Geleni de Gideni de Profesyonel

22 Kasım 2015 00:57

Daha önceki yazılarımızda belirttiğim gibi Bursasporumuzda hata daha en başta yapıldı. Bu hata, mevcut gayet iyi işleyen bir sistem tüm unsurları ile birlikte yok edilip, sıfırdan bir sistem kurulmak istenerek yapıldı.


Bu sıfırdan başlama olayı elbette ki gerektiğinde atılması gereken bir adımdır. Örneğin, hata verip takılmış bir bilgisayar düşünün, ekranda herhangi bir işlem yapamazsınız. Doğal olarak kapatıp açarak daha iyi performans sergilemesi sağlanabilir. Fakat, iyi çalışan bir cihazın elektriğini kesip kapatmak ise tam olarak açılana kadar geçen sürenin getireceği zaman kaybının yanında, bizlere önceki performansı tekrar yakalayamama riskini getirmekte, hatta makinanın bütünüyle bu nedenle bozulmasına yol açabilmektedir
 
Her ne kadar rakip takımların daha iyi oynadığı maçlarda gelen 1-0 lık galibiyetler ve BJK maçındaki mağlubiyete rağmen ortaya konan iyi oyunla uzun vadede tünelin ucunda bir umut ışığı görmeyi beklemiştik. Ancak tüm bunlara rağmen ligin 12 haftası geride kaldığında ortaya çıkan sonuç; sezon boyunca takımımızın bu haftaki haliyle daha çok karşılaşabileceğimiz gerçeği. Tabi ki bu durumu sadece oyuncuların bireysel performansları üzerinden değerlendirmek çok yetersiz bir yorum olacaktır.
 
Sahadaki oyundan önce Bursasporumuzda değiştirilmesi gereken şeyler daha önemli ve daha kurgusal düzeyde görülmektedir. Çünkü sahadaki oyuncuları tek tek incelediğimizde pekala Türkiye Süper Liginde üst sıralarda yer alabilecek yeteneğe sahip olduklarını söyleyebiliriz. Ama her hafta sanki ilk kez bir arada oynar gibi takım kimliğinden uzak oyunlarına 12 haftadır devam etmekteler.
 
Özellikle Akhisar maçındaki oyunu gördükten sonra, o stadyuma Bursa’dan ve çevre illerden gelen büyük Bursaspor taraftarına bunu yaşatmaya futbolcusu hocası başkanı dahil kimsenin hakkı yok ve olmamalı
 
Ertuğrul hocanın kimseyi üzmeyelim kimseyi kırmayalım anlayışı başta Yazıcı gibi bir başkan olduğunda doğru bir davranışken, ne yazık ki şu yönetim varken ise tam tersine çok yanlış bir davranış olmaktadır. Bunu sıradan bir hoca yapsa normal, ama kendisinin Bursa camiasındaki kredisini böyle bir yönetime gelen eleştirilerin önüne bir set olarak kullanması, bu kredinin yakın zamanda sıfırı tüketeceğini göstermektedir.
 
Bursaspor kulübü büyük bir camiadır. Basketbolda ve Voleybolda alt liglerde sıfırdan takım yaratmak gayet hoş olsa da ne yazık ki Futbolda bunu bu şekilde başarmak mümkün değil. Bursasporumuz da kimsenin deneme tahtası değil. Eğer şu anki tüm teknik ekip ve oyuncular sadece arma aşkı için sahaya çıkmadığı su götürmez bir gerçekse, o görevlerde bulunmak da o görevinin hakkını layıkıyla yerine getirenlerde olmalıdır. Ne gelenler bu takıma sadece Bursasporlu olduğu için geldi, ne de gidenler aynı şekilde.
 
Lig uzun bir maraton. Kimsenin elinde sihirli değnek yok. Fakat bu kadro yapısı ile Bursaspora tek gereken işte o sihirli dokunuş bence. Sezon arasında nokta transfer mi olur, taktiksel anlayışı değiştirmek mi? Bence hiçbiri. Tüm bunları layıkıyla gerçekleştirebilecek profesyonel yaklaşım, ayrıca camianın genlerinde var olan dik duruşu her zaman ve her yerde sergileyebilmek.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

SON HABERLER
Ertuğrul'dan İstanbul'a rest ! 1 milyon Euro altına...Bursaspor, Umut Meraş görüşmesi sırasında Fenerbahçe'ye Ertuğrul Ersoy'u almalarını önerdi. Beşiktaş da genç futbolcu için girişimlerini sıklaştırdı. İki kulüp de Ertuğrul'a yıllık 700 bin Euro teklif ediyor. Ertuğrul 1 milyon Euro'nun altına imza atmam diyor.
4 Timsah'tan madalyaCezayir'in şampiyonluğu ile sona eren Afrika Uluslar Kupası'nda Bursaspor forması giymiş dört futbolcu da madalya sevinci yaşadı.
Bursaspor'da Umut Meraş düğümü çözülüyorTransferin gözde ismi Umut Meraş'ın kaderi bu hafta belli olacak. Yeşil Beyazlı kulüp Fenerbahçe ve Beşiktaş'la son kez görüştükten sonra Umut hakkındaki kararını kamuoyuna aktaracak.