Kadroya altyapı katkısında ilk sıradayız

05 Ekim 2017 13:10

Bursaspor, Süper Lig'de geride kalan 7 haftada altyapısından en çok oyuncu bulunduran kulüpler arasında yer aldı.

Süper Lig'de oyuncu yetiştirme konusunda yaşanan sıkıntı, bitmek tükenmek bilmeyen yabancı sınırlaması üzerinden tartışılırken, kulüpler altyapılarını kullanmayı ve uzun vadeli planlar yapmayı reddediyor. Şimdilik Trabzonspor, Bursaspor ve Gençlerbirliği oyuncu yetiştirme misyonunu üstlenen kulüpler.

Süper Lig'de altyapıdan en çok futbolcu bulunduranlar Trabzonspor, Gençlerbirliği, Bursaspor

Süper Lig'de geride kalan 7 haftada ilk 11'inde veya yedek kulübesinde kendi altyapısından yetişmiş en çok oyuncu bulunduran üç takım Bursaspor, Trabzonspor ve Gençlerbirliği. Bu üç takım da 7'şer altyapı oyuncusunu kadrolarında değerlendirdi.

Öte yandan Akdeniz takımları Antalyaspor ve Alanyaspor altyapısından sadece bir oyuncuyu kadrosunda değerlendiriyor. Ayrıca Atiker Konyaspor ve Akhisarspor da sadece 2 oyuncu ile bu alanda zayıf konumda.

Kaynak:futbolarena.com(http://www.futbolarena.com/trabzonspor/super-ligde-altyapisini-en-cok-kullanan-takimlar-329604h/)

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

.....

05 Ekim 2017 13:59
Bulunduruyoruz da ne oluyor enesten başka bir tanesinden faydami gördük hepsi simariyor
İlginizi Çekebilir
Bursaspor'da radikal karar!Altyapıdan çıkan oyuncular bundan sonra eğer başka bir takıma bonservisiyle giderse Yeşil Beyazlı kulüp ilk yıl içinde 100 bin TL, ikinci yıl 150 bin TL, üçüncü yıl da 250 bin TL karşılığında futbolcuları geri alma hakkına sahip olacak.
Kahvaltıda buluştularBursaspor Futbol Akademisi antrenörleri ve Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nin çalışanları sabah kahvaltısında buluştu.
Alt yapıda yeniden yapılanma!Bursaspor Futbol Akademisi’nde, 2018-2019 sezonunda görev yapacak olan antrenörler Vakıfköy Vakıfbank Orhan Özselek Tesisleri’nde yapılan törenle tanıtıldı. Yeni Gençlik Geliştirme Kurumu üyeleri de törende yer aldı.