İşte bu hiç olmadı Ali Ay, sana hiç yakışmadı doğrusu!

22 Ekim 2016 00:10

Etçiler, sepetçiler, sütçüler oranın kapısından içeriye bile giremez!

(Yeni Marmara gazetesi köşe yazarı Mehmet Ali Yılmaz'ın bugünkü yazısı)

Kulüp Başkanı Ali Ay her konuşmasında hani sık sık der ya “Biz Dortmund modeli uygulıycaz, Dortmund modeli uygulıycaz” diye?
 
Ali Ay 1976 yılında tahsil için gittiği Almanya’nın şirin bir liman kenti olan Krefeld’te tekstil ve kimya mühendisliği okumuş.
 
İşte bu yüzden de Alman ekolünü ve Dortmund modelini iyi biliyor.

Bu gün tam 351 buçuk milyon Euroluk futbolcu değeriyle Almanya’nın sayılı kulüplerinden biridir Borussia Dortmund.
 
(Etçiler, sepetçiler, sütçüler oranın kapısından içeriye bile giremez!)
 
Ve Bursaspor’un da ihtiyacı olan tam anlamıyla budur.
 
Yani, “oyuncuların sabır ve özenle altyapıdan yetiştirilerek hazırlanması” anlayışıdır Dortmund modeli.
 
Fakat Ali Ay bu kafayla ve terkisine asıp yanından ayırmadığı bir “etçi” bir de “sepetçiyle” mi uygulayacak Dortmund modelini?!.

Bu bölgedeki paragraf genel argo kullanımı nedeniyle editörlerimiz tarafından kaldırılmıştır. Yazının orjinal linkine en alttan ulaşabilirsiniz.


Neyse…

Sepetçi Ali Turan, Sucu Ahmet Eraslan’dan Bursaspor’a verilmek üzere aldığı dönemin 200 bin dolar karşılığı olan 550 bin liranın yüz bin lirasını cebine atıp, sadece 450 bin lirasını yatırmıştı daha önce yazdığım gibi.

Aradan yılların geçmesine, her gördüğü yerde Sucunun Sepetçiyi “ver lan paramı” diyerek kovalamasına rağmen ben yazana dek vermedi Ali Turan, Ahmet Eraslan’ın parasını!
 
Peki ben yazdıktan sonra ne oldu?
 
Burada bulunan cümle editörlerimiz tarafından makaslanmıştır.

 
Sucuya haber gönderdiler “şöyle iki ay vadeli bir çek göndersek olur mu abi” diye?
 
Sucununsa paradan zaten umudu kalmamış, “sittin sene alamam ben bu heriften” diye düşünüyor!

Hani Başkan Ali Ay konuya dair yaptığı açıklamada demiş ya, “Bu arkadaş bana 5 ay önce futbolcuların alacaklarıyla ilgili kara kara düşünürken, ‘Başkanım ben çek karnemi getireyim’ dedi. Benim gözlerim yaşardı. Olduğu gibi çek karnesini getirdi, imzaları attı ve olduğu gibi gitti. Üç veya 3 buçuk milyona yakın onun şahsi çek karnesinden futbolculara ödeme yaptık. Bu kadar da iyi bir Bursasporlu” diye Ali Turan’la ilgili olarak?
 
Ahmet Eraslan, Ali Turan’ın çekini bile “zamanı geldiğinde ödeyemez bu” diye kabul etmemiş biliyor musunuz?
 
Zaten adam eskiden badanacıymış, değil 100 bin lira parası, cepte 100 lira bile olmadan gezermiş çoğu zaman, sinek sekizli sizin anlayacağınız!
 
Onun için de bu krizi aşabilmek için devreye Ali Ay’ın da bilgisi dâhilinde etçi Yüksel Çolak’ın birlikte çalıştıkları ismi lazım değil, başka biri sokulmuş ve onun imzasını taşıyan 2 aylık çek Sucu Ahmet Eraslan’a gönderilerek aradaki hesap böylece kapatılmış.
 
