Yarın çok geç olabilir

05 Haziran 2017 13:40

Bursasporlular olarak öldük öldük dirildik diyebileceğimiz, çok zorlu bir süreci geride bıraktık.


Adnan Örnek ile duran kalbimiz, Mustafa Er'in yaptığı kalp masajı ile tekrar atmaya başladı desem abartmış olmam herhalde.

Gençlerbirliği maçından sonra hayatımın en kötü bir haftasını geçirdim. Bu süreçte günlük uyku ortalamam 3 saat.

Trabzonspor maçından sonra ki üç günde uyanık kaldığım zaman dilimlerinde gözümden yaşların süzülmediği tek bir saat bile olmamıştır.

Maçtan önce futbolcular için hazırlanan videoyu ve Mustafa Er'in maçtan önceki konuşmasını en az 20'şer kez izledim.

Allah'a çok şükür ki ligde kaldık.

Ama artık gerçek hayata dönüm bundan sonra 'Ne yapılmalı'yı konuşmaya başlamamız gerekiyor.

Önümüzde iki seçenek var.

Bunlardan ilki, başarısız olursam sezon sonunda bırakırım diyen başkan Ali Ay hemen kongre kararı alıp, 15 gün içinde olağanüstü genel kurul yapacak.

İkincisi ise ben görevimin başındayım, kongre mongre yok diyecek.

Öncelikle bu durumun bir an evvel netleşmesi, suların durulması, güven ortamının en kısa sürede sağlanması gerekiyor.

Uykusuz geçirdiğim zaman dilimlerinde çokça düşünme fırsatım oldu. Benim şahsım adıma illa kongre olsun diye bir beklentim yok.

Geçtiğimiz yıllarda da gördük ki her gelen maalesef gideni arattı. Bizim yeni yönetime değil, iyi yönetilmeye ihtiyacımız var.

Size şöyle sorayım...

2014'te istifaya zorlanan Erkan Körüstan ve Daum görevlerinde kalsa hem finansal hem de sportif olarak mevcut durumdan daha kötü olur muyduk?

Bence olmazdık...

Daha iyi olur muyduk? Olma ihtimalimiz epey yüksek.

Maç sonu açıklamalarından anladığım kadarıyla Ali Ay'ın istifa gibi bir düşüncesi yok.

Son gelen bilgilere göre de Alman bir teknik direktör ile prensipte anlaştığı, basında ismi geçen Prosinecki'nin bu Alman teknik adamın alternatifi olduğu, 3 yabancı oyuncuyla da söz kesildiği söyleniyor.

Ali Ay eğer gerçekten devam edecekse bizi tekrar kendine inandırmak için harekete geçmeli. Kimseyi suçlamadan, geçmişe takılı kalmadan ama ders çıkararak Bursaspor'a hızlıca bir yol haritası çizilmesi, bunun da insanlara tane tane anlatılması gerekiyor. 

Yarın, iki gün sonra, önümüzdeki hafta değil... hemen şimdi.

Zaman aleyhimize işliyor.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Soğukkuyu

05 Haziran 2017 17:23
Çok güzel bir durum tespiti, gayet net açıklayıcı yazı olmuş. Sizin gibi güçlü kalem sahibi insanların yazılarını daha sık okumak istiyoruz.

Volkan

05 Haziran 2017 18:50
Kardeşim bu adamlar siyasetin uşağı görmüyor musunuz ? Bunlat için kulüp önemli değil önemli olan siyasilerin çıkarları .takımın ruhunu Atatürk stadına gömmeye çalışan siyasilere hangi iyi yönetilen karşı çıkabildi ? Herşeyden öte üç kuruşa bjk ye loca kiralayan kim ? Bu sezonki futbol yediğimiz goller 7 7 diye bağırılmasını duymadınız galiba ? Bundan daha kötü be olabilir ? Son 15 dk gelen golle ligde kaldık hatırlatayım.bu yazıyı yazan arkadaş acaba bu başkanla bu yöneticilerle iyi bir yönetim şeklinin ortaya çıkacağına inanıyor mu ? Eğer inanıyorsa içtiklerinden bize de sipariş etsin

İsmail Fanatik

05 Haziran 2017 18:58
Ali Ay derhal istifa

AzizDenizci

06 Haziran 2017 04:47
Erkan Körüstan ve Daum ismini duyup da deli olmamak elde değil. Bu ikili Batalla yı harcayıp sportif açıdan takımımızı dibe çekmedi mi zamanında? Dua etsinler ki Batalla geri geldi de Ali Ay ve önceki yönetimler rahat nefes aldı. Yoksa çoktan düşmüştük, nasıl çıkarızın hesaplarını yapıyorduk. Ali Ay'dan önce şu defineci Recep'den ve yalaklarından kurtulması lazım Bursa'nın. Bu kadar yüzsüzlük olmaz. Ali Ay ve ekibinin başarısız olduğunu 5 yaşındaki çocuk bile biliyor; bir tek kendileri ve sizin gibiler anlamıyor, anlamak mı istemiyor?
SON HABERLER
Güray elden kaçtı !Bursaspor’un gündeminde olan Güray Vural Akhisarspor ile sözleşme imzaladı.
Vieux Sane kabusu geri geliyor!Bursaspor'un geçtiğimiz sezon Fransız ekibi Auxserre'de kiralık olarak forma giyen oyuncusu Vieux Sane geri dönüyor.
Başkan Aktaş'tan müjde!AS TV ekranlarında 24 Haziran seçimi ve kent yatırımları ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Başkan Alinur Aktaş, Atatürk Stadı'nın Millet Bahçesi'ne dönüştürülmesi için çalışmaların başladığını, içinde bir de Millet Kıraathanesi olacağını söyledi.