'Sıradan bir takım olduk'

19 Şubat 2018 14:12

Mahir Murat Tamzok'un gündemi değerlendirdiği köşe yazısı.


7 gün 7 gece oynasak ne Akhisar’ı yenebilirdik nede Malatya’yı..

Akhisar maçında Mustafa Yumlu’yu HİT yaptık, Malatya maçında da SADIK’ı..

Sağbek ve santrafor mevkilerimiz çok aksıyor..Orta yapamayan 2 numara ve 11 kez topla ancak buluşabilen ne yaptığı meçhul 9 numarayla bundan daha iyi sonuç beklemek pek mümkün değil..

Kupadan dramatik bir şekilde elenip Başakşehir ve Alanya’ya da yenilince BURSASPOR TARİHİNDE sanki daha önce hiç 1 maç içeride ve akabinde 1 maç dışarıda maç kaybetmemişçesine infial içine girip LE GUEN’in geleceği sorgulanmaya başlandığı gibi veliahtlar bile ortaya atıldı..

Akabinde gelen Beşiktaş maçı ve son nefeste Akhisar yenilgisi..

Şehirde DOĞAL OLARAK büyük bir infial hakim..

Sezon başında oynattığı futbolla, rafine kişiliğiyle öve öve bitiremediğimiz Le Guen’i bugün döve döve hızımızı alamıyoruz..25-30 mt’de akordeon gibi kompakt futbol oynatıyor dediğimiz adamı nasıl linç edeceğimizi şaşırdığımız gibi sükunetten eser de kalmadı yüzümüzde..

Ligin başlarında kendine hayran bıraktıran takım bu değildi sanki, Harun’un performansı, Aziz’in golleri, Barış’ın katkısı, kurt kapanı 3-5-2, parlayan Ertuğrul, Jires Kembo vs vs vs.., alan daralt ani baskın yap sonuç al...

Bugün ise her şey tersine dönmüş durumda..Hocanın hatası, olsa olsa Harun’un degajlarını, defans oyuncularının anlamsız topu ileri vuruşlarını YASAKLAMAMIŞ olmasıdır…Belki de yasaklamıştır ama ayrılırsa öğreniriz yapacağı açıklamalardan zira bu kalitede bir hoca o kadar dangıl dungul oynamaya göz yumuyor olamaz..Oyuncu değişiklikleri konusunda yapılan eleştiriler yeryüzünde her hocaya yapılıyor…

2008'den beri 8 maç galibiyetsiz ilk kez yaşanıyor... Bu da realite...

PEKİ ASIL SORUN NEREDE?

NEDEN OYNAMIYOR TAKIM?

85.dakikada stadı terk eden Sayın Ay herhalde kendi kendine kızıp reaksiyon gösterdi .. 2 numara pozisyonunda oynayabilecek SHEHU katıldı takıma ve bence Barış bundan sonra zor görür ilk 11’i ama takıma gol katkısı için katılan ve yarım sezon için DEHŞET PARA ödenen Sow’dan yararlanılamıyorken Le Guen Sinan Bakış’tan bile medet umuyorken Sayın Başkan’ın kendine kızması son derece normal..

Geçmişte kalan ve her biri de geldiğinde armayı öperek poz verip sonra da uefa’lık - cas’lık olduğumuz bir yığın saçma sapan isim ve hala kadroda olup da en ufak katkıya mumla ihtiyaç duyulan bu dönemde bile faydalanamadığımız bol sıfırlı ve uzun süreli kontratlı oyuncularımıza ödenen inanılmaz rakamlarla gelinen bu nokta bence içinde bulunduğumuz finansal ve beraberinde gelinen sportif krize nasıl gelindiğinin en somut kanıtı..

ASIL SORUN PARASIZLIK?

Parasızlık, Parasızlığın getirdiği bir yığın yaşanmış yada yaşanmakta olan mesele ve yönetim hataları takımda motivasyon arızası oluşturuyor….Derme çatma silahlarla düşmana bindirmeye çalışan 2 atım kurşunu az biraz da nefesi olan toplama ordu gibiyiz..