Peki, ne oldu şimdi?
 
Hani yazdıklarım yalandı?
 
Peki, ey Bursaspor başkanı Ali Bey…
 
Madem ki futbolcu alacağı vadeli çekle ödenebiliyordu da, sen niye çıkarıp kesmedin çantandan?
 
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?
 
İnsan biraz destekli atar!
 
Ali Turan’ın karşılığı olmayan çek karnesine mi kaldı koskoca Bursaspor?
 
Hem daha sonra o paralar Bursaspor kasasından ödenmedi mi zaten?
 
“Aralarındaki şahsi alacak-verecek meselesi, Bursaspor bundan zarar görmüş değil, eğer zarar görseydi gerekeni yapardım” diyerek Ali Turan’ı aklamaya, hala yanında tutmaya çalışıyorsun ki, bu sana hiç yakışmadı!
 
Bursaspor öyle büyük bir zarar gördü, görmeye devam ediyor ve edecek ki, bunun altından sen de kalkamazsın!
 
Kimse seni aday ol diye zorlamadı, kendi arzunla gelip talip oldun, Burada bulunan cümle editörlerimiz tarafından makaslanmıştır.
 
Yaşanan o olay öyle basit bir olay değil, adam parayı kulübe ödenmek üzere alıyor ve yıllarca kendi zimmetinde tutuyor resmen; çıktı işte şimdi tüm çıplaklığıyla gerçek ortaya!
 
Ve sen böyle birini vaziyeti çok iyi bildiğin halde koruyor ve hala yanında tutuyorsun!
 
Bu nasıl bir şey ey Ali bey?
 
Benim gözümde bu saatten sonra sen Bursaspor Başkanı değil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçmişte sık sık Kemal Kılıçdaroğlu için dediği gibi artık sadece “kulüp müdürüsün”!..
 
İki tane adama söz geçiremeyen, gerektiğinde onları kapının önüne koyamayan, bir etçi, bir sepetçiyle koskoca Bursaspor’u idare etmeye çalışan, sırf onları koruyabilmek adına işini yapan bir gazeteciye teşekkür edeceğine dil uzatmaya kalkan, Burada bulunan cümle editörlerimiz tarafından makaslanmıştır.

 
O da bir yere kadar.
 
 
Kaynak: yenimarmara / Mehmet Ali Yılmaz - http://www.yenimarmaragazetesi.com/makale/iste-bu-hic-olmadi-ali-ay--sana-hic-yakismadi-dogrusu-/

Yorumlar (43) / Onay bekleyen (13)

Yorum Ekle

Try

22 Ekim 2016 00:26
Bu yazar arkadaşı tanımıyorum fakat amacı mikserlik gibi geliyor bana. Madem böyle bir durumu biliyordun neden şimdiye kadar sustun diye sormazlar mı adama. Sende muhtemelen birilerinin maşasısın ve o maşayı tutan kişi seçim zamanı ortaya çıkar mayıs ı bekleyip görelim.

Texass ulaa

22 Ekim 2016 00:20
Doğru Düzgün haber yapın kardeş bu nedir böyle herkez kenetlenmeye çalışırken insanları kışkırtmayın..!

Eray

22 Ekim 2016 00:25
Pardon adinizi bile ilk defa duydugum sayin mehmet ali yilmaz bey bu yazdiklariniz dogru ve sizin acinizdan kanitlanabilir olsa bile bu nasil bir gazetecelik anlayisi sokak agzi diye elestirdiginiz yoneticiyi nasil sokak agziyla argo kelimelerle elestiriyorsunuz ayrica bu ozguven nereden geliyor sizi kim ve kimler yonetiyor amaciniz nedir sizde bunlari aciklayin(ne yonetici ne baskani nede yazar mehmet beyi taniyorum tamamen tarafsiz oldugumdan emin olun)

Selçuk Yalçın

22 Ekim 2016 00:36
Bu adam neyin peşinde ya başkanlık adayı filan mı olcak acaba.

Erdi1963

22 Ekim 2016 01:39
Bu yazar hangi sıfatla Bursaspor başkanı ile böyle konuşma yetkisini kendinde buluyo ?

Serkan

22 Ekim 2016 01:30
Eger söyledikleri dogruysa bile ben bu yazara inanmam. Boyle yazar olunmaz. Sokaktan adam cevir daha usturuplu dil kullanir.

