Hey gidi günler!

20 Aralık 2016 07:10

Bursasporlu eski teknik adam ve futbolcular Atatürk Stadı'nda son kez bir araya geldi Anlamlı günde eski öğrencilerini yalnız bırakmayan ve OLAY Spor'un sorularını yanıtlayan Yılmaz Vural, “Biz göreve geldiğimizde kulüp hep zor durumdaydı. O tablolarda görev yaptık. Parayı bulunca ise beni unuttular” dedi.

Yıkımı devam eden Atatürk Stadı'nda dün anlamlı bir organizasyon vardı. Yeşil beyazlı kulübe hizmet etmiş eski teknik adam ve futbolcular emektar stadyumda son kez bir araya geldi. Yılmaz Vural, Vahit Doğan, Vahap Çeki, Beyhan Çalışkan, Erdinç Kayan, Selim Özer. Mehmet Tezcan, Erkan Özbey, Okan Yılmaz, İlhan Var, Ümit Şengül, Ahmet Kılıç, Fatih Çayla, Menajer Süha Sidal ile yeşil beyazlı kulübe hizmet etmiş birçok isim ve taraftarlar Atatürk Stadı'nda anıları yadetti. Bursaspor'da 3 dönem görev yapan Yılmaz Vural ise Olay Spor'a çarpıcı açıklamalar yaptı. Yeşil beyazlı kulüpte hep zor dönemde görev aldığını belirten tecrübeli teknik adam şöyle konuştu:

PARAYI BULUNCA UNUTULDUM

“Bursaspor'un yeri bizim gönlümüzde her zaman ayrı. Bu stadyumdaki anıların hiçbiri unutulmaz. Biz göreve geldiğimiz vakit Bursaspor hep zor durumdaydı. O tablolarda görev yapmaya çalıştık. Parayı bulunca ise beni unuttular. Burada anılarda kalacak o kadar maç var ki. İbrahim Yazıcı, Orhan Özselek ve Recep Günay dönemlerinde görev yaptım Bursaspor'da. Hakan Şükür'ü Adapazarı'nda getirdiğim vakit rahmetli İbrahim Yazıcı bana ‘Bu yaşta bir çoçuğa bu kadar para verilir mi?' demişti.”

OKAN'I SANTRAFOR YAPTIK

“Israr ettik ve aldık. Okan Yılmaz benim döneminde savunmanın sağında oynuyordu. Baktık golcülük özellikleri var santrfor yaptık. 3 dönem gol krallığı yaşadı. Bursaspor'da görev yaptığım için kendimi hep şanslı hissettim. Çünkü çok iyi dostluklar edindim. Burada kardeşlerimizin hepsiyle görüşüyoruz. Bursa'yla benim bağım hiç kopmadı. Atatürk Stadı'nda ne unutulmaz Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş maçları oynadık. Hatırlıyorum bir Galatasaray maçında rakibi yarı sahasından çıkarmamıştık. Devreye 2-0 yenik girdiğimiz ve Erhan'ın golleriyle 3-2 kazandığımız Fenerbahçe mücadelesi ise hala hafızalarımızda.”

Zemin hala oynamaya elverişli

Atatürk Stadı'na veda gününde yeşil beyazlı takımda forma giymiş Erkan Özbey, Okan Yılmaz ve İlhan Var da açıklamalarda bulundu. Bursaspor'da 3 kez gol krallığı yaşayan Okan, “Görüyorsunuz zemin hala maç oynamaya elverişli. Burada çok güzel anılarım var. Bursa için burasının hiç bir zaman unutulacağını zannetmiyorum” dedi. Bursaspor'da uzun süre forma giyen Erkan Özbey ise “Biz Bursaspor'da futbolcu olduk. Gözümüzü burada açtık. Tabii ki anılar canlanıyor. İnanıyorum ki Bursaspor yeni mabedinden de adından her zaman söz ettirecektir” diye konuştu. İlhan Var'da bir dönem Bursaspor'da forma giydiğ için kendisini her zaman şanslı hisettiğini söyledi.

Kaynak: Olay

Haber: Beytullah SÜAT

Fotoğraf: Erkan SAĞLIK

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Refik

20 Aralık 2016 12:09
Yılmaz Vural Burasporu tekrar çalıştırsın. Hey yavrum bee. Şu takımın başında Timsah Arena'ya bi çıksa var ya. Yıkılır türübün valla. O Necid'miş , Bilal Kısa'ymış hadi oynamasınlarda göreyim bakam. Bak nasıl yiyiyorlar tokadı tekmeyi.

Ahmet

20 Aralık 2016 20:56
Buraya 30 bin kişilik boğucu bi stad yapmak lazım. Belediye başkanımızın dediği gibi bursa büyükşehir bir stad yetmez...

Crocodille

20 Aralık 2016 15:42
Yılmaz Hoca tam futbol emekçisi. Bakmayın dalga geçilir onunla falan ama bunun sebebi sempatik olması ve olayları dalgaya vurabilmesidir. Hep zorda ki takımların başına geçiyor, onun çalıştırdığı takımları gelsin Fatih Terim, Hamza Hamzaoğlu vs çalıştırsında görelim taktik dehalarını. Yılmaz Hoca futbolu sevdiği için tekliflere hayır diyemiyor. Yoksa bir ayağı çukurda takımları kabul etmeseydi orta sıra takımları alsaydı illa ki iyi bir başarı grafiği yakalardı. Effa'yı tokatlaması da unutulmaz ama :) Futbolu çok seviyor o yüzden tepkileri de uçlarda oluyor.

AnteptekiBursasporlu

24 Aralık 2016 14:53
Aah Atatürk Stadı ah. Özledik be.
İlginizi Çekebilir
"Bursaspor’a büyük bir eser kazandıracağız"Bursaspor Başkanı Ali Ay, Spor Lisesi için Spor ve Milli Eğitim bakanlıklarıyla anlaştı... 22 Mayıs’ta protokol imzalanacak...
Bizim neyimiz eksik?İstanbul’daki maç öncesi Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nu gezdik, Bursa stadıyla kıyasladık işin ucu dönüp dolaşıp yine paraya geliyor.
Tüm biletler tükendiKonyaspor maçının biletleri tükendi, gözler artık yarına çevrildi.