Neden?

07 Aralık 2017 04:10

Bursaspor camiasının Timsah Arena'da uygulanan kısıtlamalara tepkileri devam ediyor.

 Timsah Arena'da açılacağı zaman deplasman tribününün nasıl yerleştirileceği büyük uzun bir süreç sonunda belli olmuş ve Kuzey Kale Arkasında yatay olarak konuşlandırılmıştı. İlk zamanlarda bu düzenlemenin doğru olduğu düşünülsede yapılan kısıtlamalar Bursaspor camiasını bıktırdı.

Evinde oynayacağı karşılaşmalarda deplasman tribününün güvenliği nedeniyle neredese 3 blok taraftarlarını kaybeden Bursaspor'un bu maddi, manevi sıkıntısının biran önce yetkililer tarafından çözülmesi gerekiyor.

Hatırlanacağı üzere yine Türkiye'de birtek Bursa'da uygulanan "ilk 3 sıra Emniyet görevlilerin" kararı bu sezon içinde düzenlendi, Fenerbahçe karşılaşmasında yalnızca ilk sıra Emniyet görevlilerine ayrıldı. İstanbul takımları başta olmak üzere tüm takımlar deplasman sağ, sol, üst, alt veya ilk 3 sıra Emniyet görevlilerin gibi ilginç güvenlik kararları uygulanmadan stadyumunda "olması gerektiği gibi" her yere taraftar oturtabiliyorken Timsah Arena'da verilen bu kararlardaki mantık merak konusu...

Bursaspor Yönetimi'nin girişimleri ile bu yanlış karardan sadece bu karşılaşma için değil, tamamen dönülmesi en büyük temennimiz. Stadyumun hakkını emniyet boşlukları değil, yine taraftar verecektir.

Bursaspor taraftarlarının gittiği diğer deplasmanlardaki bazı görüntüler ve bariz farklar:

Kaynak: Bursasporum.com

Yorumlar (11) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

fd

07 Aralık 2017 07:41
deplasman bölümünün olacağı tribün (koyulan diğer fotoğraflardaki gibi) çift katlı olmalıydı zaten. stadyumdaki pek çok şey gibi proje baştan yanlış. şimdi yapılabilecek tek şey deplasman tribününü aşağı kadar uzatıp enlemesine daraltmak. bu 1 blok fazla kazandırır bize tahminen.

Cobra 1688

07 Aralık 2017 08:08
Bence bu stadı tasarlayan kişi deplasman tribününü hiç hesap etmedi ve ortaya böyle bir sonuç cikti. Keşke ordaki tribün komple 2 katlı olsaydı.

Borden

07 Aralık 2017 11:13
Bursa'da birçok görevli değişiyor ancak Bursaspor ve taraftarına karşı uygulanan "ilginç" emniyet önlemleri hiç değişmiyor.

Mudanyalı

07 Aralık 2017 10:35
Kale arkalarının tek kat kesintisiz olması bize özgün bir tasarım kazandırdı daha projenin başında hepimiz böyle olsun istedik ki bence de güzel bir tasarım oldu ama feplasman tribünü konusunda malesef böyle bir dezavantaj var. Deplasman tribünü arkadaşın dediği gibi aşağı uzatılmalı bir sıra deplasman tribününde bir sıra bizden tarafta güvenlik görevlisi otursa hiç bi şey olmaz. Zaten her taraf ağ dışardan bi şey gelemez dışarıya bi şey atılamaz.

baraklar

07 Aralık 2017 11:24
açık ve net. Sosyal medyada yazılan orada kalıyor. Tüm renktaşlarımızla maç günü heykele yürüyelim derdimizi basına anlatalım valilik önünde herşey çözülür. Bu şekilde valilik bizi din-le-mez. yap-maz.

ozgur

07 Aralık 2017 08:47
Altepe bi stad yaptı eline yüzüne bulaştırdı

İbo

07 Aralık 2017 13:53
Dortmund un stadında deplasman tribününü nasılsa aynısını uygula... kafa yormaya gerek yok

Erdi1963

07 Aralık 2017 08:48
Kale arkasının Çift katlı olmayışı bu duruma getirdi durumu yapılcak tek şey tribünü aşağıya doğru uzatmak ve deplasman kapasitesini biraz azaltmak yüzde onluk dilimi geçiyo şuanda

selim

07 Aralık 2017 21:16
tellerin demirlerın kaldırılıp cam koyulması lazım

BursAnkara

07 Aralık 2017 13:12
Mademki emniyet sorunu var deplasman taraftarını almayın kardeşim maça. Böyle çifte standart olur mu. Korkudan ne yapacağınızı şaşırdınız artık ..

Anıl

07 Aralık 2017 10:44
Fd.... Deplasman tribününü aşağı kadar koyarsan evinin anahtarını onlara vermiş olursun . Deplasman seyircisi ev sahibine göre bir tık daha organize. Yapılan haber çok güzel bunları dosya halinde fotoğraflarla gerekli yerlere vermek daha mantıklı olacaktır
İlginizi Çekebilir
Stadyuma yeni projeEğer gerçekleşirse, Bursaspor bir seferde 25 milyon liraya yakın para kazanabilir...
Hava atıp, parasını ödemiyorlar!Beytullah Süat'ın köşe yazısından alıntıdır.
Ali Ay harıl harıl çalışıyorSönmez Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy'un yazısından alıntıdır.