Zaferli

22 Ekim 2016 01:07
Bi önceki yönetimde sen Teksas tomiksmi yazıyodun hayırdır???????? Amacın ne

Marmara

22 Ekim 2016 01:06
Hahaha bu şaklabanın yazılarını daha hala yayınlıyosunuz ... kira karşılığı yazan yazar

Gazi

22 Ekim 2016 00:59
Çok kötü bir üslup çok kötü seçilmiş kelimeler.Ali ay hakkında tek bir ima bile yok.Bir olay duymuşsun doğru mu değilmi belli değil yazarak tüm bursaspor camiasına kendini tanıttın şimdi o şanı ne kadar götürebilirim diye uğraşmışsın da yanlış hocam.Ahmet eraslanın da ağzı mı yok çıkıp ali turan benim değil bursasporun parasını yemiştir diye.Birine sütçü birine sucu birine etçi demişsin de sen ne ayaksın hayırdır yani

gercekbursasporlu

22 Ekim 2016 01:10
Millet birlik olmaya calisiyor ya bunun gibiler cok cikar piyasaya. Cunku taraftar zor gununde kulubune baskanina sahip cikiyor bu baglari kopartmak lazim degil mi? Saldirin her cepheden bu haftada huseyin gocek gonderildi ama naparsaniz yapin biz Bursasporluyuz!

Ali Yılmaz

22 Ekim 2016 00:58
Ya bu yenimarmara nerden çıktı, kim oluyor da Bursaspor'umuz hakkında atıp tutuyor. Yayınlamayın şunları. İstanbul basını mıdır nedir

Alperen

22 Ekim 2016 00:51
Yav arkadaş artık bu adam gibilerin yazılarını sitenizde paylaşmayın . Bu adam birilerinin piyonu ve Bursaspor'u karıştırmak için çalışıyor sadece. Şu an Ali Ay yönetimi dürüst ve çalışkan bir yönetim anlayışına sahip . Güzel giden Ali Ay ve ekibini karalama çalışmaları şimdiden başladı . Bunlar kuklalar . Biz yolumuza bakalım .

Combative

22 Ekim 2016 01:17
Aynı cesareti gösterip bu yazıyı aynen sn. Bursaspor kulübü başkanının mailine atmanı istiyorum o zaman sen höt korkusunun ne olduğunu anlarsın diye umuyorum.Fitne olmayın destek olun pardon gerçekten tuttuğunuz takıma destek olun...

Kenan vts

22 Ekim 2016 00:52
Ali turani sahsen tanimam ama soylenenler dogruysa buyuk sikinti gelelim bu yazar once konustugun insan bursasporun baskani haddini bil de konus borclar bitiyo yeni kaynak geliyo baskanliktan atmaya calisiyorlar ali baskani bu adamin arkasinda ya erkan korustan yada recep boluk basi var yine ortaligi karistirip hazir borc azaliyor ac lar cikar

Recep

22 Ekim 2016 00:51
Bu yazarda iyice edit çıkardı. Resmen Bursaspor üzerinden kendi isminin primini yapıyor...

Babaaa

22 Ekim 2016 01:12
Bu nasıl yazar höt korkusundan altına kaçırmış

erol

22 Ekim 2016 13:03
bursasporum.com adminlerine sesleniyorum. bu yazıyı manşetten verme amacınız nedir. kaldırın bu rezaleti yayından

1963

22 Ekim 2016 10:25
Birileri klübü ve Ali Ay ı yıpratma operasyonuna başlamış anlaşılan.Ayrıca köy kahvesinde bile olmayan gazeteyi siz sitenizde paylaşıyorsunuz.Tebrikler bursasporum.com

