İşte yenilenecek o sözleşme

25 Eylül 2018 08:49

Süha Gürsoy'un bugünkü köşe yazısı.

Bursaspor Yönetimi genç futbolculardan ilk olarak Ertuğrul Ersoy'la sözleşmeyi uzattı... Şimdi sırada iki isim var... Öncelik Okan Kocuk'ta... Onun arkasından da Muhammed Şengezer gelecek... Bu hafta içinde bir görüşme planlanıyor her iki futbolcuyla... Kıdem Okan Kocuk'ta olduğu için biz de onun detaylarını verelim... İlgili görselde Okan Kocuk'un Bursaspor'la 17.07.2017'de imzaladığı ve 31.05.2020'de bitecek tadil sözleşmesi yer alıyor... Yeni yapılacak sözleşmede ücretinde iyileştirmeye gidilecek milli eldivenin... Henüz yolun başında ama milyon Euro'luk kalecilerle rekabet halinde... Gelelim mevcut yani yenilenecek sözleşmenin detaylarına... Tadil sözleşmesine göre 2018-19 yılı için Okan Kocuk 200 bin TL garanti ücret alma hakkına sahip... Bu tutar 100'er bin TL olarak iki eşit taksitte ödenecek... İlk taksitin vadesi 30 Eylül'de dolacak, ikinci taksitin ödeneceği tarih ise 30 Kasım 2018... Ağustos 2018-Mayıs 2019 tarihleri arasında Okan Kocuk 10 aylık periyotta aylık 25 bin TL ücret alacak... Bu rakama bin 604 TL'lik asgari ücret de dahil... Bunlara ek olarak 2018-19 sezonu için Okan Kocuk'un alacağı maç başı ücret de sözleşmede belirtilmiş... 20 bin TL maç başı ücreti var genç eldivenin sözleşmesinde... 10 resmi maçta oynarsa, 50 bin, 20 resmi maçta oynarsa 100 bin, 30 resmi maçta oynarsa 200 bin TL prim almaya hak kazanacak Okan Kocuk... Bu tutar ilgili sezonun bitiminden 1 ay içinde ödenme zorunluluğu bulunuyor... Okan'a oynadığı maç sayısına göre hak ettiği en yüksek bedelli prim ödenecek... Okan birinci kaleci olarak çıktığı maçlarda takımın alacağı primde yüzde 100, ikinci kaleci olarak kadroda bulunduğunda da yüzde 75 üzerinden prim almaya hak kazanacak... 2019-20 sezonunda sözleşmeye göre bir önceki sezona ait rakamların hepsi yüzde 10 oranında artıyor... Şu anki performansıyla Türkiye'nin sayılı eldivenlerinden biri konumundaki Okan Kocuk futbol piyasasına göre hayli düşük bir tutar karşılığında üst düzey performans sergiliyor... Fayda maliyet analizine göre verim sağlanamayan Jires Kembo'nun yıllık 1 milyon 250 bin Euro garanti ücreti düşünüldüğünde genç kalecinin aldığı para devede kulak kalıyor...

Kaynak: www.bursahakimiyet.com.tr

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Hayro

25 Eylül 2018 11:08
Böyle yorumlar yapıp futbolcuları aşağılık kompleksine sokmayın.Oyuncuların kafasını karıştırmayın.Hele yeni sözleşme bir yapılsın bu yorumları o zaman yaparsınız.Kaldı ki yönetim Jires Kembo'ya verdiği para konusunda zaten rahatsız.Neyin mukayesesini niçin yapıyorsunuz anlamak mümkün değil.Bu yorumlar ancak takımın içinde ikilik yaratır.Takım tam rayına oturmak üzerineyken takımı sabote etmeyin yeter.

yok

25 Eylül 2018 20:21
siz habercisiniz yönenetici değilsiniz!!!! haber yapın ajan gibi dosya yı paylaşmak yazarlık değil
İlginizi Çekebilir
'1 deplasman masrafı benden'Bursaspor'un eski yönetim kurulu üyesi Hakan Dinçtürk de yaptığı konuşmada, yeni sezonda 1 deplasmanın masrafını üstleneceğini söyledi.
İmza aşamasına getirdiğimiz oyuncular ve teknik direktörler varBursaspor'un yeni başkanı Mesut Mestan
Bursaspor şirketleşmek zorundaÖztürk Yazıcı'nın kongre konuşması