 1.500 istiyormuş 1milyon euroıdan fazla alacak akhisarda kaç para alıyordu 500 bin euro bile değil bide indirim yaptık oluyor anlaşmada yazan 1.300 dü
İlginizi Çekebilir
Ali Ay, "Mustafa Er son derece namuslu..."Bursaspor Başkanı Ali Ay, bir süre önce görevinden istifa eden Mustafa Er hakkında açıklamalarda bulundu.
Mustafa Er ve Ilgaz Çınar'ın görevleri açıkladı Bursasporumuz'da görev dağılımı açıklandı
Yönetim Kurulu'nda görev dağılımı yapıldıYönetim Kurulumuz 30 Mayıs 2018 tarihinde toplanarak, görev dağılımlarını gerçekleştirdi.