Ne Eksikti?

09 Haziran 2015 00:54

Bursasporumuz için bu sezonun kısaca özetini yapmak gerekirse "bir şeyler eksik ama ne"cümlesi en doğru tanım olur. Bu eksiklerin giderilmesi ve sonuçta başarıya ulaşmak için kişilerde yeterince azim ve kararlılık olmadığı için sezon sonu itibariyle yeni


Zaman zaman performansıyla parmak ısırtan Bursasporumuz bu sezon ligi 6 ıncı sırada ve kupada final oynayarak bitirdi. Adaletsiz bir sistem içerisinde bu sıralama ve sonuçların başarılı olduğu söylenebilmekle beraber, özellikle takımı ve şehri özümsemiş hoca ve oyunculara sahip olmanın da olağanüstü başarılara ulaşabilmek için elzem olduğu görülmüştür. Belki de bu sezon boyunca temel eksiğimiz de buydu. Tabiri caizse mevcut şartlarda takımı basamak olarak görebilenlerin performansları anca belli bir noktaya kadar getirebiliyor Bursasporumuzu.
 
Şimdi önümüzde yeni bir sayfa açma ihtiyacı var. Bunun için şampiyon hocamızın takımın başına getirilmesi önemli bir adımdı. Her ne kadar kongredeki verilen sözlerin aksine bir durum oluşsa da, mevcut bilgilere bakan herkes Bursasporumuzun ekonomik açıdan durumunu az çok görebilmekte. Yeni stadyumla beraber ekonomik açıdan daha iyi düzeye ulaşabilmek için bu şehre yeniden o heyecanı getirebilmeliyiz. Şampiyonluk sonrası buna ara vermiş olsak bile henüz geç kalmış değiliz
 
Bu takımın yapılandırılması için daha önce bunu başarmış Ertuğrul hocamıza güvenmek kadar doğru bir şey yok. Özellikle yeni seçilen yönetimin sözleri nedeniyle daha şimdiden kamuoyu tarafından oluşan baskıya rağmen, takımı sahiplenen karakteriyle daha uzun vadeli bir plan için biçilmiş bir kaftan kendisi.
 
Kısaca takımın başına getirilen teknik ekip bu yapılanma için oldukça uygun, tek handikapımız olarak görülen yönetim de bundan sonraki süreçte mevcut durum hakkında daha gerçekçi ve şeffaf olmalı, taraftara verilecek heyecanla belli oranda herkesin taşın altına elini atması sağlanmalı ve son olarak daha uzun vadeli bir ajandaya sahip olmalı.
 
Açıkçası şampiyon kadrodan gelen güzel sözler, herkeste şimdiden bir heyecan oluşturdu. Ertuğrul hoca özellikle son dönemde düştüğü büyük başarıya ulaşan insanlarda görülen hatalardan, bu ayrı kaldığımız dönemde ders çıkarabilmişse, birlikte güzel günler göreceğiz öngörüsünü yapmak yanlış olmaz. Ayrıca görevi süresince göstermiş olduğu birleştirici tavra ok ihtiyaç duyduğumuz da apaçık ortada.
 
Tüm bunlara rağmen, bu sürecin idare edilmesi daha önceki şampiyonluk başarısıyla kıyaslandığı gibi kolay olmayacak. Taraftarlarımıza yapıcı eleştiriler dışında bu süreçte takıma büyük destek olmak görevi düşmekte.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

SON HABERLER
Sakın vazgeçmeyinOyunculara sahada nasıl durmaları, nasıl pozisyon almaları gerektiği konusunda ikazlarda bulunan Yalçın Hoca, Özlüce'yi şu sözlerle inletiyor; 'Hata yapmak önemli değil. Bu işi hata yapa yapa öğreneceksiniz.'
Fikstür bugün çekiliyorSpor Toto 1. Lig'de 2019-2020 sezonu fikstür çekimi bugün gerçekleştirilecek.
SMS kampanyası başlıyor!Kulübü mali sıkıntıdan çıkarmak isteyen Bursaspor yönetimi, Fenerbahçe örneğini gündemine aldı.