Önümüzdeki sezon en fazla 10 yabancı

14 Eylül 2018 08:52

Bursaspor Başkanı Ali Ay, federasyon karar alsa da almasa da kadrodaki yabancı sayısını düşüreceğini söyledi. Ali Ay, "Takımda en fazla 10 yabancı olacak. bu konuda tavrım net" dedi.

KULÜPLERİN DURUMU İÇLER ACISI

Bursaspor Başkanı Ali Ay, başta yabancı oyuncu sayısı olmak üzere pek çok konuda değerlendirmede bulundu. Ali Ay, halen 14 olan yabancı oyuncu sayısını ilk etapta 10'a düşürülmesi gerektiğini söyledi. Ali Ay, "Ben önümüzdeki sezon için yabancı oyuncu sayısını federasyon bir karar alsa da almasa da 10'dan fazla yapmayacağım. Bu konuda tavrım net" diye konuştu. Kulüpler Birliği Vakfı'nda konuyla ilgili görüşlerini aktardığını belirten Başkan Ali Ay, "Kulüplerin mali tablolarının durumu içler acısı. Diğerlerine baktığınızda biz yine içlerinde en iyisi olan kulüplerden biriyiz. Ben Kulüpler Birliği'nde yabancı sayısının düşmesi tarafında olduğumu söyledim. Çünkü kulüplerin kurtuluşu ancak altyapıyla mümkün" dedi.

5 SEZON YABANCISIZ OYNAYALIM

Kulüp başkanlarının altyapıdan oyuncu çıkmadığını söylediğini belirten Ali Ay, "Maalesef işin kolayına kaçıyoruz. Gidiyoruz, yurtdışından futbolcu getiriyoruz. Büyük paralar gidiyor. Başkanlara şunu da söyledim; 'Her maçta ilk 11'de muhakkak altyapıdan 2 oyuncuyu oynatma zorunluluğu getirelim. Hatta daha da ileri gidelim. 5 yıllık bir plan yapalım, rekabetse rekabet. Çünkü rekabetin eşit olması lazım. 5 yıl yabancısız oynayalım. Herkes Türk futbolcularla, altyapıdan yetiştirdiği futbolcularla oynasın. Ve 5 yıl bilançolarımızı toparlayalım. Sonra tekrar başlayalım.' dedim. Diğer başkanlar da düşüncelerini söylediler. Marka değerlerini gündeme getirdiler. Bu işin doğrusu yabancı sayısının düşmesi" diye konuştu.

Kaynak: Bursa Hakimiyet

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Bursalı

14 Eylül 2018 11:17
Joshu john boban jovic kembo hatta stancu ve letovlevici olmada da bu sene 7 yabancıya düşeriz

Editör

14 Eylül 2018 10:23
Birinde 8 yazdın Birinde 10 yazıyorsun Sıkiyorsun sende başkan gibi

Mali

14 Eylül 2018 15:57
Baskan 10 yabanci olacak da kac menajer olacak onu soyle? Az kalsin Gyan'a 10 yabanci parasi veriyordun zaten dedecigim.

Çöpcü dede

14 Eylül 2018 10:52
Hepsi senin çöplerin Ali

İsmail AKKANAT

14 Eylül 2018 15:23
TFF listende 11 yabancı var Stancu, Kembo olmasa 9 Kiralıklar gitse 6

ibrahim

14 Eylül 2018 15:19
Bu sene oyuncu sattık seneye gönderecek 1 isim dahi yok. İlerisi full kiralık gerisi full yeni.
İlginizi Çekebilir
Kafamızda hep deli sorular!Orhan Güney'in Kasımpaşa maçı değerlendirmesi
Ben utanıyorum Sayın BaşkanBeytullah Süat'ın Kasımpaşa maçı değerlendirmesi
Bursaspor'dan taraftara mesaj!Bursaspor Kulübü, Kasımpaşa maçı dönüşü kaza geçiren taraftaralara geçmiş olsun mesajı gönderdi.