Kaybolduk

24 Şubat 2018 09:07

Ersel Sargın'ın Galatasaray maçı değerlendirmeleri.


Neler mi yaşadık?

Para veren başkanı ve parasını Bursaspor’un geleceğinden üstün gördük.

Duygularımızı, hırslarımızı , tepkimizi yitirdik,pıstık!

Aslolan Bursaspor’du ,Bursaspor harici her şeyi asıl gördük!

Her gelen bir parça aldı götürdü, kimisi para yedi, kimisi itibarını beş paralık etti.

Zamanında şuan ki tff başkanına karşı tek yürek karşıyken şimdi başkanından çaycısına kadar tek sıra dizilip medet bekler hale geldik!

Zamanında  kulüp başkanı ne derse oyken,şimdi başka başkanlar(!)  ne derse o!

Bursaspor figüran olamaz diyen bir Bursaspor kültüründen, Bursaspor’un figüran bile olmadığı bir Bursaspor kültürüne!

Tek kuruş paran yokken şampiyonluğa oynarken rakip takımlardan gelen transfer tekliflerini reddedebilirken, hatta ve hatta asıl biz onlardan oyuncu alabiliriz deme cesaretini gösteren bir Bursaspor kültüründen, en iyi oyuncularını sırf para uğruna en ezeli rakiplerine gönderen kurulan bu temelleri yıkan görmezden gelen bir Bursaspor kültürüne!

Yanlışa müsade etmeyip cezayı kendisi kesen ya da gücüyle kestiren Bursaspor kültüründen, ‘’aaa olur olur, dur bir bekleyelim bi sakin kalalım biraz daha zaman verelim düzelir neden düzelmesin diyen, o’cu bu’cu , şu’cu diyen, eee ama paralar yok? Olsun ya sanki kimse yemiyor??!! diyen ’’ Bursaspor kültürüne!

İçeride dışarı da kök söktüren,geri dönüşler yapan ve bu sayede  şampiyon olan Bursaspor kültüründen, çabuk kırılan,rakip ceza sahasına giremeyen,şut atamayan,her şeyi kabullenen ve küme düşme adayı olan Bursaspor kültürüne!

Utanın!

İşte seneler boyu eksile eksile, ödün vere vere, binbir güçlükle kurulan o temel felsefeleri yıka yıka, her şeyi kabullene kabullene geldiğimiz nokta; rakip ceza sahasına giremeyen, isabetli tek şut atamayan bir Bursaspor gerçeği. Rakip ceza sahasına girememeyi taktikle teknikle açıklamak olanaksız. Dünyanın en kötü takımı bile yanlışlıkla da olsa bir şut çeker rakip ceza alanına bir orta yapar korner kullanır bir şeyleri yansıtır. O yüzden bunun teknikle taktikle alakası yok.

Bu yaşadığımız her şey onca sene kurduğumuz,ilmek ilmek işlediğimiz Dik duruş Bursaspor kültürünü kaybetmemizdir. Karakterini kaybeden bir yapı,dünyadan soyutlanır, çevresinden soyutlanır gelişmelerden soyutlanır. Ve acı gerçek şudur ki Bursaspor karakterini kaybetmiştir. Unuttulan şeyleri hatırlamanın vakti gelmiştir ve hatta geçmiştir!

O yüzden bağırıyorum,çırpınıyorum!

Bursaspor, her şeyin üstündedir! Dolayısıyla Bursaspor Başkanlığı koltuğu da her şeyin üzerindedir. Bursaspor başkanı düğme ilikleyen değildir, Bursaspor başkanı düğme iliklettirendir! Bursaspor, bu ülkenin en önemli kültürlerinden biridir! Bursaspor adı sanı duyulmamış deplasmanlar da korkak futbol oynayan takım değildir! Köy takım taraftarlarının Bursa kümeye çığırışlarını duymayı hakeden değildir Bursaspor!  Bursaspor ısırandır, Bursaspor rahatsız edendir! Bursaspor küme düşen değildir, Bursaspor oyunuyla,dürüstlüğüyle ve ahlakıyla  küme düşürendir! Bursaspor, elden ayaktan düşen değildir,Bursaspor ayağa kaldırandır! Bursaspor bu durumlara düşemez, Bursaspor kimseden medet ummaz!

