Kaos & Bassong

18 Mayıs 2017 11:13

16 MAYIS 2010 Şampiyonluk günü, Türk futbolundaki devrimin başlangıç tarihi..


16 MAYIS 2017 yerle yeksan olmuş, son 7 maçında ezeli rakibine üstünlük sağlayamamış, kadro olarak slim fit olmuş, finansal göstergeler itibariyle XXXXXL durumda;
küme düşme tehlikesi yok denecek kadar az olsa da dibe demir atmış, 2-0 yenildiğimiz Beşiktaş maçında futbolcuların gösterdiği güya üstün performanstan memnuniyet duyar hale gelinmiş bir atmosfer…

Nasıl kurtuluruz bu kaotik durumdan bilemiyorum..

Eleştiri yapmak yerine çare göstereyim, bir disiplin önereyim diyorum ama nafile..

Borçları daha uygun bir şartlarda ödeyebilmek için konsolide ederek 100 trilyon kredi alındı %16,50 faizle ve anladığımız kadarıyla para geldi ve bitti..
Hani birkaç ayın taksit ödemesi kenarda dursun da zor günde stepneye başvuralım bile diyemedik..
Herhalde 2 milyon civarında aylık ödeme olacak olmalı..
Sportif başarı olmadan, taraftarın kulübe olan sevgisi ve aşkını paraya tahvil etmesi sağlanamadan,
camia işin içerisine sokulamadan, ligin dibinde sezonun sonu gelmiş ve hasılat vs gelir elde edilebilmesi hayal beldesi iken, kadromuzda inanılmaz sayıda tapon varken ve bunlara akla zarar paralar ödeniyorken ve üstüne üstlük çok ciddi transfer yapma mecburiyeti varken, 300.00 dolar için UEFA lisansı alamaz duruma gelmişken; nasıl olur da biz bu girdaptan kurtuluruz ?

Fikri olan beri gelsin…

Şampiyonluk senesinde olduğu gibi 11 benzemezin bir araya gelip şampiyon kadro oluşturması gibi bir mucize gerçekleşmezse dibe vurup su yüzüne çıkmamız kısa vadede pek mümkün değil…

Uzun vadeli plan yapıp, bu planın eksik ve gediklerini ciddi olarak tartışıp bunu orta vadeli plana indirgeyip şehrin ve taraftarın, yol haritası yada DİRİLİŞ denebilecek bu plana mutabakatını sağlayıp, gelecek adına bugün para harcamasını, takımı sahiplenmesini sağlayamadıkça kurtuluşumuz mümkün değil..

Bu başarılabilir mi ?
Benzinlikle, arsa araziyle olacak iş değil bu…

Bu kafayla da hiç değil..Kamerun’lu Sebastian Bassong Bursa’ya getirilmiş görüşmek için...YUHHHH
Futbolcu izleme komitesinin bulduğu isim 31 yaşındaki defans oyuncusu Sebastian BASSONG…
İngiltere’de 6 KEZ KÜME DÜŞEN FUTBOLCU olarak rekoru var ve biz bula bula bunu getiriyoruz elalem Vagner Love gibi kralları bulurken..Tıpkı Nunez, Steinert ,Finlandiya’lı, İsveçli yerli yabancı bir alay tapon gibi..

Ders almıyoruz...Ve camianın Özlüce’ye güvenmesini bekliyoruz...
Çok zor...

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (1)

Yorum Ekle

Endüstriyel futbol

18 Mayıs 2017 11:46
Wagner love , Adebayor gibi oyuncuları almak için Recep altepenin Gökçekler gibi brökrasi yapması lazım Gümüşdağ gibi. Milli takıma en çok oyuncu yetiştiren bursa cezalandırılıyor. Bizimde hakkımız iyi oyuncu görmek

Remzi

06 Haziran 2017 22:46
Tespitler doğru, Şampiyon olduğumuz sene, şimdi bu apoleti koruma zamanı, güya rüzgar yükseklerde sert eser demiştin o zamanlar, kaleminize sağlık.

Güzel Bir Yazı

25 Mayıs 2017 17:02
Murat Tamzok, tam sokmuş yani. Güzel yazı. Ben olsam Tamzok'u yönetici yaparım. Berrak fikirleri var. Tarık Çapçı ile birlikte Bursasporu diriltebilirler.

Rascoln

18 Mayıs 2017 21:07
Icimden gecenler isabet olmus.Elinize saglik...Sportif basari yoksa herseye hazirlikli olunmali
SON HABERLER
Derslik bir maç olduTarık Tarım'ın bugünkü köşe yazısı.
Helal olsun Mustafa Er!Tolgay Ataokay'ın bugünkü köşe yazısı.
Ohh Bee... Nihayet galibiyetBursa Hakimiyet yazarlarından Karabükspor karşılaşmasının değerlendirmeleri.