Teksas açıklama yaptı!

18 Aralık 2016 21:04

Son günlerde yaşanan tribün olayları ile alakalı Teksas'tan bilgilendirme yapılmıştır.

Teksas.org'dan yapılan açıklama şöyle:

10.12.2016 tarihinde İstanbul'da oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından, Beşiktaş stadında asılı bulunan "Çarşı" grubuna ait set pankartı, stadyum içinde, tribünümüz fertleri tarafından bulunduğu yerden alınarak Bursa'ya getirilmiştir.

Maç sonrası yaşanan ve ülkemizi yasa boğan terör saldırısı nedeniyle, "Çarşı" set pankartının tarafımızdan alınması hadisesi, toplumumuzda oluşan birlik ve beraberlik ortamına zarar getirmemek adına sosyal medya ve çeşitli platformlarda dillendirilmemiş, yayınlanan görüntüler derhal kaldırılmış ve devam eden zaman diliminde paylaşımlar mümkün mertebe engellenmiştir.

11.12.2016 Pazar günü yapılan toplantılar neticesinde, saldırıda şehit olan vatan evlatlarımızı anmak için İstanbul’a, patlamanın meydana geldiği noktaya gidilmesi ve ardından Beşiktaş semtine ziyarette bulunulması kararlaştırılmıştır. Alınan bu karar Beşiktaş tarafına da iletilmiş ve akabinde Çarşı grubu, resmi internet sitesi özerinden "Türk Tribünlerine emek veren tüm taraftarların katılımını" arzu ettiklerini belirten bir yürüyüş yapma çağrısında bulunmuştur. Bu doğrultuda, 12.12.2016 Pazartesi günü yaklaşık 100 kişiden oluşan tribün temsilcilerimiz beyan ettiğimiz şekilde önce patlama noktasına gidip dualarımızı etmiş, daha sonra da yürüyerek, kol kola Beşiktaş semtine girmiştir.

Bu ziyareti "Aramız bozuk, kanımız değil" sloganının yalnızca bir slogan olmadığını göstermek için gerçekleştiren bizlere, Beşiktaş tribününün ileri gelenleri tarafından söylenmiş olan "Eğer siz bizi Bursa'ya davet etmiş olsaydınız, altında mutlaka başka bir şey arardık. Yapmış olduğunuz hareket, özellikle böyle bir dönemde delikanlılıktır" sözleri ile başlayan görüşme, geçmişin bir kenara bırakılması ve iki tribün arasındaki rekabetin, husumet seviyesinden çekilerek sadece tribünde kalması konusunda alınan kararla son bulmuştur. Bu karar o gün deklare de edilmiştir. Bu açıklama sonrasında alkışlarla semtten ayrılan tribünümüz, iyi niyetini hem muhataplarına, hem de yazılı ve görsel medya yoluyla tüm Türkiye'ye göstermiştir. Bu süreç, kulüpler bazında da bir takım hareketlerin dogmasına sebep olmuş ve BJK Yönetimi, Türkiye Kupası'nda oynanacak, geliri de şehit ailelerine bağışlanacak olan Kayserispor maçına renk ve takım ayrımı olmadan herkesi davet etmiştir.

Fakat, üzülerek belirtmek isteriz ki Beşiktaş tribünleri, bir terör saldırısına bile uygun zemin olarak görülen bu husumetin noktalanışı yönündeki karara ve milli bütünlük tavrına yakışmayan şekilde hareket etmiştir.

İlk olarak 14.12.2016 Çarşamba günü oynanan Kayserispor kupa maçının son bölümünde, başkanları tarafından yapılan davete icabet ederek statlarına gelen diğer takım taraftarlarına küfürlü ve agresif tezahüratlarla saygısızlık yapılmış, ülke genelinde oluşan olumlu havayı bozmaya niyetlenmişlerdir.

Devamında ise, 15.12.2016 Perşembe akşamı, Bursa'da oynamış olduğumuz Ümraniyespor kupa maçı sonrası olay çok farklı bir boyuta taşınmıştır.

Saat 23:00 sularında, kale arkasında bulunan set pankartımızı dernek binasına götüren 16 yasındaki bir kardeşimize tek başına kaldığı bir an kollanarak pusu kurulmuş ve bu kardeşimiz 30-35 yaş aralığında 3-4 Beşiktaşlı tarafından 2 yerinden bıçaklanmıştır.

