Bursa Bu Organizasyona Sahip Çıkmalı

19 Kasım 2015 12:35

Geçtiğimiz haftanın önemli satır içi haberlerinden bir tanesi Nilüfer Belediyesi ile yapılan anlaşma ve Barış Spor Salonu’nun kullanım hakkının 5 yıl süreyle Bursaspor’a verilmesiydi.


Geçtiğimiz yıl yaşanan antrenman salonu sıkıntısı bu sayede çözülmüş oldu ve Bursaspor salon takımları önemli bir tesis kazandı. Umarız ki bu salon sadece A takım düzeyinde değil tüm altyapı takımları için de adeta bir yuva olur. Vakıfköy Futbol Akademisi ile her fırsatta gurur duyan bizler için en büyük sevinç basketbol ve voleybol altyapılarının da gelecekte tüm Türkiye’ye damga vurduğunu görmek olacaktır. Kısa vadede Barış Spor Salonu büyük bir eksikliği giderecektir. Ancak uzun vadede Bursaspor’un en az 2 sahanın bir arada olduğu büyük bir komplekse ihtiyaç duyduğu ortada.Küçüklüğümde Renault fabrika içindeki salonda Quadre Lollis’le aynı potaya basket atmanın verdiği keyif hala beni heyecanlandırır. Belki de futbol altyapımızın en temel eksiğidir altyapı takımlarının A takımdan izole olmuş şekilde çalışmalarını sürdürüyor olması. Bu noktada salon branşlarına desteğini esirgemeyen Nilüfer Belediyesine teşekkür etmek boynumuzun borcu. Aynı şekilde Yıldırım Belediyesi’nin Vakıfköy için elinden gelenin en iyisini yapıyor olması da takdire şayan.
 
  Gelelim yazının başlığında bahsettiğimiz organizasyon kısmına. Bursaspor’un Nilüfer’de oynadığı iki karşılaşmada ortaya konan organizasyon büyük bir alkışı hakediyor. Birçok Süper Lig takımında olmayan bu organizasyona olan talep her geçen gün artacaktır. Özellikle çocuklu ailelerin sayısındaki artış memnuniyet verici. Bu hafta Nilüfer’e gelmeyenler neler kaçırdı biraz bundan bahsedersek eğer; salon girişindeki bando karşılaması ve Fettah Can’ın mini konseriyle başlayan heyecan, ışık şovları ile takımların sahaya çıkmasıyla tavan yaptı. Devre arasında gerçekleştirilen Action Team Smaç Şov da izleyenlerden büyük alkış aldı. Bursaspor geçtiğimiz yılki kadrosundan temel taşları kaybetmiş İzmir BŞB karşısında sonuca rahat giderken oyun içinde zaman zaman yaşanan gerginlikler fazla büyümeden giderildi. Bu noktada taraftarımızın sağduyuyu elden bırakmaması önemli. Takımın tam ritm bulduğu anlarda oyuna konsantre olmak herkesin yararına olacaktır. Maç sonundaki iyi oyun ve farklı galibiyet ile yapılan tezahüratlar zaten artniyetli rakipler için en büyük ceza niteliğindeydi. Bursa’daki atmosfer karşısında ekstra motive olan rakipler karşısında bu tip sahneleri sezon içinde sıkça yaşayacağız. Bu noktada çevremizdeki genç-yaşlı herkesi Nilüfer’e davet etmek ve bu heyecana ortak etmek hepimizin görevi olmalı.Bu tip organizasyonların büyüyerek kent genelinde geniş bir kitleye yayılması tamamen bizlerin elinde.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

SON HABERLER
Kubilay'dan Rize'ye ret!Çaykur Rizespor'un transfer teklifini geri çeviren Kubilay Kanatsızkuş, "Bu zor zamanda takımımızı yalnız bırakmam mümkün değil" diye konuştu.
Josue yüksekten uçtuBursaspor'un transfer teklifinde bulunduğu eski futbolcusu Josue yüksekten uçtu.
Vakıfköy'de yeni oyun kuralları tanıtıldıBursaspor Vakıfköy Orhan Özselek Tesislerinde dün antrenör ve oyunculara yeni sezon oyun kurallarıyla ilgili eğitim verildi.