Le Guen transferinde skandal devam ediyor!

11 Haziran 2018 08:18

Cevabı neydi derseniz? “Ben en başından beri kulübün içindeydim, başkanın verdiği görevlerle tamamen tüm transferlerin merkezindeydim!..”

Hatırlarsanız önceki gün gazetemde Paul Le Guen’in transferi esnasında kapalı kapılar ardında yaşanan ve sonucunda Bursaspor’un 300bin euro parasının bir anda buharlaştığı ile ilgili yaptığım haber gerek gazetemde, gerek web sayfasında gerekse sosyal medyada bir infiale neden oldu!


Bu konuları yayınladıktan sonra “ben bunları biliyordum, olmaz bu kadar, yazıklar olsun”gibi yüzlerce mesaj ve yorum aldım. Lakin biz bunları aidiyet duygusuyla yazmadıkça sankiBursaspor’a daha çok zarar veriyoruz gibi bir durum oluştu.


Ayrıca son haberimin içeriği ve bilgileri kesinlikle kenarda bekletilmiş bir konu değil, geldiği günün ertesi günü sağlam kaynaklarımdan teyit ettirilerek yayınlanmış bir haberdir. Haber web sayfasında yayınladıktan yaklaşık iki saat sonra, sayın Hasan Parlakay’ın beni arayıp, mahkemelerde süründürmekle tehdit etmeye kalkması bana iyi ki haberim yazmışım hissi uyandırdı. Çünkü bu tür haberlerde izlenecek yol çok nettir.


Yani birisi hakkında bir karalama yaptıysanız karşı taraf sizi kesinlikle arayıp mahkemeyle tehdit etmez yapılacak tek şey ilgili şahıs hatta bağlı olduğu kurum (Bursaspor) bir basın toplantısı düzenleyerek açıklama yapar ve yapan kişiden hukuk önünde hesap sorulacağını söyler veya resmi internet sitesinden aynı şekilde açıklama yayınlar!


Ateş olmayan yerden duman çıkmaz
 sözü genelde gerçeği ifade eder, sayın Parlakay ayrıca bana “Le Guen’in transfer esnasında yetkili olmadığını!” ifade etti. Bende kendisineShehu’nun imza töreninde “yedekten gelip nasıl futbol şube sorumlusu oldunuz?” soruma verdiği cevabı hatırlatmak isterim.


Cevabı neydi derseniz? “Ben en başından beri kulübün içindeydim, başkanın verdiği görevlerle tamamen tüm transferlerin merkezindeydim!..” gerçekten doğruydu bu cevabı çünkü yedek üye olmasına rağmen her taşın altından çıktığına defalarca basın olarak şahit olduk.


Şimdi sayın Parlakay’dan veya Başkan Ali Ay’dan şu yedi soruya net cevap almak istiyorum(yoksa bu cevapları vereceği mahkemede isteyeceğim!)

1-   Gece yapılan görüşmelerde Le Guen’in ücreti 1.2 milyon olarak basında ve sosyal medyada paylaşıldıktan sonra saat 13:00 açıklanan imza töreni neden saat 15:00 ‘e bırakıldı? O süre içinde neler yaşandı?

2-   Yeni adıyla İbrahim Yazıcı tesislerinde başkanın odasında 1.5 milyon euro krizi yaşandı mı? Bu kriz sonucunda, kulüp kayıtlarına işlenerek Fransız’a verilen 300 bin eruoluk senet ne içindi?

3-   Bu senet bir süre sonra DNG Sports Manegement şirketinden menajer Metin Korkmaz’a nasıl geçti?

4-   DNG Sports şirketi, İstanbul’da bulunan Bayramoğlu Faktoring şirketinde senedi nasıl kırdırdı?

5-   DNG şirketine bu transferden dolayı fatura karşılığı ödenen rakam ne kadardır?

6-   Aynı senet tarihinde ödenmediği için faktoring firması Özlüce’ye icraya geldiğinde Mali Asbaşkan Fatih Pulat’ın aldığı tedbirler nelerdi?

7-   Sonunda bu parayı kim ödedi?


Evet, konuya Hasan Parlakay ile başlayıp bitirmemin sebebi beni arayarak mahkeme ile korkutmak istemesinden ama sorun yazımda adı geçen herkesi ilgilendiriyor. Ama bu konuyu sadece telefon ile arayıp korkutmak istemekle bırakırsanız, yazdıklarımın doğruluğunu tasdik etmiş olacaksınız! Bu konu için mutlaka sizinle elimdeki belge ve bilgilerle mahkeme huzurunda karşılaşmak en büyük dileğim. Hodri meydan sayın Hasan Parlakay! 

Kaynak: gazetebursa / Adnan Alp / http://www.gazetebursa.com.tr/hodri-meydan-sayin-parlakay-makale,3497.html

Yorumlar (19) / Onay bekleyen (3)

Yorum Ekle

Binbaşı

11 Haziran 2018 08:35
Adam haklı beyler dağılın. Ne diyor: mahkemeye buyrun orada hesaplaşalım diyor. Bursasporun parasını indiragandi yaptınız elimde belgeler var diyor. Bu saatten sonra aksini ispatlayamayanlar bu gerçekleri kabul etmiş ve indiragandici olmuş demektir. Orhan ve Süha da mikserlik yapacaklarına, ekibinin ilkokul kompozisyonu seviyesindeki yazılarını yayınlayacağına bu tarz gazeteciliğe yönelsinler.