Semt ziyaretinde bizlere "Bursa'daki arkadaşlarımız yıllardır bize yalvarıyor, ne olur bir şey yapın, şehirde rahat dolaşamıyoruz diyorlar" şeklinde serzenişte bulunan Beşiktaş tribününün "ABİ"leri, kendi tribünlerine hakim olma noktasında büyük sıkın yaşıyor olmalılar ki. Bilhassa böyle hassas bir dönemde ve yapılan görüşmelere rağmen bu olayı engelleyememişlerdir.

Kendisine taraftar, hatta tribüncü diyen, "Ultra" kültürünü gaspçılıkla karıştıran bu Beşiktaşlı hainler, yaptıkları bu pankart alma sözde icraati ile neyi amaçlamışlardır?

Yıllar sonra husumeti bitirebilecek adımlar öyle veya böyle henüz atılmışken, bu ortamı bozmak için kimlerin paralı köpekliğini yapmaktadırlar?

Hain ve kahpece hareket eden bu itlerin tasmalarını ellerinde tutan sahipleri bilmezler mi ki: kimseye bu olay üzerinden prim yaptırmayız?

Bizler dilerdik ki yaptıkları bu kahpeliğe icraat gözüyle bakan sözüm ona tribüncüler. Bir kardeşimizi tek kalıncaya kadar izleyip arkadan kahpece vurmak yerine pazartesi günü taziye sonrası Beşiktaş semtine kol kola giren bizlere delikanlı gibi saldırsınlar.

Semtinize kol kola girdiğimizde bizlere bakan şaşkın gözler önünde söylediğimizi tekrarlıyoruz; bizim aramız bozuk kanımız değil.

Ama kanı bozuk herkesten sorulacak bir hesabımız var.

Bu böyle biline.

Yorumlar (30) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

blue

18 Aralık 2016 22:13
bu ulkede bu kadar mal oldukca teror biter, ne ulke kalkinir, ne insanlar akillanir, ne de futbol izlenir. Mallarin cogunlukta oldugu bir ulkede yasiyoruz.

aziz

18 Aralık 2016 23:39
Adı üstünde KAHPE BİZANS ! Bu kahpeliği anca onlar yapardı,biz terör,kardeşlik,vatan,millet derken onların tek düşündüğü şey meğer KAHPELİKMİŞ !!!

Can Tigin

19 Aralık 2016 00:55
Bir hafta sürede iki tane patlama olmuş,uğraşılan şeylere bak.Kafa yapısı değişmediği sürece bu ülkede ne terör biter,ne de diğer sorunlar ortadan kalkar.Ayrıca iki büyük taraftar topluluğu birlik beraberlik göstergesi için aralarındaki husumeti bitirmiş iken bu yapılan şerefsizliktir.Çarşıdan mutlaka bir açıklama gelir ve haklı olduklarına dair bir anlam yüklerlerse nasıl bir topluluk olduklarını tüm Türkiye görür artık.

koyutimsah

18 Aralık 2016 22:27
Futbolun da teröristi istanbul klüpleridir, İki taraftata barışmayı istemeyen kesim olduğu belliydi. Bomba ne futbola patladı nede beşiktaşa, bomba polise ve türkiye cumhuriyetine karşı patlatılmıştı. Siz kantarın topuzunu kaçırdınız. Taziye mesajı yayınlarsın 10 kişi ile katılırsın biter bu iş. Barışmak beşliktaş atkısı takmak teröristlere hiç bir anlama ifade etmedi. Arkamızdan vurulduğumuzla kaldık. Belliki pankart olayı içlerine oturmuş ve misilleme yapmak istemişler. İçimizde bulunduğum kaos ortamını ve iyi niyetiniiz kimse umursamayacak onlar mevzu yaptık pankart kaptık diye şekil yapmaya kalkacaklar yazık olsun ...

İsmail

19 Aralık 2016 14:10
Yapmayın beyler. Bu hareketin Beşiktaş tafatraının çoğunluğunu kapsayan bir hareket olduğunu sanmıyorum. Aralarındaki birkaç hain soysuz ve düşüncesiz herifin işidir bu. Ulusumuz böyle gergin günler yaşarken hiç bir taraftar grubunun topyekün şekilşde böyle âdice hareket edeceğini sanmıyorum. Beşiktaş taraftar grupları da sanırım bunun cevabını verir. Durup dururken yine gaza gelip barışı bozmeyelım. Ben de hasta Bursaspor taraftarıyım. Bursasporumuza zarar vermeyelim. Sakin olalım. Varsa bi durum, iki tarafın grup liderleri bu işi çözer. Sakin olalım. Ülke elden gidiyor, biz hâla Bursa-Bjk muhabbeti yapıyoruz yazık.

