"İçeriği biraz kaba ama yine de çok güzel"

11 Ocak 2018 00:51

Jires Kembo, francefootball.fr'da Bursaspor günlerine dair önemli açıklamalar yaptı, gülümsetici detaylar verdi.

Jires, yaz sezonunda Al Nasr'dan ayrılarak Bursaspor ile anlaştın. İlk ayların yeni takımında nasıl geçti?

Bilmediğim bir ülke ve lige katıldım. Futbol sevgisinin burada nasıl olduğunu anlatmak çok zor. Bu delilik! Burayı tercih etmemde Paul Le Guen'in de etkisi oldu. İlk geldiğimde ufak birkaç sıkıntı yaşasamda bütünleşmem kolay oldu. Fiziksel olarak yetersiz geldim. Bu yüzden daha çok çalıştım. Özellikle sahadan keyif almak istedim, bu da tercihimde önemli oldu. 

Bu, zevkini kaybettiğin anlamına geliyor...

Rekabetsiz liglerde yer aldığım günlerden bu yana 5 yıl geçti. Bu bir tercihti, kendimi bambaşka bir yerde buldum. Farklı bir kültür öğrendim, yaşamıma dair bir seçimdi. Bu yüzden zevk aldım. Ayrıca olgunlaşmam için güzel bir fırsat oldu. 2014'te bir Şampiyona kazanabilirdim. Nerede olursanız olun başarıya ulaşmak güzel bir şeydir. Ancak zamanla bu biraz fazla zaman almaya başladı.

Yani geçen yaz ayrılmak öncelikli bir tercihindi?

Zaten uzun süredir aklımdaydı, Birleşik Arap Emirlikleri'ne gidip birgün geri döneceğimi biliyordum.

Yaz döneminde hangi kulüpler ile görüştün?

Birçok teklif vardı. Fakat Paul Le Guen'in benimle görüşmesi çok etkili oldu. Birçok oyuncu için Teknik Direktör tarafından arzulanmak önemlidir. Türkiye hakkında da bilgim olduğu için hiç tereddüt etmedim.

Fransa'dan teklif aldın mı? Hangi kulüpler ile görüştün?

Evet, Fransa'dan da teklifler vardı. Rennes ve Nantes ile görüştüm fakat anlaşma sağlanamadı.

Seçiminde Paul Le Guen'in öneminden bahsettin. Rennes'te iken karşılaşmış mıydın?

Onunla tanışmıştık ama birlikte çalışmamıştık. Fransa'da oldukça önemli biri, bir Beyefendi. Burada da çok seviliyor, oyunculara yaklaşımı, konuşması çok yakın. 

Bursaspor şuanda 9. sırada, hayal kırıklığı yaşıyor musun?

Çok daha iyi olabilirdik. İyi bir oyuncu grubu olarak başladık fakat sezon sonuna doğru yaşanan sakatlıklıklar etkili oldu. Şampiyonluk yolundaki en büyük rakiplerimize kaybettik. 

Türkiye'deki futbol sevgisi hakkında delice demiştin daha fazla bahsedebilir misin?

Gerçekten delice. Örneğin taraftarlarımız bana şarkı (Jires Kembo canım baksana) bestelemişti. Bu daha önce olmamıştı. Oldukça özel bir his. 

Peki bu şarkıda ne diyor? 

Dürüst olmak gerekirse şarkının sözlerini ve ne anlama geldiğini biliyorum fakat burada söylememek daha iyi. (Gülüyor) İçeriği biraz kaba ama yine de çok güzel. İstanbul takımlarında da iyi atmosfer var ama Bursa, Türkiye'nin 4. en büyük şehri, bir takım var ve taraftarlar sadece Bursaspor'u destekliyor. Alışverişe çıktığımda insanların ilgisinden ve tepkilerinden bunu anlayabiliyorum.

Sokaklarda taraftarlar tarafından etrafın sarılıyor mu?

Biraz oluyor ama yine de çok güzel.

Türkiye'de Mbappe hakkında konuşuyor musunuz?

Çok fazla konuşuyoruz. Türkiye'ye geldim herkes bana soru soruyor. Taraftarlarımız bazen bana "Umarım Mbappe Bursaspor'da oynayacak" mesajları gönderiyor. Bu oldukça gülümsetici. (Gülüyor)

Kaynak: Bursasporum.com

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Cccbursasporccc

11 Ocak 2018 09:09
Dünyada tanınan bir teknik direktörün önemi. Le guen olmasa yıllık iki milyonda versek gelmezdi bu adam . Seviliyorsun kembo. Adamsın le guen.

Cbg

11 Ocak 2018 03:06
Aslan bir daha sakatlanma inşallah. Sensiz takım hücüm yapamıyor. Koçum benim

alp

11 Ocak 2018 13:51
antrenör farkı budur. Bence yönetimin yaptığı en başarılı iş bu hocayı getirmek oldu.

Dokuzkövlü

11 Ocak 2018 22:14
Başkan ali ay a atıp sıkılayanlara söylüyorum adam gerçek bir bursasporlu kimse şu adama köstek olmayıp destek olsa bursaspor bugün daha yerlerde olabilir tamam futboldan anlamaya bilir anlamadığı içinde futbol profu bir hoca getirdi bu imkansızlıklarla tartışmasız çok iyi şeyler yapıyo bizimde beşiktaş gibi feda dememiz gerekiyor bence biraz sabredersek okadar çok güneşli günler görürüz ki biz bile şaşırırız
İlginizi Çekebilir
Fener elden kaçtıSönmez Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy'un maç sonu değerlendirmesi.
Muhteşem 2.yarıTimsah aman vermedi
Biraz daha düşün Başkanım!Başkan Ali Ay işin ciddiyetinin farkında değil... Bu Fenerbahçe’yi ligde bir tek Bursaspor yenemezdi, yenemedik...