Güneş doğuyor!

07 Aralık 2014 22:57

Güneş doğuyor!


Futbolun güzelliklerini sahnelemek isteyen iki takım karşılaştı mı maçın seyrine de doyum olmuyor. Atılan 6 golün ötesinde girilen pozisyonlar, estetik hareketler o kadar fazlaydı ki gözümüzün pası silindi resmen. Maç başlamadan istatistiklere bakınca gollü bir müsabaka olacağını hemen herkes tahmin etmiştir muhtemelen. Ama golü erken bulmamızla açılan Kasımpaşa’ya karşı maç içinde 5 fark atacağımız en iyimser taraftarımızın bile aklına gelmemiştir herhalde. Normal şartlarda her maç bir ya da iki oyuncu galibiyette ön plana çıkar ve maçın yıldızı olarak adlandırılır fakat biz bu kez öyle bir top oynadık ki sanırım bunda en büyük pay bireysel performansın ötesinde Şenol Güneş’in oyun sistemiydi. Hatalar yok muydu elbet vardı ama o kadar kusur kadı kızında da olur. Yenildiğimizde nasıl eleştiriyorsak kazandığımızda da hakkını vermemiz gerekir. Prestij ve ekonomik olarak geçen sene dip yapmış bir takıma gelip tecrübesi, karakteri ve futbol bilgisiyle bize yeniden değer kattı. Yöneticilerimizin bile konuşamadığı şeyleri basın toplantılarında kimseden çekinmeden, kalp kırmadan, lafı döndürmeden apaçık şekilde söyledi, hakkımızı savundu. Hazır böyle bir teknik direktöre ve bu kadar kaliteli kadroya sahipken bunun kıymetini bilmeli, kulübümüze ve birbirimize daha çok kenetlenmeliyiz. Şampiyonluk öncesinde yıllarca sırf arma için her deplasmana yağmurda çamurda giden taraftarımızın hayaliydi bu futbol. O zamanlar taraftarlar kulübü taşıyor takım oynadığı futbol ile onlara ayak uyduramıyordu. Şimdi ise işler değişti, ligin en iyi oynayan takımına sahibiz bu sezon ama artık çelme takmaya çalışanlarda, arkadan tutup çekenlerde bir o kadar çoğaldı. Fakat unutmayın ne kadar haksızlık yapsalar da, ne kadar saçma sapan cezalar verseler de doğru eğrilir ama yıkılmaz. Hepsine inat inadına şehir takımı, inadına BURSASPOR !

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

SON HABERLER
Kubilay'dan Rize'ye ret!Çaykur Rizespor'un transfer teklifini geri çeviren Kubilay Kanatsızkuş, "Bu zor zamanda takımımızı yalnız bırakmam mümkün değil" diye konuştu.
Josue yüksekten uçtuBursaspor'un transfer teklifinde bulunduğu eski futbolcusu Josue yüksekten uçtu.
Vakıfköy'de yeni oyun kuralları tanıtıldıBursaspor Vakıfköy Orhan Özselek Tesislerinde dün antrenör ve oyunculara yeni sezon oyun kurallarıyla ilgili eğitim verildi.