Sil Baştan

22 Mayıs 2015 00:51

Bu sezon önemli maçlardaki şanssızlığımızı kırmak için en önemli ve belki de en son olarak elimize geçen fırsatı değerlendirmek için bu akşam Türkiye Kupası yarı finalinde İstanbul’da Fenerbahçe karşısına çıktık


Sezon boyunca tempolu oyunuyla sürekli gol kovalayan görüntüsünden farklı olarak Bursasporumuz bu maça beklentilerden oldukça farklı bir görüntüyle başladı. Bu farklı hava maçın başında herkesin hissettiği gibi bende de  bir acaba düşüncesinin oluşmasına neden oldu. Çünkü takım bir kupa maçı nasıl oynanması gerekiyorsa öyle oynuyordu.
 
Bir tiyatro perdesi gibi sahnelenen ilk maç neticesinde gelen sahte skor avantajına güvenen Fenerbahçe takımının ezik bir taktikle mücadele edişini cezalandırmak bizim için bir zevk oldu.
 
Kısa bir 90 dakika değerlendirmesi yapmak gerekirse, Bursasporumuz tabir-i caizse herkesin sözde "tahmin" ettiği önceden yazılmış senaryoyu yırtıp atmış. Onun yerine bu akşam hocasıyla ve oyuncularıyla sonundaadaletin tecelli ettiği güzel bir destan yazmıştır. Tek tek oyuncu bazında yorum yapmak böyle bir maç özelinde çok yanlış olacaktır, çünkü bu maçları takımlar beraber oynayarak kazanır. Birbirinin hatasını kapatmak için yarışan, sahada savaşan yürekler gördü bu maçı seyreden gözler daha ne olsun..
 
Ayrıca bu sene özellikle sahada hangi konuda kendimizi geliştirmemizi görmemiz bakımından ve puan kayıplarımızın nedenlerini görmemiz açısından da güzel bir örnek teşkil etti. Aşırı tempolu oyun kadar bu tip maçlarda sabırlı ve kontrollü oyun da çok önemli bir etken olabilmekte başarıya ulaşmak için.
 
İlk gol ve ikinci golde deyimi yerindeyse sazı eline alan Volkan Şen için birkaç kelime etmeden geçemeyeceğim. Bu sezon tam manasıyla Bursasporumuzun patlayıcı gücü olan performansıyla takım için çok önemli bir oyuncu olduğunu tekrar gösterdin Volkan, seninle beraber büyüyen bir nesil için ne güzel bir örneksin!
 
Son paragrafı da Türk futbolunda söz sahibi olanlarca senaryoların yazıldığı bir ortamda bile takımına güvenerek ona sahip çıkarak stadyumda yerini alan taraftarımıza ayırmak doğru olacak. Bu takım desteği hak ediyor, bu konuda sanırım neredeyse herkes hem fikir. Evimizdeki maçlarda da bu maçta olduğu gibi bu desteği göstermeliyiz ki, Bursasporumuzu o sene bu sene havasına sokmak ancak ve ancak bizlerin de bunu yaşayarak hissetirmemiz sayesinde olacağını bilmeliyiz. Bu takımın kesinlikle dağıtılmasına izin vermeyelim.Yerinde takviyeler ile bu takım bizi her zaman gururlandıracaktır.
 
Eski günleri hatırlatacak bir Topçular karşılaması bu kıvılcımı ateşleyebilir!

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

SON HABERLER
Mahmut Orhan'dan Bursaspor'a ziyaretTakımımız bugün akşam saatlerinde yaptığı antrenmanla çalışmalarına devam etti.
Transfer tahtası Ali Ay yüzünden açılamıyor. Borç 100 milyon arttıTransfer tahtasının açılamaması camiada endişe ve tepkilere neden olurken Bursaspor Kulübü Başkanı Mestan bu konuda kamuoyuna karşı sessizliğini koruyor.
Boluspor pusuya yattı Karadeniz temsilcisi, yüzde 20 pay almak için Umut Meraş'ın transfer olmasını bekliyor.