Bir türlü sular durulmuyor!

20 Ekim 2016 14:49

İnsanların aralarında yaptıkları muhabbetler küçük ama mide bulandıran meseleler...


Ligde puan durumuna baktığımızda bizleri birçok şey için heveslendiren görüntü halen mevcut, fakat sahadaki futbolu seyrettiğimizde bu durum yerini karamsarlığa bırakmakta. Bunun temel sebebi futbolun belli ölçüde güzel mücade etmenin yanında atak futbol ve iyi futbolcularla oynandığında hem seyir zevki hem de başarıya ulaşması nedeniyle olduğu ise apaçık ortadadır.

Elimizdeki malzemenin durumu nedeniyle çoğu kimsenin sahadaki futbolu konuşmak yerine başka şeyler hakkında konuşmak isteğini görmekteyiz. Doğal bir sonuç.

Bu durumu çalıştığınız yerlerde de görmüşsünüzdür, eğer yeterince konsantrasyon gösterilmesi gereken bir çalışma ortamı yoksa, insanların aralarında yaptıkları muhabbetler küçük ama mide bulandıran meseleler olmaktadır.

Tüm bunlar nedeniyle önümüzdeki A.Alanya maçı hakkında tahmin ve yorumları yazmak veya duymak kimsenin birinci önceliği konumunda değil.

Bu durum ne yazık ki kulübün içine de sirayet etmiş durumda.

Kulübün eski dönemlerden gelen borç durumu herkesçe bilinen bir gerçek. Elbette ki eğer kulübümüz için daha avantajlı olacaksa söz konusu kredi borcunun yapılandırılması olması gerekendir.

Son gelen bilgiler 100 milyon liralık krediye ihtiyacımız varken 120 milyon liralık kredi çekilmesine karar verilmesi.

Sürekli gelir getiren yatırımlara sahip olmak ihtiyacımız olan bir şey. Fakat bu fazladan çekilecek para tutarı ile ilgili olarak ödenecek faiz tutarı da dikkate alınarak bizlere yeterince şeffaf açıklamalar yapılmalıdır. 20-30 milyon liralık yatırımın ödenen faiziyle birlikte düşünüldüğünde, Bursasporumuza ne gibi katkısı olacağı basit bir projeksiyon ile gözler önüne serilmelidir. Hele ki geçen dönemlerde yaşananlar sebebiyle yoğurdu üfleyerek yiyen tüm taraftarlarımızın en temel hakkıdır bu konu.
Uzun vadeli kredi borçları her bir kuruşunun hesabı verilebildiği şekilde yönetilmelidir. Çok sayıda köklü futbol kulübünü bu durum nedeniyle düştükleri durum ortadadır. Daha önceleri tecrübeler ile kıyaslamadan, (hepimiz biliyoruz ben yaptım olducu zihniyetin Bursasporumuzu getirdiği noktayı), aksine yeni bir gelenek yaratarak Bursasporumuza gönülden bağlı binlerce insanı da istekleri konusunda daha gerçekçi yaklaşımlara yönlendirmek adına.

Aralıkta tüzük kongresi ve Mayıs'ta genel kurul programı Başkanımız tarafından bizzat dile getirildi. Bu durumun içinde bulunduğumuz durum nedeniyle mantıklı açıklaması var. Fakat şahsi düşüncem genel kuruldaki kongre üyelerimizin o veya bu şekilde hele ki günümüzdeki teknolojik gelişmeleri de göz önünde bulundurarak çeşitli konularda fikirleri alınabilir ve atılacak adımlarda yönetimlerin eli de rahatlar.
Diğer bahsetmek istediğim konu ise düşünce olarak çok güzel organizasyonlara karşı kamuoyundan aynı oranda tepkinin alınamaması. Öncelikle bu organizasyonların her ne kadar yapılış sürecini eleştirecek olsam da, özellikle kulübümüzün mevcut durumunda oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum.

Sonsuza Dek Omuz Omuza kampanyası üzerinden gidelim.

Çok güzel bir düşünce.

Fakat çok amatörce çekilmiş bir video ve internet üzerinde insanların çabaları dışında acaba ne kadar insanlara ulaşılabildi.

Öncelikle gerçekten ufak bir duvar inşa edilip, bu kampanyanın fiziksel olarak varlığı insanlara gösterilse daha hoş olmaz mıydı? Bu konuda eleştirim sadece kampanyayı yürüten kişilere değil tabi ki, her bir Bursaspor taraftarına özellikle Bursa'da ikamet edenler olarak buna kendimi dahil ederek söylüyorum. Acaba bu güzel kampanya hakkında kolayımıza gelen internette paylaşım yapmak dışında ne yaptık?

Böyle organizasyonlarda genel kanı büyük şirketlerden katkı olduğu için, özellikle bu organizasyonu seçerek bu eleştiriyi yapıyorum. Büyük firmalardan beklemek için öncelikle kendimiz yeterince teşkilatlıolmamız gerekiyor böyle durumlarda. Konudan konuya atlamak gibi oluyor ama Bursa gibi büyük bir şehirde, Bursasporun her semtte resmi olarak açılmış bir lokali olmalı ki organizasyonlar sadece internet üzerinde kalmasın. Ne böyle güzel organizasyonlar, ne de hakkımızı yiyenlere yönelik tepkiler.
Son olarak Bursasporumuzda ''birçok güzel adımların da atıldığı bu süreçte'' eleştirilerin sadece yapıcı olarak dikkate alınması gerekmektedir. Eğer mevcutsa çürük elmaları ayırdıktan sonra, ayrışmak yerine bütünleşerek, Bursasporumuzu hak ettiği konuma ulaştırabiliriz.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (1)

Yorum Ekle

Yavuz T

21 Ekim 2016 02:20
Tuğlaya isim yazdırma kampanyası için önerim. Yönetim iki kişi tutsun ajanslardan. Bunlar fabrikaları arayıp randevu ile yöneticilere ulaşsın ve bu şekilde satış yapsın. Ayrıca sadece şahıs isimleri değil özel sektördeki kuruluşların isimlerini yaptırabilsin. Adam sonucta duvarda fabrikasının ismini görecek.
SON HABERLER
Kongre kulisleriBeytullah Süat'ın bugünkü köşe yazısı.
Bu savunmayı nasıl aşacağız?Sergen Yalçın'ın göreve gelmesinden sonra çıkışa geçen Konyaspor, 5 haftadır gol yemiyor.
Yerlilere sarıldıPaul Le Guen döneminde sadece 2 Türk oyuncuyla mücadele eden Bursaspor'da roller değişti