Stancu yine "yoklar"da ısrar ediyor

19 Ağustos 2018 09:21

Mustafa Tunçakın'ın maç değerlendirme yazısı.

Bursaspor'un zor fikstür nedeni ile mutlaka kazanması gereken maçtı ama, bir Stancu klasiği yüzünden bunu başaramadı.
Kayserispor'un sabaha kadar oynasa gol atamayacağı belli iken, Bursaspor'un yapacağı tek iş, ele geçen fırsatlardan birini mutlaka değerlendirmesi, 3 puanı bayram harçlığı olarak cebe indirmesi gerekirdi.
Bu fırsat da geldi ama.
Stancu yine bildiğimiz Stancu.
Geçen sezonun son 3 maçında yok. Bu sezonun ilk maçında yok.
Dün akşam fırsat bulmuşken yine yok'larda ısrar ediyor. Savunma arkasına sarkmak tek meziyeti. Barış, Kayseri hücumda iken, onları gafil avlıyor ve 60 metreden rakip arkasına uzun top atıyor. Stancu bom boş alıp gidiyor ama ne sağındaki bir başka boş Lima'ya pas atıyor, ne de doğru dürüst kaleye vurabiliyor.
Saç baş yoldururcasına.
Bir de Yusuf var.
2.yarıda o da Stancu'laşıyor.
Çaprazdan bomboş girerken, üzerine çıkan kaleciyi içeriye doğru değil de, aut çizgisine doğru geçmeye çalışıyor. Ancak geçemiyor ve topu kaptırıyor. Geçse zaten topla birlikte auta çıkacak.
Fırsatlar dünyası kararınca, eldeki 1 puana sevinmek kalıyor.
Bursaspor'da gidenler nedeni ile soru işareti halindeki savunmanın Burak, Barış, Ertuğrul ve Aziz ile güven vermesi aslında dün akşamın önemli bir olayıydı çünkü Kayserispor burada duvara tosladı. Onun için sabaha kadar gol atamazdı. Bilhassa Burak'ın sağlam kalışı ve hücuma da çıkması, Barış'ın stoperde aksamaması, Bursaspor için büyük bir artı oldu.
Hücumda ise eksileri artı yapma gayreti tümü ile boş.
Stancu'nun yerine giren Necid, Yusuf'un yerine giren Kembo, takımı otomatik olarak 9 kişiye indiriyor.

Kaynak: Bursa Hakimiyet

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

TexasLee

19 Ağustos 2018 15:37
Ya baslicam ama tunay 5 dk da yoruldu yusuf Erdoğan 1 senedir takımın bütün uyumunu bozuyor taraftari çıldırtıyor kembo ikisinide 3e katlar adam 3 ay antrenmana çıkmadı ne bekliyodunuz adamdan 88 de girip kurtarmasini mi ? Adam rksiltebilen 1 tane kanadimiz var orta acmayaida pas vermeyi de biliyor ama yavaş hızlı olsa zaten premier lig de oynardı

Hollanda

19 Ağustos 2018 09:55
Beter olun
İlginizi Çekebilir
Kafamızda hep deli sorular!Orhan Güney'in Kasımpaşa maçı değerlendirmesi
Ben utanıyorum Sayın BaşkanBeytullah Süat'ın Kasımpaşa maçı değerlendirmesi
Bursaspor'dan taraftara mesaj!Bursaspor Kulübü, Kasımpaşa maçı dönüşü kaza geçiren taraftaralara geçmiş olsun mesajı gönderdi.