Neden bu kadar kolay takım olduk

13 Şubat 2018 07:06

Mustafa Tunçakın'ın gündemi değerlendirdiği köşe yazısı.

Acil ilaç kuryesi mübarek.
Alanya 6 maçtır kazanamıyordu, Bursaspor yetişti imdadına. Ondan sonra Alanya yine kazanamıyor. Şimdiden küme düşen Karabük bile yendi onları.
Akhisar 12 maçtır kazanamıyordu, Bursaspor yetişti imdadına. Yeniden hayat verdi.
Arda, bırakın gol atmayı, doğru dürüst top oynayamıyor. Doğru dürüst süremiyor bile. Herkes ıslıklıyor, yuhalıyor. Karabük, Başakşehir'den 5 yedi ama Arda'dan yemedi.
İşte bu Arda'nın imdadına yine Bursaspor yetişti. Şaka gibi bir gol yedi ondan.
Evet Mösyö Le Guen, lütfen söyler misin Bursaspor neden bu kadar kolay bir takım oldu? Akhisar maçından sonra diyorsun ki; "Savaşmaya devam etmeliyiz. Bugün elimizden geleni yaptık"
Eyvah, Eyvah.
Elimizden gelen buysa, vallahi yandık. Bursaspor şimdiden alt sıralara adaydır.
Sen bırak bunları, şerbet vermeyi. Ne oluyor Bursaspor'da gerçekleri anlat. Küme düşmeye aday takımlarla bile baş edemiyoruz. Eğer böyle giderse, durum çok vahim olacaktır.
Onun için problemi saklamak değil, çok geç olmadan çözmek zorundasınız.

DEMİRÖREN VE KALE ARKASI

TFF'nin toplantısı bugün Bursa'da.
Bu haberle aklıma geldi. Hatırlarsınız, Atatürk Stadı'ndaki bir Bursaspor-Beşiktaş maçında, konuk takım seyircisi Valilik kararı nedeniyle alınmayınca, Başkan Yıldırım Demirören ve yönetimi bunu protesto için kale arkası tribününe oturmuştu.
Yani Demirören ile kale arkası arasında bir yakınlık var.
O zaman Demirören, bugünkü TFF toplantısını da yeni stadın kuzey kale arkasında yapabilir.
Yine heyecan olsun.

ANLADIN MI ŞİMDİ?

Aziz bey şimdilik kenarda olduğu için, Aykut Kocaman hakemlerden şikayetçiydi, "Başakşehir kollanıyor" diyordu.
Ne oldu şimdi?
2-0'dan sonra Halil Umut Meler'in adı bile geçmiyor.
Demek ki, sahada doğru dürüst bir oyun ve mücadele ortaya koyunca hakem göze batmıyor.
Bunu yapamayan takımlar, teknik adamlar ve futbolcular, kendi hatalarını örtbas etmek için hemen hakemi ortaya yem olarak atıveriyorlardı.
Gerçek bir kez daha ortaya çıktı.

Kaynak: Bursa Hakimiyet

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

ALİ

13 Şubat 2018 10:59
ligde takımlar gol yemek istemiyor. bir gol atıp yatmak istiyor. puan aslanın ağzında, mücadele edeceksin, 90 dakika durmadan mücadele edeceksin. aksi durumda, her yıl 3 takım düşüyor.

Yakalamış Gene

14 Şubat 2018 11:55
Tunçakın gene çok fena yakalamış Tüpçü'nün açığını.Nası da unutmamış o kale arkası protestosunu Allahsız. Ulan korkulur bu gastecilerden var ya. zatenDühayı yetiştiren adamında Mıstafa Tunçakın olduğu söyleniyo.

OSMAN GAZİ

14 Şubat 2018 11:14
Çok güzel bir başlık! Çünki geçen seneden bu sene ile birlikte Takım içerisinde müsabakalarda sorumluluk almak isteyen futbolcu kitlesi yok. Mesela Batalla gibi biri kendi yarı alanına kadar geliyor savunmaya yardımcı oluyor ama genellikle rakipten kapılan topu hücum bölgesine taşıyamıyor ve bir pas hatası sonucu kendi kalemize tekrar tehlikeli kontra ataklarla karşı karşıya kalıyoruz. Sorumluluk almak demek hücumdan savunmaya kadar gelip mücadele ederek rakibe baskı yapmak ve topu kaptıktan sonra ileriye taşıyabilmek. Aynı şekilde savunmadan hücuma gelip hücumda çoğalıp destek verip gol aramak. Ama geçen seneden bu yana Futbolcular sahaya çıkıyor savunma tek başına mücadele ediyor hücumdan yardım gelmiyor sonunda da kalemizde kolay goller görüyoruz ve hücumda olan ve hücum yaparken de herkes olduğu yerde top bekliyor savunmadan Behich hariç hiçbir destek de gelmediği gibi çoğalamıyoruz gol atamıyoruz.
İlginizi Çekebilir
Bursaspor'dan tüzük değişikliği talebi.Bursaspor resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:
Bursaspor taktik çalıştıTakımımız dün akşam saatlerinde yaptığı antrenmanla Medipol Başakşehir maçı hazırlıklarını sürdürdü.
Bursaspor'a bloke cezasıProfesyonel Futbol Disiplin Kurulu Bursaspor'u yine boş geçmedi.