Kembo Vakıfköy'ü çok sevdi

08 Şubat 2019 06:38

Jires Kembo, alt yapıdaki oyunculara krampon hediye etti.

Orhan Güney'in köşe yazısından alıntıdır.

 

Jires Kembo meselesi tam bir bilmece... A takımda yer almasını Samet Aybaba istemiyor, yönetim de sözleşmesini feshedemiyor...

O da Vakıfköy’de tek başına idman yapıyor...

Kembo’nun mukavelesinin feshedilemesinin şöyle bir tehlikesi varmış; Yönetim tek taraflı bir fesih yaparsa acaba FIFA veya UEFA’dan transfer yasağı gelir mi? Çünkü, fesih yaptıktan sonra Kembo’ya ödeme yapılsa, o da parayı bankadan çekmez ve “Alacağım gününde verilmedi” diye şikayette bulunursa, bunun karşılığı transfere yansıyabilir... Duyduğuma göre, JorqueraBursaspor’u FIFA’ya şikayet etmiş zaten...

Neyse bunlar işin prosedür tarafı; kulübün çok bilenleri, üstün zekalarıyla çözerler meseleyi...

Kembo’ya, Vakıfköy’e gitmek yaramış... Oradaki çocuklarla daha mutlu galiba... Hem de onlara destek veriyor... 7-8 gence krampon hediye etmiş... Bir de Vakıfköy’e kitaplık yaptıracakmış... Umarım A takımda bulunan diğer yabancılara da örnek olur...

Kaynak: Olay

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (1)

Yorum Ekle

s10erTanTra

08 Şubat 2019 08:44
Sanki transfer yapıyorlar da yasağından korkuyoruz. Yasakgelmese tahta açılmıyor, tahta açılsa göztepe alıyor, oyuncuyla anlaşılsa otelden kaçıyor, sahaya çıksa (haklı olarak) parasını istiyor, ödenmeyince oynamıyor.

manas

08 Şubat 2019 08:24
bu orhan güney cidden zavallı ya.şimdi de top oynayanların yerip yatanları övmeye başladı.nasıl bi zararsın kulübe acaba?

Oyundan sonra

08 Şubat 2019 18:53
Ne guzel haber, bende yatarak onun kadar para kazanayim butun vakifkoyun calisanlarin maaslarini oderim.
İlginizi Çekebilir
2 sezondur 'tık' yok2016-17 sezonunun transfer döneminde altyapıdan yetişen Serdar Aziz ve Mehmet Zeki Çelik'ten gelir elde eden Bursaspor'un, son 2 sezondur siftahı yok.
Uludağ Cup'ta Çifte ZaferBursa’da düzenlenen ve 80 takımın katıldığı Uludağ Cup 2019’da U12 ve U13 kategorilerinde şampiyonluğu takımlarımız elde etti.
PAF Ligi kapatılıyor1996-1997 sezonunda Süper Lig’de yer alan kulüplerin altyapılarını güçlendirerek tüm futbolcuların resmi müsabaka oynamalarını ve deneyimlerini arttırmalarını sağlamak, milli takımların altyapısını oluşturmak amacıyla PAF (Profesyonelliğe Aday Futbolcular) Ligi kuruldu.