Sorumlusu kim?

18 Mart 2019 06:32

Orhan Güney'in bugünkü köşe yazısı.

Olacak iş değil...

2-0 öne geçmişken, 3-2 kaybetmenin nasıl bir mazereti olabilir ki?

İnanın, Galatasaraylılar bile şoktadır...

Herşeyi doğru yaparken, bir anda yanlışsürüklenmenin sorumlusu olarak kimi yazacağıbiz şimdi?

Ödeme konusunda takımın kafasını bulandıran yönetimi mi, teknik-taktik açıdan Samet Aybabayı mı, yoksa 2-0’ı koruyamayan futbolcuları mı?

İnanın artık ben de çıkartamıyorum...

Çünkü, neresinden tutarsanız elinizde kalıyor... 

Böylesine kritik bir haftada, tamda eşik atlayacağıve ihtiyacın olan bir maçı, avantajı da eline geçirmişken kazanamıyorsan bence hepsi sorumlu...

Peki şimdi ne olacak?

Bence sorumlular kafa kafaya verip, ne gerekiyorsa onu yapacak...

Bu saatten sonra ne duygusallığa ne de oturup ağlamaya zamanı yok Bursasporun...

Galatasaraylılar bile şoktadır dedim ya yazının başında çünkü zaten 2-0a kadar yürüyorlardı sonra maalesef Bursaspor, uyuyan rakibini canlandırdı... Resmen harakiri yaptı...

Gelelim hakeme;

Herkes Bursasporun yediği ilk gol öncesi faul olup olmadığını veya penaltı pozisyonunu konuşuyor... Ama atladıkları bir şey daha var. Hem de örneği gündüz oynanan Kayseri-Başakşehir maçında yaşanmış ve hakem Halil Umut Meler, 90+4. dakikada VARa giderek penaltı noktasını göstermişken...

Skor 1-0 devam ederken muhtemelen 20 ila 30. dakikalar arasınsa Sakhonun, sağdan ceza sahasına  kestiği top, Emre Taşdemirin açık olan koluna temas ediyor fakat Suat Arslanboğa oralı bile olmuyor. Aslınsa, Sakho dışında Bursasporlu oyuncular bile itiraz etmiyor... İtiraz olsun olmasın, VAR odasındaki Cüneyt Çakır’ın bunu tespit edip hakemi uyarması gerekmiyor mu?

Gündüz seansında Kayserili Sapunarunun elini gören VAR, daha açık pozisyonda Emre Taşdemirinkini görmüyorsa, Yusuf Namoğlu gitse, Sabri Çelik gelse ne yazar artık?

Sen istediğin kadar bağır, çağır... Hepsi İstanbula hizmet için orada bulunuyor...

Kaynak: Olay

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (1)

Yorum Ekle

Fikret Kara

18 Mart 2019 08:18
Ya kardeşim sen kendi kendinle çelişkiye düşüyorsun.Yazının 1.bölümünde 2-0 galibiyetten 2-3 mağlubiyetin mazereti yok anlamında ifadeler kullanıyorsun.Ama 2.bölümünde ise hakem hatalarından bahsediyorsun.Kendinle çelişkiye düşüyorsun.Dünkü maç tamamen art niyetli Cünet Çakır yüzünden kaybedilmiştir.Başka bahane aramana hiç gerek yok.Bu konunun üzerine ısrarla gidilsin.

cbg

18 Mart 2019 06:56
susup gs taraftarini izleyen taraftar ve okan kocuku oynatan samet

Hasan

18 Mart 2019 07:42
İl dışında olduğum için maça gelemedim fakat maçı televizyonda izlerken, sanki maç tt arenada zannettim. 2.0 sıfır öne geçiyoruz. doğru dürüst beste yok baskı kuracak besteler taraftar uğultu yok. 2.1 oluyor dahada düşüyoruz. hele 2.nci yarı tamamen galatasaray taraftarı at koşturdu. en baş suçlu bu takımın sahibi olan taraftardır. Resmen bitmişiz. bestemiz yok güçlü söylenecek. uğultu baskı yok. elini kolunu sallayarak geldiler maçı alıp gittiler. emin olun kasımpaşa taraftarı bile daha etkildir.

Rascoln

18 Mart 2019 06:43
Bu kadar önemli maçta Okan kocuk bide Onur atasayarla başlamak akla ve mantığa aykırı bir harekettir.

Eski Teksas

18 Mart 2019 16:42
Sevgili Bursasporlular ,ülkemizde ki futbol da başarı,şampiyonluk ,gibi unsurlar için sadece yetenekli olman,çok çalışman yetmez gücün de olacak isde Rahmetli İbrahim Yazıcı da o güçte vardı ondan sonra gelenler ise hem piyondular hemde bilgisizdiler

Sonuç ortada!

18 Mart 2019 08:36
Sorumlulardan biri de sensin Orhan efendi.Koskoca kulüp onun bunu oyuncağı oldu.Fakat yanlışlar kimsenin yanına kar kalmıyor.Sonuçlar ortada ve züğürt tesellisiyle avuna avuna kümeye gidiyoruz.

Sinan

18 Mart 2019 08:29
Sen onu patronuna Mustafa çağlara sor

junior

20 Mart 2019 03:58
biz sampiyon olurken baska milletin hakemleri vardi di mi
İlginizi Çekebilir
'1 deplasman masrafı benden'Bursaspor'un eski yönetim kurulu üyesi Hakan Dinçtürk de yaptığı konuşmada, yeni sezonda 1 deplasmanın masrafını üstleneceğini söyledi.
İmza aşamasına getirdiğimiz oyuncular ve teknik direktörler varBursaspor'un yeni başkanı Mesut Mestan
Bursaspor şirketleşmek zorundaÖztürk Yazıcı'nın kongre konuşması