Kadroya altyapı katkısında ilk sıradayız

05 Ekim 2017 13:10

Bursaspor, Süper Lig'de geride kalan 7 haftada altyapısından en çok oyuncu bulunduran kulüpler arasında yer aldı.

Süper Lig'de oyuncu yetiştirme konusunda yaşanan sıkıntı, bitmek tükenmek bilmeyen yabancı sınırlaması üzerinden tartışılırken, kulüpler altyapılarını kullanmayı ve uzun vadeli planlar yapmayı reddediyor. Şimdilik Trabzonspor, Bursaspor ve Gençlerbirliği oyuncu yetiştirme misyonunu üstlenen kulüpler.

Süper Lig'de altyapıdan en çok futbolcu bulunduranlar Trabzonspor, Gençlerbirliği, Bursaspor

Süper Lig'de geride kalan 7 haftada ilk 11'inde veya yedek kulübesinde kendi altyapısından yetişmiş en çok oyuncu bulunduran üç takım Bursaspor, Trabzonspor ve Gençlerbirliği. Bu üç takım da 7'şer altyapı oyuncusunu kadrolarında değerlendirdi.

Öte yandan Akdeniz takımları Antalyaspor ve Alanyaspor altyapısından sadece bir oyuncuyu kadrosunda değerlendiriyor. Ayrıca Atiker Konyaspor ve Akhisarspor da sadece 2 oyuncu ile bu alanda zayıf konumda.

Kaynak:futbolarena.com(http://www.futbolarena.com/trabzonspor/super-ligde-altyapisini-en-cok-kullanan-takimlar-329604h/)

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

.....

05 Ekim 2017 13:59
Bulunduruyoruz da ne oluyor enesten başka bir tanesinden faydami gördük hepsi simariyor
İlginizi Çekebilir
Pilot yerle bir '0-1'Yeşil Bursa, ligin iddialı takımlarından Diyarbekirspor'a tek golle mağlup oldu.
İşte Bursaspor Vakıfköy Spor LisesiBursaspor Vakıfköy Spor Lisesi ve Vakıfköy Konaklama Tesisi'nin tüm detayları şöyle:
Alt yapı denilince akla Bursaspor gelirZiyaret sırasında açıklamalarda bulunan Kafkas, "Bursaspor Kulübü altyapısıyla Türkiye'deki diğer kulüplerimize örnek olmalı. Yabancı kuralına karşı değilim ama artık hazır alan değil üreten bir ülke olmak zorundayız" dedi.