Batalla

19 Aralık 2016 11:14
Bıçaklamayı yapanlar bulunup konuşturulmalı aksi taktirde kan davası bitecekken yeniden başlar,çarşı da acilen açıklama yapmalı ve bu olayı kimlerin niçin yaptığı bulunmalıdır,gün ülkece birlik olma günü ayrışma ise bölücülerin hainlerin yaptığı oyunlardan ibarettir

Avrupali Timsah

19 Aralık 2016 03:02
Önceden yazacaktim ama yazmadim 8taslilrin barismak gibi bir niyeti yok hic bir zaman da olmadi cünkü kendilerini büyük cok büyük görüyorlar hatta 8 tane koyun yemis ejdarha gibi...Carsi gurubunu takip etti son günlerde adamlar sitesinde Bursa nin B sin bile bahsetmiyor biz de keriz gibi baliklama birak bassagligi mesajini bir de kardes olalim dedi bazilarimiz..Ankaragücü disinda kardesimiz yoktur ve de olamaz..

Bursasporluu

19 Aralık 2016 15:03
Yüreğiniz yetiyorsa yumruk yumruğa gelin bakalım

Cüneyt Alkış

19 Aralık 2016 11:04
Ülke yangın yerine dönmüşken, herkes birlik beraberlik çağrısı yaparken, üstelik bizler semtlerine kadar gidip acıları paylaşırken bunların yaptığının maalesef adı yok. Yazık ki ne yazık. Kendi çıkarlarını, milletin vatanın çıkarlarının önünde görenlerle ortak bir paydada buluşamayız. Allah Çarşı'nıza göre pazar versin.

FATY

19 Aralık 2016 09:19
niyet kötü ortamı germek birkaç kendini bilmezin yaptığı olayı tüm taraftarlara kesmemek lazım gaza gelmeyelim tribün liderleri görüşsün yeterli

O.gazı timsah

19 Aralık 2016 22:17
Bu 3 4 şerefsizin yapmış olduğu eylemi tüm camiaya mal etmemek lazım bu kişiler bulunup kimin isteğiyle yaptıklarını öğrenip ondan sonra gerekeni yapmak lazım bu geçtiğimiz zor dönemde tüm ülke olarak birlik ve beraberliki zamanıdır arkadaşlar.

Ersel B.

19 Aralık 2016 02:56
Anlaşılan o ki orhangazi sınırları daha da genişleyek... Timsah arenayı görmek kısmet olmayacak bjk ye anlaşılan.. :) :)) Merak ediyorum BURSASPOR ve bjk arasında gelirleri şehit ailelerıne verilecek maçta neler olacak... Türkiye geneline bakarsınız (pkk) li kansizlarla en çok karşı karşıya gelmiş mücadele vermiş taraftar BURSASPOR tribünleridir... ve bu yüzden üstümüze oynanan oyunlar hiç bir zaman bitmez... bizim tek kardeşimiz ANKARAGÜCÜ tek dostumuzda GÖZTEPE dir...

keskin

20 Aralık 2016 05:30
dostluk mostluk hikaye, grup sekli olmazsa munferit takiliriz.. Herkesin bursaliligi kendine... Benim hazmedemedigim seyler var hala, 3-5 tanesine takilmadan bu husumet bitmezz, pankart calma vs bunlar coluk cocuk isleri...

ilhan

19 Aralık 2016 06:16
Arkadaşlar Kaçarşı açıklama yapmış pankartı biz aldık diye provokasyon değil gerçek olay bu

Lejyoner16

20 Aralık 2016 21:32
Sonuna kadar Bursasporluyum ama onun öncesinde Türküm , Türkiyelim .Rekabet başka kardeşlik başka. Allah bu vatanı ve bu milleti ayırmasın, kansızları kendi oyunlarında boğsun...

sinanyazici7

20 Aralık 2016 12:22
Ben İstanbul'da yaşayan koyu bir Beşiktaş taraftarı olarak cevap vermek istiyorum. Yazının bütününü okudum. Öncesinde de bu olaylardan haberim vardı. Demek istediğim tek şey bu yaşanan olayları tüm Beşiktaş taraftarına kitlememek gerekiyor. Kayseri maçında tribündeydim. Ufak bir kesim küfür etmeye başlayınca hemen biz dahil herkes ıslıklamaya başladı zaten. O bahsettiğim ufak kesimin hainliği. Ayni sekilde üç beş şerefsiz ufacık çocuğu sıkıştırıp bıçaklamakta nedir. Allah bunlarin belasini versin. Sadece Beşiktaş değil, bu karaktere sahip olan tüm insanlari, bütün tribünlerden temizlemek lazım. Bu olayı kan davasına döndürmeden onu yapan 3 5 kişi bulunup ondan hesap sorulması gerekir. Unutulmamalı ki böyle insanlar sadece Beşiktaş tribünlerde değil hemen her kulübümüz de var. Daha geçen sene şampiyonluk kutlamalarında Bursa da FSM de 18 yaşında bir kardeşimiz kalabalık içinde bacağından bıçaklandı. Kimin yaptığını bile göremedi. Yani işin özeti, bu insanları temizlemeliyiz