Jaźue

22 Ekim 2016 01:49
Jimnastiktenmi geldin darbe girişimindemi bulunuyon sen hayırdır yazar kardeş

Maratondaki homurtunun arkadaşı

22 Ekim 2016 00:44
Bu adam yürek yemiş.Kral çıplak diyor.

Eray t

22 Ekim 2016 12:39
Ali ay bursasporun son şansıdır kongrede dogru dürus aday bile cıkmıyor timur noyan bile borcu görünce arkasına bakmadan kactı.ali ay giderse yerine gelenler kulübü batırır kocaeli gibi olurus ali destek olmak en doğrusu

mustafa

22 Ekim 2016 12:37
Sizin derdiniz nedir anlayamadım bu zor dönemde Ali ve ekibi Bursaspor'a sahip çıktı hatamı yaptı kardeşim lütfen Bursaspor üzerinden prim yapmaya çalışmayın Ali Ay başkanımız da Yüksel Çolak da Ali Turan da adamdır

Tek tek

22 Ekim 2016 01:02
Eğer bu yazılanlar doğru ise bursasporu kurtlar vadisine çevirenler dikkatli olsun burası TÜRKİYE CUMHURİYETİ muz cumhuriyeti değil .. Kanun var Nizam var en önemlisi Devlet var

Şevket Varnalı

22 Ekim 2016 23:41
Buradaki suçlamaya ( kulübe verilen paranın 100 bin lirasını kendine almak) muhatap olan Ali Turan kabul etti.. geri verecem dedi. Yorumcular da; bu gerçeği gözardı edip.. yazana karşı çıkıyolar, . Yazıklar olsun sizin gibi Bursasporlulara !

Adnan

22 Ekim 2016 13:39
Ağzındaki baklayı çıkarda niyetinin ne olduğunu anlayalım mikserlik yaptığın kesin

Manas

22 Ekim 2016 13:02
bu adam maşa maşa.bunları birileri yazdırıyor bu adama.DİKKATLİ OLALIM.

Real72

22 Ekim 2016 12:59
Benim anlamadığım, Etçi, Sütçü, Sepetçi olmak kötü birşey mi ki oradan içeriye girmiyorlar. Adam hakkıyla işini yaptıktan sonra isterse çöpçü olsun kardeşim, bu ne aşağılayıcı bir tarz. Ağız deniz kıyısına benzer derler, İçeride ne varsa onu kıyıya vurur diye. İçinizdekini dışarıya vurmuşsunuz sanki.

Maraton

22 Ekim 2016 10:13
Sizde bunu paylasiyosunuz hee eyy bursasporum.com

serko

22 Ekim 2016 08:32
birlik olmaya çalışıyoruz adı altında böyle yolsuzlukları görmezden gelmenizi istiyorlar ve siz de hemen gaza geliyorsunuz.bursaspor başkanıysan eleştriye kucak açıcaksın kardeşim,yok öyle 3 kuruşa 5 köfte.doğru yada yanlış,eleştiri her zaman iyidir.sokak ağzıyla bile olsa.helal olsun sana yürekli yazar.diğer yalakalar da senin kadar yüreği olsa şimdi bursasporum ihya olurdu

Bursasporluu

24 Ekim 2016 17:58
Bursasporun düştüğü hale bak Kahvehane köşelerinde pinekliyen sinyalciler cirit atıyor biz asla ama asla Profesyönel kulüb olamıyacağız maalesef Ali başkan lütfen şu sepetçiyi sepetle yoksa gözümde değerin düşer

Ersel

22 Ekim 2016 14:45
Sizler seçim sırasında o recep bölükbaşının şakşakçıları degil miydiniz yapılan işler neden bu kadar ağrınıza gidiyor BURSASPOR kulübü kocaman bi aile gibidir aile kavramının içine bildiğiniz gibi dedikodu işlev yapmaz size bol şans

