Enes Ünal olmak!

21 Ağustos 2017 21:47

Veda ederken bile kendinden izler bıraktı. Enes Ünal’ın veda yazısı yetiştiği yerde kapı gibi duruyor.


20 yaşındasınız, Dünya’nın en önemli liglerinden birinde oynuyorsunuz, geleceğin en önemli futbolcularından biri olarak gösteriliyorsunuz, yetiştiğiniz şehrin gururu olmuşsunuz ve Milli Takım’ın en büyük umutlarındansınız.


16 yaşında Bursaspor A takımında maça çıkmışsınız. Galatasaray’a karşı gol atıp, oynadığınız takımın tarihine geçmişsiniz. Ertesi senelerde 10 numaralı formayı vermişler size. İngiltere devlerinden birine imza atıyorsunuz, Hollanda liginde oynadığınız takımda yılın oyuncusu seçiliyorsunuz. Avrupa’da hangi takımda olursanız olun Milli Maç izler gibi sizi izleyen, takip eden bir şehir olduğunu biliyorsunuz. Ne yapardınız?


Böyle bir durumda çoğumuz şımarmaz mıydık? Elimizde somut örneklerde var.. Değer kıymet bilmeyen, yetiştiği yeri unutan, “profesyonellik” yalanı altında paranın peşine takılıp kaybolan, şımaran!


Kolay değil Enes Ünal olmak.


Veda ederken bile kendinden izler bıraktı. Enes Ünal’ın veda yazısı yetiştiği yerde kapı gibi duruyor.


Bursaspor altyapısının gururu olabilirsiniz veya gidip parayı da seçebilirsiniz. Enes Ünal altın harflerle Bursaspor’un tarihine genç yaşında adını yazdırdı.


Size bir soru Vakıfköyün genç yetenekleri;


Önünüzde iki yol var. Enes Ünal da olabilirsiniz, İstanbul yolunu tutanlardan da olabilirsiniz. Hangisi sizi cezbediyorsa ona gidin. Hayatınızı siz belirlersiniz, kaderiniz sizin ellerinizde. Bursaspor’dan ayrılırken Enes Ünal da olabilirsiniz unutmayın. Siz ne istiyorsunuz?

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

PAPAZÇEŞMELİ

30 Ağustos 2017 12:35
Gerçekten adam gibi adam
SON HABERLER
Timsah taktik çalıştıBursaspor, bugün sabah saatlerinde yaptığı antrenmanla DG Sivasspor maçı hazırlıklarını sürdürdü.
Amigo Fiko son yolculuğuna uğurlandıDün vefat eden divan kurulu üyelerimiz ve efsane amigomuz Fikret Akdağ, bugün dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı
EURO 2024 için aday şehirler açıklandıTFF resmi internet sitesinin yaptığı açıklamaya göre EURO 2024 için aday şehirler arasında Bursa'da yer aldı.