Kongre havasına girildi

16 Mayıs 2018 01:40

Tarık Tarım'ın bugünkü köşe yazısı.

Ligde fotoğraf netleştikten sonra Bursa’da kongre heyecanı yaşanmaya başlandı.

Listesini sunan dört aday, Bursaspor’u yönetmeye talip oldu. Adaletsiz bir ligde, borçların ve döviz kurunun yüksel olduğu bir dönemde plan ve projeleriyle yola çıkanlara büyük bir saygı duyuyorum.

Bursaspor’un geçtiğimiz yıllardaki sportif başarısından uzak olduğu bir gerçek. Son 10 yıla baktığımızda şampiyonluk sonrasındaki sezonlarda sadece Şenol Güneş’li Bursaspor keyif vermişti.

Aslında daha net ifadeyle İbrahim Yazıcı’nın ardından gelen yönetimler sportif ve idari anlamda beklentileri karşılayamadı.

2014-2015 sezonunda oynanan futbol, kadro kalitesi yönetim mucizesi falan değildi. Hatta ve hatta tarihin ibra edilmeyen tek yönetiminin başta olduğu bir döneme denk geldi. Daha başarılı bir yönetim olsa o takım şampiyonluğun en büyük favorisi olurdu.

Ki, Şenol Güneş aynı felsefeyle üst üste iki sezon çalıştırdığı takımı şampiyon yaptı.

Gelelim bugüne…

Bir yarış var ve 4 aday yarışıyor.

Son yıllardaki çağımızın en kötü hastalığı olan ‘sosyal medyayı yanlış ve yanlı kullanma’ bugünlerde yine hortladı.

Birisi bir adayı lekeliyor, diğeri diğer adayı. Çakma hesaplardan yazan yazana. Ortalık ‘kakafoni’…

Ha birde her tarafa mavi boncuk dağıtanlar, ‘blok oylarım var’ diye pazarlıklar içerisine girenleri görüyoruz. Dün bir adayın seçim ofisinde “tüm desteğimiz seninle Başganım”, ertesi gün diğer adayın ofisinde “Bloklarımızla yanındayız Başganım”.

Ramazan davulcularının yılda 1 ay çalıştığı gibi, bu blokçularda kongreden kongreye mesai yapıyorlar.

Aklı selim, camiayı yakından tanıyan adaylar bu insanları iyi tespit edip çevrelerinden uzaklaştırmalılar.

Son zamanlarda en sevindiğim olay Vakıfköy’de yapımı planlanan ve temelinin gelecek hafta atılacağı açıklanan Spor Lisesi oldu.

Çok çok büyük bir proje bu.

Türkiye’nin en iyi altyapısına sahip Bursaspor’un atmakta geç kaldığı adım nihayet bu dönemde atılıyor. Emeği geçen Ali Ay ve ekibine, belediye başkanlarımıza, vekillerimize, kısacası kimin katkısı varsa hepsine teşekkürü bir borç bilirim. Bursaspor tarihine şampiyonluktan sonraki en önemli kalıcı esere imza atıyorlar.

Basketbol takımımız tarihimizin en muhteşem zaferlerinden birini kazanmak üzere. Yarı finalin ikinci maçında bu akşam parkeye çıkacaklar. Desteğin en fazlasını hak ediyorlar.

Kağıt üzerinde favori gösterilen rakiplerini normal sezonda nasıl geride bıraktılarsa, Play-Off’larda da tek eleyerek Süper Lig sevincini bizlere yaşatacaklarına olan inancım tam.

Bugün elenseler dahi hepsini tek tek alınlarından öpüp şampiyon olmuşlar gibi saygı ve sevgi göstermeliyiz. Hırslarıyla, arma aşkıyla, taraftarla bütünleşmesiyle çok çok öteye taşıdılar bayrağı.

Şemsettin Hoca ve ekibi başta olmak üzere şubede hizmet eden herkese bu sezon yaşattıkları güzellikler için daha şimdiden teşekkür ediyorum.

Kaynak: Bursa Haber

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

İlginizi Çekebilir
İşte Bursaspor’un Fenerbahçe maçı kadrosu!Bursaspor'un Spor Toto Süper Lig'in 18. haftasında Timsah Arena'da oynayacağı Fenerbahçe maçının 21 kişilik kadrosu belli oldu.
Fenerbahçe'nin kadrosu belli olduFenerbahçe resmi internet sitesi, Bursaspor maçının kadrosunu paylaştı.
Mücadele Et Yeter!Zorlu Fenerbahçe maçı öncesinde Bursaspor resmi Youtube kanalından bir video yayınlandı.