Lemi Keskin: '260 milyon TL...'

14 Mayıs 2018 21:07

Bursaspor Kulübü Başkan Adayı Lemi Keskin, yaptıkları anlaşma ile borcu 260 milyon TL azaltmayı planladıklarını söyledi.

Bursaspor Kulübü Başkan Adayı Lemi Keskin, şunları söyledi: "Biz yola çıkarken, teşhisi doğru koymaya çalıştık. Öncelikle 2017-2018 takımının maliyetini çıkarttık. Teknik kadro dahil bu takıma 20 milyon 750 bin Euro ödüyoruz. Gelecek sene hiçbir transfer yapmasak dahi 12 milyon 500 bin Euro ödemek zorunda.

Küresel yatırım firması Contec'le anlaştık. Bursaspor'a can suyu olacak 50 milyon Euro'yu alacağız. Böylece 260 milyon TL borcumuzu azaltmayı hedefliyoruz.

Timsah Arena'yla ilgili satış yetkililerimizi Contec yatırım şirketine devredeceğiz. Avrupa'da para kaynağı sonsuz. Para ile para kazanmadıklarından dolayı yatırım yapmak zorundalar. Bize 50 milyon Euro'yu verecek, stat isim hakkı satışından da yüzde 10 komisyon alacak. Bu rakam da gayet normal. Bu firma bizim stratejik satış ortağımız olacak.

Stat ismimizi pazarlamak için çalışıyoruz. Timsah Arena'nın hiçbir yerde tek resmi çıkmazken, son 10 gündür Avrupa bizim stadımız konuşuyor. 30 milyon kullanıcı Timsah Arena'yı görüntüledi. Bunun bize geri dönüşü elbette ki olacaktır.

Biz taraftarımızın nasıl bir Bursaspor istediğini biliyoruz. Sportif Direktörümüze önemli görev vereceğin ancak hiçbir zaman muhasebecimize transfer yaptırmayacağız.

Bursaspor Koleji gibi bir projemiz var. Buradan da her sene 15 milyon TL gelir elde etmeyi planlıyoruz.

Ya proje üreten ekibimizi seçeceksiniz, ya da kulübe borç veren sonra da geri alan zengin başkan seçeceksiniz. Bursaspor'da değişim için desteğinize ihtiyacımız var. Her şey büyük Bursaspor için"

Kaynak: Enbursa

Yorumlar (13) / Onay bekleyen (1)

Yorum Ekle

Knn

14 Mayıs 2018 21:58
Adam doğru konuşuyor neyi beyenmiyorsunuz illa sallamalımı yıldız getircez diye gördük yıldız denileni

Hasan

15 Mayıs 2018 00:29
Lemi Amca ; Yahu Başkanlığa Aday Oluyorsun ve Takımla Alakalı Herhangi Bir Planın Yok . Kafaya Takmışsınız Bir Contec . Stadla Başkan Olmaya Çalışıyorsun . Bence Hiç Aday Falan Olmaya Kalkma . Bu Gidişle 10 Oydan Fazla Oy Bekleme .....

Bursalı

14 Mayıs 2018 22:01
İşe yaramazlardan kurtulmak lazım Sercan joshua john delarge toplam 1.25 milyon Euro hiç katkıları yok 0.25 milyon harcayarak 2 tanesinin son senesi olduğundan kurtulabiliriz sakat Serdar’a 750 Kembo ya 1 milyon Euro Yusuf’a 800 bin Euro stancu ya 900 bin Euro ekonga 800 bin Euro ekongtan para kazanıp diğerlerini de para kanamadan ama para ödemeden kurtulabiliriz aziz ve Harun’u da para kazanıp satabiliriz ki bu ikisinde toplam 1.5 milyon Euro alıyor 7 milyon Euro burdan tasarruf Aziz Harun ve ekongun satışından da 6-7 milyon kazansak yeni iyi bir takım kuralabilir ama bir futbol aklıyla muhasebeciyle değil

Blue

15 Mayıs 2018 03:01
Aralarindaki en analitik zekaya sahip aday Lemi Keskin. Geri kalanlar muteahit kafali vurguncu, en azindan ben oyle goruyorum.

