Nedim Yücel ‘’Taraftarlarımız Dikkatli Olmalı’’

21 Şubat 2018 14:58

Bursaspor Durmazlar Basketbol Takımımızın Genel Menajeri Nedim Yücel, içeride dışarıda istikrarlı bir grafik çizdiklerini ve hedefe emin adımlarla yürüdüklerini belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Taraftarımız bizim için attığımız sayılardan, aldığımız ribauntlardan çok daha değerli. Onları tribünde coşku içinde gördüğümüz anda maça daha güvenli başlıyor ve sonunu da başarıyla getiriyoruz. Ancak bu noktada taraftarımıza bir hatırlatma yapmak istiyorum. TBF’nin yeni yönetmeliğine göre şu anda ceza sınırındayız. Bundan önceki maçlarda yapılan anonslar neticesinde 5 kez para cezası aldık ve bundan sonra yapılacak bir anons, bir maç seyircisiz oynamamıza neden olacak. Sonraki anonslarda da seyircisiz oynama cezası katlanarak artacak. Taraftarımız şunu bilsin ki, seyircisiz oynamanın bize verdiği zararı geçen sene PlayOff’da Eskişehir maçını seyircisiz oynamamızdan dolayı belki de süper lige çıkamayarak ödedik.Dolayısıyla rakip takım taraftar veya oyuncuların muhtemel tahriklerine karşı sağduyulu ve sakin kalmak çok önemli. Ayrıca hakem kararlarına ilişkin olarak toplu halde ve kötü tezahürat yapmak da anonsa neden olacağından, bu konuda bütün taraftarımızın dikkatli ve birbirini uyarıcı nitelikte davranmalarını bekliyoruz. Bu akşam oynayacağımız Ankara DSİ ve sonraki maçlarımızda kötü tezahürat ve sahaya yabancı madde atılmasını engelleme konusunda bütün taraftarlarımızın sorumlu davranacağına ve tek bir anons bile yaptırmadan bizler sahada sizler tribünde tek yumruk hedefe emin adımlarla ulaşacağımıza inanıyorum.”

Kaynak:Bursaspor.org.tr

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Abdurrahim IPEK

21 Şubat 2018 15:22
Taraftarlik sadece takimini medenice sonuna kadar desteklemektir.Rakibe kufur ederek sahaya madde atarak degil lutfen unutmayalim.

recep

21 Şubat 2018 15:17
bu adamı seviyoruz, bilgili, profesyonel ve başarılı!

Js

21 Şubat 2018 17:23
Çomarlara duyurulur.

16spor

23 Şubat 2018 08:01
valla arkadaş bunu trübün liderleri mi yapar kulüpmü yapar bilmem zaten timsah arenada engel olunamıyor bari basket maçlarında hele ki playof larda seçme taraftar olsun ,takımımızı ateşle desteklesin ama bize ceza aldırmasın,yani PROFESYONEL TARAFTAR istiyorum şahsen.
İlginizi Çekebilir
Evren Büker Bursaspor Basketbol’daBasketbol Takımımız kadrosunu tecrübeli oyuncu Evren Büker ile güçlendirdi.
Edirne hafif geldiBursaspor Basketbol, Edirne engelini kolay geçti.
Yenilmezliğimiz sona erdiBursaspor, Düzce Belediye önünde kendi evinde aldığı mağlubiyetle taraftarlarını üzdü.