Nedir kardeşim

22 Ekim 2016 11:42
Arkadaş sen bu olayı biliyordun bir şekilde neden 6 ay önce cıkıp haber yapmadın da şimdi cıkmış yok oyle yok boyle...baktın işler tıkırına giriyor giden işi bozayım diyorsun gerci senide birileri satın alımış yazdırıyordur bu yaptıklarını da hadi hayırlısı cıkar yakında kokusu...germeyin ortamı bir şeyler dogru yolda giderken yazık bu yaptığın kardeşim yazık

blue

22 Ekim 2016 11:19
bu adamin ithamlari dogru olabilir ama uslubu ve yazma becerisi sifir.

Hasan

22 Ekim 2016 10:18
Son cumleye dikkat beyler nu yazar kasa sanirim siyasi tercih olarak baskanda memnun degil.. boyle sacma sapik yazi gormedim ...

Gökhan

22 Ekim 2016 10:11
Olay medya hey yazıp çizin sende elini cebine sokta büyüklüğünü görelim hep millete saldırıp ortalığı karıştırma

Hakan

22 Ekim 2016 09:49
Yaziyi okumadan once bi bakındımda "ver lan paramı" kismini gorunce yazar diye gecinen kisinin ne kadar bos bir insan oldugu anlasildi.Yazisini okumaya gerek bile duymadim bildigimiz sokak agziyla atip tutulmus bir yazi cunku . Taraftar kenetlenmeye calisirken boyle gereksizlere taviz vermeyelim sayin Bursasporlular.

mrt

22 Ekim 2016 09:40
haddini bil yazar bursa ve bursaspordan senin gibi insanların uzak tutulması lazım ...madem çok biliyorsun git zorlu yu çağları ikna etde başkan olsunlar ...yok bilmiyorsan yapma bu işi

Samet

22 Ekim 2016 08:50
Susayım diyorum fakat böyle bir adam karşısında susmak bursasporumuza daha çok zarar verir.ne gereksiz insansın sen ya.bu ve bunun zihniyetinde olan her ne kadar insan varsa alayı bursaspor düşmanıdır.site yöneticilerine sesleniyorum.ayıklayın bu tarz insanları siteden.birlik beraberlik ortamını bozmaya çalışan her kim varsa rabbim bildiği gibi yapsın.

metin

22 Ekim 2016 18:43
işiniz gücünüz ortalık karıştırmak kimin adamısınız siz bence istanbul ajanısın kulüpten uzak durun !

ramo

22 Ekim 2016 09:55
Hoş kokularda gelmiyor içerden geldiğinden beri ağlayıp duruyor para para diye madem yoktu neden geldin diye sormazlarmı 120 milyon kredi kime çekiliyor diye sormazlarmı kokular çok kötü

MESUT

22 Ekim 2016 00:34
ADMİN ALİ TURAN GİBİ BURSASPORLU VE DÜRÜST BİRİ YOKTUR SENİN DERDİN NE KULUBU KARIŞTIRMAKMI SENİN HÖTÜN KORKJMASIN KİMİN TETİKÇİSİSİN SEN

Vesselam

22 Ekim 2016 00:35
Iddalar vahim gercekse eger dahada babam gecse klube kimseye guvenmem

josesanz

22 Ekim 2016 00:32
Vay be hep derim kim bilir bu klüplerin içinde neler dönüyordur diye. Al işte bir örnek daha...
İlginizi Çekebilir
Görevine son verildi!Bursaspor resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre:
Erzurum'un Jorquera ısrarıBursa'da oynanan play off final maçında Gazişehir Gaziantep'i penaltılarla yenerek 17 yıl sonra yeniden Süper Lig'e yükselen Erzurumspor Bursaspor'un eski futbolcusuna kanca attı.
Mustafa Er'e sözleşme ayıbıBursaspor'daki futbol direktörlüğü görevinden ayrıldığını açıklayan Mustafa Er'in 'istifa' kelimesini kullanmaması dikkat çekti. Mustafa Er'le Ali Ay yönetiminin resmi sözleşmeyi imzalamaması iki sezon boyunca büyük sorumluluk alan genç teknik adama yapılmış bir ayıp olarak yorumlandı.