Görmüyor musunuz hala! Bursaspor can çekişiyor can! Yok oluyor! Kayboluyor !

Ve siz hala öylece orada oturup Bursaspor’un yok oluşuna seyirci mi kalacaksınız?

Ben Bursasporluyum; kendime yediremiyorum,kabul etmiyorum,edemiyorum…

Kaynak: Bursasporum.com

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Ufuk1117

24 Şubat 2018 09:59
On numara bir yazı.Kalemine sağlık.

Mehmet 1326

24 Şubat 2018 19:14
Yuregine,eline, kalemine saglil ,cesaretle yazilan bir yazi helal olsun boyle insanlara bursaspor olarak cok ihtiyacimiz var

ckbs

24 Şubat 2018 12:44
Hayali ve duruşu olan bir Başkan ile birikmiş bir kültür sonrasındaki patlamayla şampiyonluk geldi. O'ndan sonra da hayal bile kuramayanlar, 3 koyun versen güdemeyenler Başkan! oldu. Ama onların suçu yok ki. Kim olduklarını sormadan, geçmişte kendi işlerini bile idare edemediklerini araştırmadan, hak etmedikleri halde Kongrelerde onlara oy veren bizleriz. Çok az kaldı. Ya birkaç yıl içinde Bursaspor diye bir şey kalmayacak ya da yeniden; hak edenlerin, becerebileceklerin, bir söz söylediğinde TFF'yi titretebilenlerin yönettiği efsane Bursaspor geri gelecek. Yani ya yok olacağız ya da tekrardan biz de varız, İstanbul'u başınıza yıkarız diyeceğiz.

CanG

24 Şubat 2018 18:39
Gerçekten harika yazmışsın. İYİ NİYETLİ KÖTÜ YÖNETİCİLER ve KÖTÜ NİYETLİ KÖTÜ YÖNETİCİLERDEN, İYİ YÖNETİCİLERE GEÇİP, İDARİ VE SPORTİF YAPILANMA YAPIP, DOĞRU KURUMSALLAŞTIĞIMIZDA KURTULUŞ GELECEK. SADECE PARALI DEĞİL, AKILLI DA OLMAK VE YÖNETEBİLEN OLMAK LAZIM

Osi

24 Şubat 2018 19:13
ATATÜRK stadımdan çıkıp, belediye stadına geçtiğimiz gün kaybettik,şampiyon hocayı ağlattığımız gün kaybettik, Ali ay gibi vasıfsızları başa getirdiğimiz gün kaybettik, daha çok sayarım ama gerek yok. son olarak ölmüş insanlara,Ali sami yen, Metin Oktay gibi değerlere küfrettik ve daha fazla kaybedicez yolun sonu göründü

MustAfacan

24 Şubat 2018 23:48
Sen bursaspora iki tane hirsiz Amigo yamagi hırsız yönetici gelirse olacağı bu Ali Turan Yüksel Çolak hepsi zengin olduğ Bursaspor'un parasiyla

yılmaz sevinc

25 Şubat 2018 12:03
tebrik ederim yazı için..ama hepimiz sadece ahlanıyor vahlanıyoruz, peki ne yapacağız ? bu girdapdan çıkış yolu nedir ?
SON HABERLER
Ödeme yapılacak mı ?Yeşil Beyazlı kulüp bugün Sebastien Frey'e ödeme yapmadığı takdirde FIFA'dan çok ağır ceza alma durumuyla karşılaşacak. 825 bin Euro'luk ödeme yapılırsa sorun ortadan kalkıyor. Aksi takdirde üç dönem transfer yasağı ve 6 puan silme cezası kapıda.
Galatasaray'ın hedefinde bu kez de Burak varYusuf Erdoğan'ı bedelsiz olarak kapan Galatasaray Bursaspor'un genç oyuncusuna da kanca attı.
Bursaspor'da Shehu krizi atlatıldı!Bursaspor'da çektiği ihtarnamenin süresi önceki gün dolan Abdullahi Shehu'ya son anda ödeme yapıldı.