Alidede

11 Haziran 2018 10:07
Dökülsün çamaşırlar herkes görsün haklı haksız nasıl birilerine oy verdiğiniz beyleeer vebal aldınız...

ozgur

11 Haziran 2018 09:56
midemizi bulandırıyorsunuz yönetici bozuntuları

SoyluBursa

11 Haziran 2018 09:20
hemen acil tarafindan istifa bekliyoruz.Derhal.

Yorgun.timsah

11 Haziran 2018 08:47
Hasan parlak ka.sowun tiransferinide sorun.500bin.dolarken.nasil 800bin dolar oldu

Ali

11 Haziran 2018 08:49
Başkanın bu Hasan Parlakay denen adamı yanından kesinlikle uzaklaştırması gerekiyor. Tüm pisliklerin altından bu adam çıkıyor. Kendisine o kadar çok zararı var ki. Hadi başkan duruma el atmıyorm yöneticiler girsin devreye yazık kulübü ne hale getirdi

Alp

11 Haziran 2018 10:33
Hasan a benden selam söyleyin...

Gazimuck

11 Haziran 2018 09:03
Şu mübarek günde size hiç birşey demek istemiyorum allahınız dan bulun

semih

11 Haziran 2018 10:50
adamsin

Bursalı Osman

11 Haziran 2018 13:41
Kulüp olarak neden sessiz kalınıyor adam ilk açıklamayı yaptığında böyle bir ithamda bulunduğunda Yönetimin hemen cevap vermesi gerekirdi yada mahkemeye vermesi Lâzımdı hiçbiri olmadı demekki açıklama doğru kulüp batıyor Ali Ay,a oy atanlar hepinize yazıklar olsun sizler Bursasporlu değilsiniz hepiniz çorbacısınız Bursasporumuzun bir kuruşunu kimler yediyse haram zıkkım olsun daha bu dünyada çıksın YÖNETİM OLARAK DERHAL İSTİFA EDİN

Bursasporlu

11 Haziran 2018 10:34
Olay ne tamamen biri bana açıklayabilirmi

Sinan

11 Haziran 2018 15:23
Şimdide yedek yönetimde degilmi bu şahıs benim bildiğim öyle geçen Mustafa hocayla Makedonya'ya gidip nasıl transfer görüşmesi yapiyo kanı transferi için

Camcı sana gelsin bu mesaj

12 Haziran 2018 04:52
Camcı sen git cam işiyle ilgilen futbolla değil nasıl bir yorum yazmışsın onların yaptığı transferlerle kümeye oynuyoruz iki senedir söylenecek okadar çok varki ama gerek yok

Samet..

11 Haziran 2018 21:20
Yetim hakkını yersiniz he yetimlerin tükürüğünü yiyin şeref yoksunları..

Herkes Bursasporlu

11 Haziran 2018 12:04
Nasıl bir düzen oluşturulmuş belli değil. Burada basın,medya,spor yazarları herkesin suçu var. Bir tane Bursaspor varken herkes parasının peşinde olmaya başladı. Herkes atıp tutuyor. Örnk; Fenerbahçe geçen hafta devrim denilecek bir iş yaptı. Bizimde buna benzer bir adım atmamız gerekiyor. Kimse memnun değil ama hareket yok. Gruplar altında değil de artık münferit taraftar olarak tepki verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Tarafar grupları da artık ( içlerinden belli kişiler .) paranın peşinde. Çok yazık Çok. Yine sezon öncesi şişirme haberler ve belirsizlikler devam ediyor.

Helikopter

11 Haziran 2018 12:01
Helikopterle getirdikleri her adam kulubü kazıklayıp gitti.

Can

12 Haziran 2018 02:03
Her sene Metin Korkmazla ilgili iddialar çıkıyor ama ne hikmetse kulüp bu adamla çalışmaya devam ediyor

ibo

11 Haziran 2018 22:27
Sonunuz Bursaspor taraftarinin elinden olacak, demedi demeyin yonetici bozuntulari.

CAMCI

11 Haziran 2018 16:14
HASAN PARLAKAY I TV DE SEYRETTİM GAYET DÜZGÜN BİRİNE BENZİYOR TRANSFERDEDE BAŞARILI UYGUN FİATA TOPÇULAR ALDILAR UNUTMAYIN NE 300BİN EUROLAR VERDİK MENEJERLERE BENCE BOŞUNA TIRI VIRI
İlginizi Çekebilir
İşte Bursaspor’un Fenerbahçe maçı kadrosu!Bursaspor'un Spor Toto Süper Lig'in 18. haftasında Timsah Arena'da oynayacağı Fenerbahçe maçının 21 kişilik kadrosu belli oldu.
Fenerbahçe'nin kadrosu belli olduFenerbahçe resmi internet sitesi, Bursaspor maçının kadrosunu paylaştı.
Mücadele Et Yeter!Zorlu Fenerbahçe maçı öncesinde Bursaspor resmi Youtube kanalından bir video yayınlandı.