Texaslı harun

18 Aralık 2016 22:40
Merhaba öncelikle yapilan bu davranışın kabul edilebilir tek bir yani yok. Bu BURSASPOR ile beşiktaşlı taraftarlarin arasındaki olumlu havayı yok etmeye çalışan farklı bir grup yada örgüt işi olabilir. Eminim beşiktaş taraftarı küçük bir çocuğa 3-4 kişi ile birlikte bıçaklayacak kadar KANSIZ değildir.

oktay

21 Aralık 2016 18:36
Yasak kalktı dediler znɹoʎılǝƃ dedik Patlama oldu dediler önce vatan dedik Ama husumet dediler aramız bozuk kanımız değil dedik Pankart çalındı dediler geri alınır dedik beşiktaşlılar dediler bunlardan adam olmaz dedik!

Vatan16

20 Aralık 2016 21:36
Çarşı grubu, içlerindeki hainler den kurtulmalı, onların de kimler olduğu belli zaten...

amıgo

20 Aralık 2016 17:21
carsının abılerı hepsi bilıyo beyler teksas halkı yapıcagını bılıyo hala dost olma derdınde olan varsada buyursın gitsin onların tarafına burda polyanıcılık yapmayın

Itstrue

19 Aralık 2016 02:40
Blue haklı

Ferdi

19 Aralık 2016 15:57
Öncelikle her ne olursa olsun insan hayatı hiçbir şeyden önemli değildir.Bunu da patlamadan sonra iki takım taraftarları arasında biten (zannedilen) husumetle görmüş olduk .Madem çarşı pankartını bjk maçında ilk önce biz aldık.Neden taziye ye veya kupa maçına İstanbul'a gidildiğinde tekrar bjk ye pankartını teslim etmedik.Yapılan açıklamada bununla ilgili bir bilgi yazmıyor. Neden ?

ibo

19 Aralık 2016 15:17
Hesap kapanmaz, o kan yerde kalmayacak. gerekirse fevri hareket ederim Bursa li olarak sorun degil. istanbul kulubu ile dost olmak Bursaspor kulturune aykiridir, herkes ayik olsun.

Eser

19 Aralık 2016 10:53
Mevzu nedir beyler kisaca ozetler misiniz ? Taraftarimiza mi saldirdilar olay nerede oldu ?

keskin

19 Aralık 2016 06:03
Besiktas dost olmaya geldik/ zannetme... Gercek olsun ikinci yari.. Gelsinler ve gorsunler.. Bosverin dostlugu falan hepsi hikaye.. //Topunun ....

Cem arslan

18 Aralık 2016 21:36
15 yasinda ki cocugu bicaklayip darp etmek nedemek? Orhangazi gecilmez bundan boyle

teksas

18 Aralık 2016 21:10
bi 20 sene daha giremezler girerseler bize yazıklar olsun

Ismail

20 Aralık 2016 21:32
Dikkat provokasyon olabilir!

Eskilerden

19 Aralık 2016 10:41
Amigo Selim Bu işleri bırakması gerek. Tamamen suç onundur.

Sakin

18 Aralık 2016 22:06
Çocukcagazi bicaklayan serefsizlerin besiktasli olduklari ne malum? Araya nifak sokmak icin yapilmistir. Oylr degilse bile 2 tane serefsizi tum bjk taraftarlarina mal etmek yanlis olur.
İlginizi Çekebilir
Teksas iftarda buluşuyor Bursaspor taraftar grubu Teksas iftarda buluşuyor.
Kombine fiyatları yine mi yüksek?Yönetici Onur Özselek'in hazırladığı şablonda, güney ve kuzey kale arkaları 250 lira, maraton üst 450, maraton alt 650, batı alt tribün 750, VIP 1250 ve 2000 lira gözüktüğü öğrenildi...
Kombinelerde tarih netleşti Bursaspor'da yeni sezonun kombine bilet satışlarının 15 Haziran'da başlayacak Ramazan Bayramı'ndan önce satışa sunulması kararlaştırıldı.