aziz

15 Mayıs 2018 09:59
Sunumlar arasinda ki digerlerine sunum bile denilemez,en duzgunu Lemi Keskinin sunumu idi,cok iyi hazirlanilmis ve uzerinde calisilmis,konuya vakif,ancak bir handikap var,butun Baskanlik projesi o Contec firmasinin verecegi 50 milyon euro uzerine sekillenmis,yani o firma bu isten vazgecse,hersey iptal ! Mesela Ali Ayda bu sene basi,butun hesaplarini Yalova yolundaki hayali arsa projesinden gelecek paraya dayandirmisti,olmadi,allak bullak oldular,hadi Ali Ay maddi anlamdaki acigi kendi cebinden bir yere kadar idare etti,yarim yamalakta olsa bisekilde kendi imkanlari ile idare etti,peki Lemi Keskin ve ekibi bu Contec firmasi olmazsa ne yapacak ? Her zaman bir B plani sart ! Sunumlarinda bunu goremedim !!!

Gazimuck

15 Mayıs 2018 00:00
Bu adam palavracı beya konuşmasını dinledim boş konuşuyor yok fona stadı sattırcakmış 50 euro alcakmış falan filan sen neden satamıyondan fon satıyor lemi bey sen 50 alcan belki fon 100 satcak akıl yokmu sende boş beleş konuşuyon sen baştan kaybettin böle işmi olur

semih can

15 Mayıs 2018 14:21
ali ay yonetimiyle beraber insallah selim abi de kuleden iner 90 dakika boyunca bi amigo mac izlermi yinede saygi duyulacak birisi ama artik bu isin hakkini vericek insanlarin o isi yapmasi ve trubunleri organize etmesi lazim amigomacizlemez.

curva

15 Mayıs 2018 00:49
TFF delegasyon listenle gizli destekler aldığını düşünüyorum sayın Keskin. Popülizmden uzak gibi duruyorsun ve günümüz algısına yönelik değerlendirmeler yapıyorsun. Ama başkanlık dominasyonuna sahip misin; tartışılır.

Ahmet Tarla

15 Mayıs 2018 09:51
Lemi seçilirse finansal olarak hiç bir şey yapamaz. Ali ay zaten 2 yıldır ağlatıyor. Bozdemir’e de inanmıyorum. İçimizin sindiği, gönül rahatlığıyla oy verilecek aday yok bence

Timsah_Reis

15 Mayıs 2018 23:43
Kendi şirketinin finansal durumu ne alemde? Bursaspor kent ve ülke siyasetinde, ticaretinde kendini tanıtmaya çalışan boş beleş adamların zıplama tahtası olarak gördüğü bir kurum haline geldi. Başkan adayının tüm planı contec firmasından gelecek paraya bağlı onun karşılığında neleri temlik edeceğimizin net açıklaması yok! Tüm kongre adaylarına sesleniyorum. Parayla blok oy alan bu kulübe menfaat sağlayamayacak çorbacılara oylarını vermesinler. Tüm adaylar ve projeleri detaylı incelensin. O vakit karar alınsın.

Erdi1963

15 Mayıs 2018 12:11
50 milyon euro alcaz ama neye karşılık ? Ben söyleyeyim özlüce tesisleri ve stadyuma temlik koydurmuş lemi bey

çanakkaleli

14 Mayıs 2018 23:18
Şu ana kadar adayların vaatleri arasında en mantıklı konuşan kişi Lemi bey çıktı hadi hayırlısı

Ahmet

14 Mayıs 2018 21:33
Adam doğru konuşmuş hayal satmiyor
İlginizi Çekebilir
İşte Bursaspor’un Fenerbahçe maçı kadrosu!Bursaspor'un Spor Toto Süper Lig'in 18. haftasında Timsah Arena'da oynayacağı Fenerbahçe maçının 21 kişilik kadrosu belli oldu.
Fenerbahçe'nin kadrosu belli olduFenerbahçe resmi internet sitesi, Bursaspor maçının kadrosunu paylaştı.
Mücadele Et Yeter!Zorlu Fenerbahçe maçı öncesinde Bursaspor resmi Youtube kanalından bir video yayınlandı.