Bir de bahsi geçen mevkiler haddinden fazla aksayınca gol atmak hayal ötesi bir durum oluyor..

Tapusuyla alınacak Twumasi yerine yarım sezon için kiralık Sow’a o parayı öderseniz bu takımda kimse top oynamaz... Bu kadar net…Daha açık söylemeye gerek var mı ? Param yok deyip futbolcuların parasını ödeme, personel çıkar ve maaşlar geriden gelsin sonra kalk peşin paraya acayip para ödeyip topçu al..

Haftalardır bu takım oynar görünüyor ve yenik duruma düştüğünde de telaş vs yapıp sanki gol atmak için tepki gösteriyor gibi yapıyor..Hikaye

Sow gelmeseydi bu kadro bu kadar demotive olmazdı..Şu anda ise ligin en sıradan takımıyız

Emrolunduğunuz gibi dosdoğru olunuz..

Lafı eğip büküp Le Guen’i falan harcamaya, gitmeye teşvik etmeye hacet yok.. Parasız pulsuz olup ite kaka yürüyen bir kulüpte; sorunun sebepleri belliyken mazereti hocaya atmaya çalışmak doğru bir davranış tarzı değil...

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (1)

Yorum Ekle

captain

19 Şubat 2018 15:26
Helal olsun size Murat Bey. Gerçekten tebrikler. Sow transferi takımın dengesini bozdu. Mükemmel tespit.

Oyundan sonra

20 Şubat 2018 15:19
Bursaspor'u disardan takip eden iceriyi goren taraftar toplulugu varken Bursaspor nasil oluyorda basarisiz oluyor. Yonetimler kafalarini kaldirip gercek Bursalilari bir dinlese butun problemler cozulecek ancak egolari buna izin vermiyor. Borc gelecek sene 600 milyonu bulur takim duserse vay halimize.

Mustafa Yazik

19 Şubat 2018 20:42
Kimi köse yazarlari kulüp icindeki kisilerin güc savasina bagliyor, kimileri hocanin heyecanini yitirdigine, kimileri baskanin is bilmezligine vs.vs. ama olaya hic bu yönden bakan olmamisti güzel Tespit üstad Tebrikler.

Namık Kemal

27 Şubat 2018 11:56
bugüne kadar okuduğum koca kelli felli spor yazarlarıda dahil en iyi analiz yazı olmuş Murat kaleminin hakkını vermiş tamzokmuş yazıyı

Turgay Gönül

19 Şubat 2018 16:24
Helâl olsun kardeşim ben bu SOW geldiğinde bize bu adamın hiç bir faydası olmaz dedim bu kadar para verilmez dedim adam buraya dünya kupası için idmana gelmiş dedim ama bazı taraftar gurubu sayfalarından paralı askerleri bana bir sürü küfür etti .GÖRDUNÜZMÜ PİYONLAR! BİRDE BU ADAM SAKAT KULÜB DOKTORU NE İŞ YAPAR BİZİM BURSASPORDA SAKAT ADAMA OKEY DEMİŞ
SON HABERLER
Ödeme yapılacak mı ?Yeşil Beyazlı kulüp bugün Sebastien Frey'e ödeme yapmadığı takdirde FIFA'dan çok ağır ceza alma durumuyla karşılaşacak. 825 bin Euro'luk ödeme yapılırsa sorun ortadan kalkıyor. Aksi takdirde üç dönem transfer yasağı ve 6 puan silme cezası kapıda.
Galatasaray'ın hedefinde bu kez de Burak varYusuf Erdoğan'ı bedelsiz olarak kapan Galatasaray Bursaspor'un genç oyuncusuna da kanca attı.
Bursaspor'da Shehu krizi atlatıldı!Bursaspor'da çektiği ihtarnamenin süresi önceki gün dolan Abdullahi Shehu'ya son anda ödeme yapıldı.